Noclegi nad Balatonem
A czy ktoś może podzielić się opinią o:
Balatontourist Camping & Bungalows Park
Balatontourist Camping & Bungalows Vadvirág

Może macie sprawdzone inne Kempingi warte polecenia dla rodziny z dwójką dzieci?
Odpowiedz
Zdecydowanie fajniejszy jest Vadvirág. Ma większą, lepiej rozbudowaną infrastrukturę. Więcej atrakcji dla dzieci. Z perspektywy HelkaTours to nasz najlepiej "sprzedający się" kemping. Mamy tam gości wracających rok w rok z rzędu. Najlepszy stosunek jakości do ceny - choć brzmi jak z folderu.
Odpowiedz
(18-03-2018, 12:17)misiaela napisał(a): A czy ktoś może podzielić się opinią o:
Balatontourist Camping & Bungalows Park
Balatontourist Camping & Bungalows Vadvirág

Może macie sprawdzone inne Kempingi warte polecenia dla rodziny z dwójką dzieci?
Balatontourist Camping & Bungalows Vadvirág
Duży, połowa kampingu to małe miasteczko (8 rzędów domków), druga połowa to parcele, i stanowiska pod namioty. Kamping jest "na odludziu", w połowie drogi między Balatonszemes a Balatonlelle (3,5 km od obu miejscowości). Jeżeli chodzi o dzieci, to zaletą jest mały basen na terenie kampingu. "Wadą" jest brak jakiejś zatoczki z piaskiem, podobnej do kampingu w Balatonfured. Brzeg jest obłożony kamieniami, a poziom wody dosyć wysoki jak dla małych dzieci (powyżej 0.5m). W Balatonszemes, przy porcie, jest fajna zatoczka dla dzieci. W Balatonlelle jest natomiast piaszczysta plaża (płatna). Są tam również markety i atrakcje dla dzieci. W obu tych miejscowościach są również małe aqaparki, a w Balatonszemes hotel z podgrzewanymi basenami.
Odpowiedz
(18-03-2018, 13:44)tkoko napisał(a):
(18-03-2018, 12:17)misiaela napisał(a): A czy ktoś może podzielić się opinią o:
Balatontourist Camping & Bungalows Park
Balatontourist Camping & Bungalows Vadvirág

Może macie sprawdzone inne Kempingi warte polecenia dla rodziny z dwójką dzieci?
Balatontourist Camping & Bungalows Vadvirág
Duży, połowa kampingu to małe miasteczko (8 rzędów domków), druga połowa to parcele, i stanowiska pod namioty. Kamping jest "na odludziu", w połowie drogi między Balatonszemes a Balatonlelle (3,5 km od obu miejscowości). Jeżeli chodzi o dzieci, to zaletą jest mały basen na terenie kampingu. "Wadą" jest brak jakiejś zatoczki z piaskiem, podobnej do kampingu w Balatonfured. Brzeg jest obłożony kamieniami, a poziom wody dosyć wysoki jak dla małych dzieci (powyżej 0.5m). W Balatonszemes, przy porcie, jest fajna zatoczka dla dzieci. W Balatonlelle jest natomiast piaszczysta plaża (płatna). Są tam również markety i atrakcje dla dzieci. W obu tych miejscowościach są również małe aqaparki, a w Balatonszemes hotel z podgrzewanymi basenami.

Czyli pieszo wychodząc po za kamping nie ma nic?będąc w Lido czy Fured dało się wyjść np na jakiś obiad czy lody?

(18-03-2018, 12:32)HelkaTours napisał(a): Zdecydowanie fajniejszy jest Vadvirág. Ma większą, lepiej rozbudowaną infrastrukturę. Więcej atrakcji dla dzieci. Z perspektywy HelkaTours to nasz najlepiej "sprzedający się" kemping. Mamy tam gości wracających rok w rok z rzędu. Najlepszy stosunek jakości do ceny - choć brzmi jak z folderu.

Jeśli mogę zapytać to któryś Kamping oprócz fured ma kawałek piasku przy wodzie dla dzieci? Czy Lido jest zamknięty czy remontowany?
Odpowiedz
Lido jest zlikwidowany - teren został sprzedany pod budowę apartamentowców. Z tymi piaszczystymi zatoczkami byłabym ostrożna. Balaton jest żywiołem. Teraz ma prawie 20 cm ponad przeciętny stan wody. Nie wiadomo, ile opadów będzie wiosną. Niewykluczone, że wszystkie "plaże dla dzieci" będą zalane. Lepiej celować w naturalne miejsca. Kemping, który musi wcześniej załatwić dowóz piasku, może wiosną po prostu zrezygnować z takiej usługi. Całkiem słusznie - swoją drogą.
Odpowiedz
szkoda bo lokalizacja była bardzo fajna...dobrze wiedzieć nie będę szukać tego piasku dla dzieci przy którym tak się upierałam Uśmiech póki co obstawiam Vadvirág tylko martwi mnie opinia że jest po środku niczego...chcieliśmy na obiady gdzieś wychodzić abym też trochę była odciążona na wakacjach
Odpowiedz
Korespondowałyśmy wcześniej przez maila, nie chcę się powtarzać. ale może jeszcze komuś się przyda, bo to według mnie jedno z fajniejszych miejsc dla rodzin z małymi dziećmi:

Calineczka

Blisko centrum, a jednak w cichym miejscu, wszystko pod nosem - z płytką zatoczką dla dzieci włącznie, która oczywiście też podlega prawom natury. Restauracje 100 m. Zamkniety ogród z kącikiem zabaw, piaskownicą, terenem do gry w piłkę, dmuchanym basenem dla dzieci, huśtawką.
Odpowiedz
Helka Tourist na pewno komuś się przyda Oczko
Odpowiedz
HelkaTours Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(18-03-2018, 15:13)misiaela napisał(a): szkoda bo lokalizacja była bardzo fajna...dobrze wiedzieć nie będę szukać tego piasku dla dzieci przy którym tak się upierałam Uśmiech póki co obstawiam Vadvirág tylko martwi mnie opinia że jest po środku niczego...chcieliśmy na obiady gdzieś wychodzić abym też trochę była odciążona na wakacjach
Nie jest tak tragicznie że nic w pobliżu nie ma Uśmiech przykład
https://www.google.pl/maps/place/Andr%C3...d17.744434

ponadto na terenie kampingu masz wszystko czego potrzebujesz,( trzeba wybrać usługi bo automatycznie się nie otwierają)
https://www.balatontourist.hu/pl/campsit...n/vadvirag

Chciałem tylko uświadomić Tobie, że atrakcje Balatonszemes, Balatonlelle (wesołe miasteczka, kiermasze, koncerty itp.) są oddalone od kampingu, i trzeba się na to przygotować.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,588 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości