Miskolc
#1
Miskolc jest czwartym co do wielkosci miastem na Węgrzech. Plasuje się zaraz za Szegedem (2011). Miasto to jest lepiej znane Polakom ze względu na jego bliskość do Ojczyzny. Wielu Rodaków z terenów Małopolski, Górnego Śląska i Rzeszowszczyzny właśnie tutaj zaczyna swoją przygodę z Węgrami. Liczę na to, że wielu Forumowiczów podłączy się do tego wątku z cennymi uwagami, zdjęciami i spostrzeżeniami i razem będziemy odkrywać oblicze tego, uważanego (słusznie czy niesłusznie) za mniej ciekawe, miasta.
Na początek stosunkowo nowa rzeźba, odsłonięta parę lat temu w uczęszczanym miejscu miasta: Miskolci lányok (Dziewczyny z Miskolca)

[Obrazek: erfsyc.jpg]
Odpowiedz
#2
Ja do Miskolca mam wielki sentyment bo to jedno z miast które jako pierwsze odkryłem. Podoba mi się, że odchodzi od "przemysłowego" charakteru i stawia coraz bardziej na turystykę. Odnowiony deptak i centrum miasta ma wiele ciekawych knajpek, więc polecam zostać tam na noc.

Pamiętajmy, że w granicach miasta do zwiedzania jest zamek Diósgyőr a niedaleko miasta znajduje się kąpielisko Miskolc Tapolca.

Miastem partnerskim Miskolca są Katowice Uśmiech
Odpowiedz
#3
A jak z atrakcjami dla dzieci w Miskolcu i okolicy kilkudziesięciu km.?

Chodzi mi konkretnie o wesołe miasteczka, lunaparki itp...
Odpowiedz
#4
Pisaliśmy już o Nowym Parku Wodnym i o Zoo. Nie wiem nic o wesołym miasteczku.
Odpowiedz
#5
To wiem, szukam odpowiednika miasteczka w Chorzowie... wiem o Budapeszcie, ale tam nie zapuszczam się tym razem (raczej)
Odpowiedz
#6
Witam. Potrzebujemy znaleźć jakikolwiek nocleg w okolicach bądź w samym Miskolcu. Wybieramy się tylko na kilka dni, ponieważ praca nie pozwala na dłużej ;/ Będzie to nasz pierwszy wyjazd dlatego szukam w necie przeróżnych noclegów, ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Czy może ktoś polecić jakiś nocleg - może być w pensjonacie bądź nawet kemping. Super byłoby gdyby obsługa znała język polski ponieważ po węgiersku nie umiemy żadnego słówka ;D Z góry dziękuję za pomoc ! Oczko
Odpowiedz
#7
Do Aga23: mogę Ci pomóc w poszukiwaniu noclegu, ale potrzebuję więcej szczegółów: konkretne daty, ile osób i czego oczekujecie od mejsca pobytu. Jeśli jeszcze nie znalazłaś, daj mi znać na PW.
Odpowiedz
#8
Byliśmy wczoraj w Miskolc-tapolca w termach wykutych w skałach. Fajna sprawa, w Polsce raczej nie uświadczysz takich. Nie można tego porównywać do aquaparku, bo to po prostu baseny z ciepła woda, jakieś dysze, jacuzzi, bicze, sauny, takie pierdoły. Byliśmy tam 1,5h i wystarczyło, chyba żeby coś tam jeść i sie wylegiwać do bólu. Jak ktoś jedzie z dziećmi to lepiej, bo dzieciaki się wybawią, zabrać tylko im motylki i rzucić w rwącą rzekę, to będą sobie pływać w kółko. dla dorosłych raczej nuda, monotonnie. Czynne było tylko wewnątrz, nie wiem czy kiedyś działało też na zewnątrz, było ciemno i lekko padało więc nie zaglądałem wszędzie, ale wydaje mi się że były pozakładane płachty/namioty na inne niecki na wolnym powietrzu, może się myle, jednak zdecydowanie nie były dostępne te zewnętrzne, tak jak jest to np. w Uniejowie, że można sobie przepłynać z hali na dwór i odwrotnie.
Odpowiedz
#9
Jesień idzie, nie ma na to rady. Oczko W lecie baseny zewnętrzne są czynne.
Odpowiedz
#10
Alienx7 poprostu pomylił kolejność Szeroki uśmiech ... aby wykorzystać pozytywne działanie dżakuzi i sauny, najpierw zaliczyć trzeba 20-30 długości basenu dowolnym stylem... potem Wino i jest Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracja - Miskolc Krzysiek2285 3 3,918 27-12-2014, 13:24
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości