Mezőkövesd - Zsóry
dzięki, wybieram się tam jutro,
Odpowiedz
(29-05-2017, 14:44)hanek napisał(a): Na terenie dawnego campingu buduje się chyba bardzo duży hotel
Przyglądałem się przechodząc główną alejką, rzeczywiście na terenie powstaje spory obiekt hotelowy (sanatoryjny?)
...ale zaglądnąłem przez zamkniętą główną bramę i zobaczyłem całkiem nowiutkie domki kempingowe, więc może to oznaczać totalną modernizację, a nie likwidację kempingu.
Te stare domki pamiętały jeszcze epokę radosnego ustroju.
Mam sentyment do tego kempingu i chętnie chciałbym powrócić tam.
Na basenkach widać powstające nowe zjeżdzalnie
[Obrazek: l6fsoY7.jpg]
Odpowiedz
Wczesną wiosną chciałem zobaczyć nowy obiekt kąpieliska Zsóry i obiecałem zdać relację z tej wizyty. Niestety trafiłem na niezapowiedzianą przerwę techniczną.
Tym razem udało się na dzień przed przerwą zapowiadaną na stronie internetowej. Nowy obiekt nazywano Adventure pool z pełnowymiarowym basenem pływackim. Z basenu nie skorzystałem, bo zapomniałem czepka. Natomiast nazwa części rekreacyjnej jest dobrze wybrana, gdyż pomijając ciągle działające zjeżdżalnie, przygodnie Oczko udaje się skorzystać z jakiejś innej atrakcji. Interesująca jest okrągła część basenu z dużą "piłką". Mechanizm linkowego "pociągacza" włączany jest ręcznie z nadzorem ratownika. Poruszająca się w górę i w dół kula wywołuje dość nieprzewidywane fale w wodzie o głębokości 1,4 metra - dla młodzieży frajda. Ze zjeżdżalni korzystają starsze dzieci, ponieważ są małe (zjeżdżalnie Uśmiech ) lub ciasne w zakrętach.
Generalnie jest to zespół basenowy dla dzieci z rodzicami. Dla geriatryków najlepsza pozostaje mętna, gorąca woda z zapachem siary i nafty.
Dla tych którzy nie znajdą sobie w internecie, poniżej zamieszczam zdjęcia tego obiektu plus niespodzianka z Egeru - "podparta szpilka".
https://imgur.com/a/YHJso
Odpowiedz
(10-10-2017, 0:24)oldman58 napisał(a): Wczesną wiosną chciałem zobaczyć nowy obiekt kąpieliska Zsóry i obiecałem zdać relację z tej wizyty. Niestety trafiłem na niezapowiedzianą przerwę techniczną.
Tym razem udało się na dzień przed przerwą zapowiadaną na stronie internetowej. Nowy obiekt nazywano Adventure pool z pełnowymiarowym basenem pływackim. Z basenu nie skorzystałem, bo zapomniałem czepka.

Nie byłem w tym roku z Żorach, postawiłem na poznanie kilku nowych i czasu mi zabrakło, za rok obadam jak im wyszedł ten obiekt.
Tak z fotografi to mam wrażenie, ze ten basen pywacki ma tyle ile stary i nie jest pełnowymiarowy.
Przy okazji zapytam, czy nowe sklepienie zrobili w stylu tego starego, zabytkowego? Jak to rozwiazali?

Cytat:Dla tych którzy nie znajdą sobie w internecie, poniżej zamieszczam zdjęcia tego obiektu plus niespodzianka z Egeru - "podparta szpilka".
https://imgur.com/a/YHJso

Robią spora opaskę betonowa bo minaret zacząl sie rozłazić i przechylać.
W tym rysztowaniach wyglada jak rakieta przed startem Uśmiech

pzdr.
Odpowiedz
Sprawdziłem - rzeczywiście jest to basen o długości 33 metrów. W porównaniu do powszechnych 25 metrów wydaje się wielki jak olimpijski. Gdybym tam popływał pewnie miałbym inne wrażenie.
Odpowiedz
Od 1 listopada br. w kompleksie basenów w Mezőkövesd Zsóry Gyógy- és Strandfürdő jest nowy cennik.

http://zsory-furdo.hu/cennik/
Odpowiedz
Moim zdaniem trochę przesadzili z cenami.. wejście na basen z "atrakcjami" 1900+1200 (dorosły) to trochę przegięcie. Czteroosobowa rodzina (taka jak moja) ma już niezły wydatek. Jeśli się nic nie zmieni do wakacji to będę wybierał Bogacs lub Eger. Zdziwiony
Odpowiedz
Może i drogo, ale porównując do cen w Polsce to i tak jest tanio!!
Kiedy u nas ceny choć zbliżą się do tych co na Węgrzech Dodgy

U nas ceny to jest skandal i rabunek w biały dzień. .Ceny jak na zachodzi a zarobki 4- 5 razy niższe, dotyczy to wszystkiego..
Odpowiedz
Drogo nie jest jak napisał Piablo. Natomiast od dawna tam wracamy ze względu na bardzo dobry rozdział stref relaksu od stref cichych. W okresie jesień/zima/wiosna praktycznie brak dzieci, pijącej młodzieży itp :-) To nie jest woda dla dzieci i pewnie dlatego. Informują o tym tablice. Są jednak miejsca typowo dla maluchów więc jak ktoś chce rodzinnie odpocząć to się da. I jak dla nas, to co ważne, jedzenie. Nawet zimą nie można narzekać. W jednym z barów ( dwa punkty na obiekcie) szefowa ogarnia polski, a reszta dziewcząt też pomocna :-)) a posiłki palce lizać i gotowane na miejscu, żadnych mrożonek!!
Miejsce cudowne dla uspokojenia nerwów, relaksu i pomimo iż spora część zbudowana dość dawno to czysto i sprzątane non stop.
Odpowiedz
Nie chodziło mi o to, że jest jakoś "potwornie" drogo. Tyle, że na innych basenach np. w Egerze płaciłem za 4 osoby 6600. Tu płaciłbym 2 razy tyle. W Egerze w cenie biletu są zjeżdżalnie itp. Raz pewnie odwiedzę też Mezokovesd - Zsory. Ale tylko raz. Jak zwykle będę w Bogacs i oprócz lokalnych będziemy pławić się w Egerze, w Miskolcu... Niestety w tym roku Węgry tylko 8 dni, bo chcemy tydzień pojeździć po Rumunii, ale co wyjdzie do wakacji i czy wszystkie plany wypalą - to się okaże. Już coraz bliżej i jak zwykle już nie mogę się doczekać...
pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Tongue Mezokovesd asanek236 5 10,028 23-04-2016, 13:04
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości