Nazwisko Talaj - węgierskie korzenie
#1
Dzien dobry wszystkim ,nazywam sie Jacek Nowak ,jest mi bardzo milo goscic na forum wegierskim.

Szukam wszelkich wiadomosci na temat nazwiska Talaj ,na wegrzech jak i w polsce .
Przy okazji moze ktos slyszal w temacie wegierskich mlynarzy osiedlajacych sie na terenach Slaska ewentualnie calej rzeczypospolitej w 16 i 17wieku.

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
A sprawdzałeś na forach genealogicznych lub historycznych ?
Odpowiedz
#3
(12-02-2018, 9:31)Westcorner napisał(a): ...Szukam wszelkich wiadomosci na temat nazwiska Talaj , na Wegrzech ...

ÁLLAMI ANYAKÖNYVEK & NÉVVÁLTOZTATÁSOK
Uśmiech
KERESETT CSALÁDNÉV: TALAJ
ANYAKÖNYVEK - HÁZASSÁGOK: 1 TALÁLAT: VII. kerület Budapest

Flaga węgierska Węgierskie księgi cywilne mają tylko jeden wpis w którym figuruje nazwisko TALAJ ... w księdze metryk i małżeństw w USC przy Urzędzie Dzielnicowym w VII dzielnicy Budapesztu
VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata, 1073 Budapest, Erzsébet Krt. 6.
Odpowiedz
#4
(12-02-2018, 9:31)Westcorner napisał(a): Szukam wszelkich wiadomosci na temat nazwiska Talaj , na Wegrzech ...

Przeglądałem informacje dotyczące nazwisk węgierskich, nie ma takiego nazwiska pośród rodowych nazwisk typowych dla Węgrów. Trafiłem na wykaz węgierskich nazwisk z okresu XIV - XVII wieku. Niestety, to zbiór nazwisk "wspak" i nie mam cirpliwości aby to wszystko przekartkować. Pośród zbioru nazwisk kończących się na 'j' nie występuje 'Talaj' - strona 112 >>> Régi magyar családnevek névvégmutató szótára
Zastanawiam się, czy pisownia nazwiska Talaj jest poprawną ? ...
Odpowiedz
#5
Tołhaj to rozbójnik napadający na kupców. Z racji tego, że określenie ma związek z kupcami i podróżnikami, wyraz może mieć zbliżone brzmienie w różnych językach na trasie (jak tabor, gazda czy popas). Na pewno nie brzmi z polska. Oczywiście Ł egzystuje tylko u nas, a całe skojarzenie to wytwór mojej fantazji.
Odpowiedz
#6
Fajne nazwisko, chociaż ja się tutaj korzeni węgierskich nie doszukałam;-).
Odpowiedz
#7
(17-04-2018, 12:18)węgiereczka napisał(a): Fajne nazwisko, chociaż ja się tutaj korzeni węgierskich nie doszukałam;-).

Wypowiedz sie dokładniej i gdzie były prowadzone poszukiwania, jakieś adresy ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak są produkowane banknoty węgierskie i jak wygląda centrum logistyczne MNB Waldek 1 1,216 30-01-2021, 18:42
Ostatni post: oldman58
  Słowiańskie i węgierskie połączenia Rapapara 1 1,963 13-08-2018, 18:23
Ostatni post: Sztasek
  Jakie jest Twoje węgierskie imię? :) Kamjon 53 52,190 30-03-2016, 21:05
Ostatni post: Sztasek
  Wykrywacz metalu a prawo węgierskie Bognar 13 13,671 01-03-2016, 19:05
Ostatni post: Bognar
  Aranże podkłady węgierskie modeno 2 3,304 03-07-2014, 9:52
Ostatni post: modeno



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości