Moszcz
#1
Witam po 2 letniej przerwie na forum Uśmiech.

W tym roku znów przyszła kolej na Węgry i tradycyjnie na Eger. Tym razem pobyt przypadnie na 2 połowę sierpnia i mam w związku z tym pytanie - czy w tym okresie będzie już dostępny moszcz?
Miałam okazję kosztować moszczu lata temu w Dolinie Pięknej Pani ale prawdopodobnie był to już wrzesień... Nie wiem od kiedy zaczynają się zbiory winogron w okolicach Egeru, pewnie zależy to też od pogody. Może ktoś ma taką wiedzę i się podzieli?
Odpowiedz
#2
(12-07-2016, 21:31)alicja.jw napisał(a): ... kolej na Węgry i tradycyjnie na Eger. Tym razem pobyt przypadnie na 2 połowę sierpnia i mam w związku z tym pytanie - czy w tym okresie będzie już dostępny moszcz?

Nie ma jeszcze jednoznacznej opinii o terminie winobrania. Jeśli tendencja pogodowa utrzyma się, być może winobranie rozpoczni się wcześniej.
Kilka lat temu w okolicach Egeru winobranie wcześnie dojrzewających odmian rozpoczęto pod koniec sierpnia, z początkiem września.
Odpowiedz
#3
Moszcz to robi się przez wyciśniecie soku z winogron, następnie łączy się z wytłoczynami. Jest to pierwszy etap fermentacji wina ... nie wiem czy to jest pijalne :-) fakt próbowałem kiedyś . Generalnie zbiory winorośli można zaczynać w sierpniu ale pełnia smaku winogron osiągana jest późną jesienią a w tokaju zbierają winogrona po pierwszych przymrozkach.
Tak że nie wiem co zacz z tym moszczem ale to co piszesz bardzo ciekawe.
Odpowiedz
#4
(13-07-2016, 13:04)hanek napisał(a): Moszcz ... nie wiem czy to jest pijalne ...

..jest, jest... Oczko Są jego dwa rodzaje w zależności od momentu powstania i stopnia fermentacji.
Moszcz powstały przy zgnieceniu i tłoczeniu winogron to "must" , natomiast będący w prawie koncowym stopniu fermentacji to "murci". Jest wielu sympatyków i smakoszy tych obydwu napitków Uśmiech
Odpowiedz
#5
Mnie chodzi o ten "najpierwszy" czyli taki mega-aromatyczny sok z winogron. Tak żeby i "nielaty" mogły skosztować. Na pewno piliśmy taki świeży sok ale było to daaawno temu i nie pamiętałam w jakim okresie. A wyciskają go jak zbierają winogrona więc dostępność zależna będzie od winobrania.

Czyli Sztasek jest jakiś cień nadziei, że w 2 połowie sierpnia możemy się załapać ..?
Odpowiedz
#6
Chciałam poinformować, ze na deptaku w Egerze, obok sklepu z winami blisko wejścia do zamku można skosztować moszczu (100ml 200HUF)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości