Neapol :) Byliście kiedyś tam?
#11
Chyba jakaś choroba od śmieci Oczko

grzesiuu, jeśli lubisz południowców, a na studiach będzie Ci bardzo dobrze szło, pomyśl o wyjeździe na Erasmusa. Semestr uczysz się w jednym z krajów UE. Oczywiście do tego potrzebny jest język - nie koniecznie miejscowy (włoski, hiszpański, portugalski itd.), zwykle wystarczy angielski na b. dobrym poziomie.
Odpowiedz
#12
Dziękuje Panowie za miłe odpowiedzi Uśmiech A matura? Będzie, jakoś tam poszło Szeroki uśmiech Odnośnie Neapolu jeszcze :
był ktoś z Was tutaj może na Capri? Mamy zamiar tam popłynąć, będąc w Neapolu Uśmiech
Odpowiedz
#13
(12-06-2015, 23:25)grzesiuu napisał(a): Dziękuje Panowie za miłe odpowiedzi Uśmiech A matura? Będzie, jakoś tam poszło Szeroki uśmiech Odnośnie Neapolu jeszcze :
był ktoś z Was tutaj może na Capri? Mamy zamiar tam popłynąć, będąc w Neapolu Uśmiech

Na Capri niestety nie Smutek a na Wezuwiusza wychodzicie/będziecie chodzić po górach? Poza tym warto pojechać na Monte Cassino - choćby ze względu na drogę Uśmiech
Odpowiedz
#14
Kurcze, poszlibyśmy na tego Wezuwiusza, ale nasza opiekunka (moja ciotka), coś tam gadała, że nie ma tam nic ciekawego, ale jakoś ją będziemy musieć przekonać Szeroki uśmiech Do Rzymu chyba nas zabierze (blisko od Neapolu), chcielibyśmy jeszcze Pompeje Uśmiech
Odpowiedz
#15
Ciotka ma rację - Wezuwiusz może być niebezpieczny. W Pompejach się przekonacie. Oczko
Odpowiedz
#16
(13-06-2015, 9:58)grzesiuu napisał(a): Kurcze, poszlibyśmy na tego Wezuwiusza, ale nasza opiekunka (moja ciotka), coś tam gadała, że nie ma tam nic ciekawego, ale jakoś ją będziemy musieć przekonać Szeroki uśmiech Do Rzymu chyba nas zabierze (blisko od Neapolu), chcielibyśmy jeszcze Pompeje Uśmiech

W Pompejach wstęp to jakieś 11 EUR/osoba ! Rzymu nie ma po co zwiedzać - może to zabrzmi dosyć brutalnie, ale w moim odczuciu to turystyczny, tłoczny moloch (byłem tam co prawda na kanonizacji, ale tak czy inaczej zawsze będzie turystycznie, tłoczno i drogo). W wakacje będzie b. gorąco (w kwietniu było ok. 30 stopni) i tłoczno - nie warto Uśmiech może zamiast tego jedźcie na południe albo w góry?
Odpowiedz
#17
To zapraszam do mnie do Genui.lub Bergamo ktore jest świetną baza wypadową .
Odpowiedz
#18
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Javin - mieszkasz tam na co dzień? Piękne rejony, zazdroszczę Ci przede wszystkim tego klimatu włoskiego. U nas teraz takie zimno, że szok Smutek A jak myślicie, na początku września będzie tam jeszcze upalnie? Marzy mi się temperatura powyżej 30 stopni Uśmiech
Odpowiedz
#19
Niestety przenieśli mnie tu z Budapesztu ,wrześień jest wspaniały zwłaszcza Bellagio i jezioro Como nieco 40 min pociagiem z Bergamo i 20 min promem
Odpowiedz
#20
(17-06-2015, 16:53)javin napisał(a): Niestety przenieśli mnie tu z Budapesztu ,wrześień jest wspaniały zwłaszcza Bellagio i jezioro Como nieco 40 min pociagiem z Bergamo i 20 min promem

Tylko trzeba zwrócić uwagę, że Bergamo i Neapol dzieli 800 km !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Burdello bum bum czyli Neapol Pudelek 8 5,302 11-02-2022, 17:41
Ostatni post: Cz@rek
  Ukraina - dlaczego mnie tam ciągnie ? Mamut 16 12,646 11-10-2021, 20:34
Ostatni post: Mamut
  Mołdawia/Naddniestrze - był ktoś kiedyś? Simon 4 5,414 20-03-2015, 19:58
Ostatni post: Simon
  Rumunia - byliście tam kiedyś? grzesiuu 11 10,776 06-01-2015, 1:39
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości