Noclegi nad Balatonem
Cześć wszystkim!

Szukam jakiejś fajnej miejscówki żeby podjechać ładnie samochodem i zrobić nocleg w namiocie na jakimś polu kempingowym.
Jak to się może kształtować kosztowo? Tak mniej więcej Oczko

Rozważam dwie okolice do wyboru: Tihany oraz Siofok.
Czy ktoś ma coś godnego polecenia? I tak btw. jak wygląda rezerwacja miejsca? Można jakoś to zrobić przez internet czy raczej na miejscu jest możliwość dogadania wszystkiego?

Trochę mimo wszystko się boję jechać w ciemno, a to będzie mój pierwszy raz i nie chciałbym zaliczyć jakiejś wpadki organizacyjnej Oczko
Odpowiedz
Ja jadę pierwszy raz więc nie wiem jak to wygląda kosztowo,biorę kasę w kieszeń młodego pod pachę a martwić się będę na miejscu Uśmiech

Tu masz stronkę co,jak i gdzie : https://www.balatontourist.hu/pl/
Odpowiedz
Witam

Wróciliśmy właśnie z 10 dniowego pobytu w Siofok. Noclegi zamówiliśmy przez booking.com. Nocleg dla 3 osób (2+1 - dziecko 11 letnie) w pokoju 3 osobowym w Hotelu Ramona ze śniadaniami wyniósł nas 3800zł . Spacerując po uliczkach nie widzieliśmy wielu ogłoszeń o wolnych pokojach więc chyba bałabym się jechać w ciemno
Odpowiedz
Kolega wyżej jedzie pod namiot wiec mu wolny pokój nie potrzebny Uśmiech
Odpowiedz
Witam
Jadę z żoną i 2 dzieci (1 i 3 lata ) od 12-13.08 do 19-20.08 nad Balaton szukam wolnych pokoi w domku chętnie się z kimś połączymy najlepiej rodzina z dziećmi. Jedziemy ze Śląska Oczko Jak ktoś chętny zapraszamy....
Odpowiedz
witam chce zamienić wakacje nad naszym morzem na wakacje nad balaton( jeszcze nie byliśmy) może ktoś polecić jakieś noclegi dla rodziny 2+2 ( dzieci 2 i 7 lat)

termin od 26.08 na 7/8 noclegów.

bardziej południowa strona
Odpowiedz
My wyruszamy 27.08 do Balatonfenyves, sporo domków tam jest, nawet jak w ciemno pojedziecie to nie powinniście mieć problemów żeby coś znaleźć
Odpowiedz
Od wczoraj jestem w Balatonfured, pojechaliśmy w ciemno i nie powiem mieliśmy duży problem ze znalezieniem noclegu na 8-9 nocy, dużo ludzi mowilo ze juz dawno takiego oblężenia i braku wolnych miejsc nie było a w innych miejscowościach podobno nie ma z tym problemu. W Balatonfured podobno dużo jeszcze wolnych miejsc od 26.08.
Odpowiedz
@aquarius80 Do 20.08 jest sezon+w tym roku jak słyszałem Węgry wręcz "zalała" fala turystów, dlatego w ciemno można jechać, ale dojazd maks. w południe aby mieć czas na znalezienie noclegu. Ja rezerwowałem swój w czerwcu na wyjazd po po 15.08. Dlatego jak ktoś w ciemno chce jechać to najlepiej po 20.08 wtedy Balaton w zasadzie jest wolny od krajowych turystów Zostają tylko matki z dziećmi, emeryci+zagranica. Zresztą po ty okresie jest ciut taniej jeśli chodzi o koszt noclegu.
Odpowiedz
Właśnie wróciliśmy z Siófok-Sóstó, kemping Ifjúság, domek Junior A. Wielka szkoda, że zlikwidowali Lido, bo tam było nieco taniej a i plaża była na terenie ośrodka. W Sóstó za wstęp na plażę 400 huf od osoby studencki, normalny 700 huf. Jakieś piętnaście minut spacerem drogą bez chodnika była wąziutka, darmowa plaża. Wolałem już zapłacić te paręset forintów, choć oczekiwałbym jednak nieco lepszej infrastruktury i czystości za tę cenę - mnóstwo niedopałków, nawet od samego rana, które trzeba sobie samemu posprzątać, na środku stoi jakiś dmuchany basen ze zgniłą wodą wydzielającą okropny fetor. Ceny w knajpach o wiele wyższe niż np. w Balatonszemes, choć niedaleko Szabadisosto były już nieco niższe, podobnie jak ich jakość.

Sam kemping Ifjúság spoko, domki były bardzo czyste, codziennie sprzątane łazienki i toalety, których było całkiem sporo, więc nie było kolejek. Ale raczej tam już nie wrócimy. O ile noclegi tanie, to jednak cała reszta mieściny jest dla nas za droga.

No i - jak zwykle - dopisała pogoda. Dzień w dzień 30 stopni jak nie więcej i ciepła woda, szczególnie odczuwalna po zmroku. Nawet zaskrońce rybołowy się zdarzyło zobaczyć przed południem.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,587 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,095 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości