Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
#1
Witam Wszystkich nazywam się Paweł mam 39 lat już ta strona wylądowała w ulubionych
Od dwóch lat jeżdżę do Egeru z rodziną i tygodniami przeglądam fora o węgrzech i pusto mam nadzieję że to forum będzie przypominać te chorawckie

Jutro juz napiszę moje doświadczenia związane z wkacjami rodzinnymi na Węgrzech

Panowie tylko tego nie zaszufladkujcieUśmiech pozycjonowanie reklama i żebym więcej w ciemno nie jechałUśmiech

następny mój cel na wakcje z rodziną to sosto - Nigerhyaza czekam na uwagi na forum i priv
Odpowiedz
#2
Cześć, Paweł! Witamy i życzymy miłego pobytu na forum Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Witam Wszystkich

Jestem Andrzej, wiek - niestety już po 40-ce, mieszkam na Mazowszu.
Cieszę się, że powstało kolejne miejsce w sieci, gdzie można spotkać się i "pogadać" o wszystkim co węgierskie Uśmiech

Już na studiach w latach 90-tych jeździłem często na Węgry, mając możliwość bezpłatnej kwatery w Budapeszcie mogłem swobodnie zwiedzać stolicę, co sprawiło, że poznałem wiele miejsc do których zorganizowane wycieczki zazwyczaj nie docierają. Czytałem wtedy także węgierską literaturę dostępną w języku polskim, nie tylko przewodniki, ale też beletrystykę (m.in. Tibor Dery, Endre Fejes).
Ponownie od kilku lat zacząłem co roku w czasie wakacji jeździć na Węgry, teraz już z rodziną. Bazę wypadową stanowi zawsze rejon Gór Bukowych (Eger, Mezokovesd), ale poznajemy różne miejsca.
Węgry są dla mnie czyms więcej, niż tylko wakacyjnym miejscem wypoczynku. Utrzymuję kontakt z Węgrami mieszkającymi u siebie w kraju i tymi w Polsce. Gdy widzę połączenie czerwień-biel-zieleń Flaga węgierska mam tylko pozytywne skojarzenia, a "Gulasz z Turula" traktuję jak książkę niemal magiczną.
Mam nadzieję, że spotkam na Forum kolejnych Hungarofilów Uśmiech
Odpowiedz
#4
Cześć, Andrasz! Jest mi bardzo miło powitać Cię na naszym forum. Świetne informacje na temat kąpielisk termalnych. Dzięki Ci piękne!

Może napiszesz parę słów o tych mniej znanych miejscach w Budapeszcie, które odwiedzałeś? Z chęcią poczytam.

Jeśli chodzi o hungarofilów to nie powinno ich tutaj zabraknąć Oczko

Pozdrawiam i liczę na kolejne informacje dotyczące wszystkiego, co węgierskie. Szervusz!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Dzięki za miłe przywitanie Uśmiech
Tym zachęceniem do napisania o mniej znanych miejscach Budapesztu sprowokowałeś mnie do nostalgicznych wspomnień, do ponownego przeżywania fajnych lat młodości.




EDYCJA:

Wspomnienia Andrasza do przeczytania tutaj.

Pozdrawiam,
fvg.
Odpowiedz
#6
Andrasz, dzięki piękne za garść informacji o rzadziej odwiedzanych miejscach w Budapeszcie. Pomysł spodobał mi się na tyle, że postanowiłem założyć dla niego osobny temat (link w poście wyżej). W wolnej chwili postaram się dorzucić kilka moich spostrzeżeń.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Jestem od pewnego czasu na forum ale może kilka słów o mnie Uśmiech
Jak sam nick mówi mam na imię Maciek Uśmiech lat no można powiedzieć że już 18. oprócz zainteresowania Węgrami bo to jest oczywiste to interesuję się literaturą fantastyczną, lubię poczytać dawne dzieje czyli mitologią, jestem pasjonatom broni białej, robię noże i zaczynam bawić się powoli w większe przedmioty Uśmiech jeśli ktoś miałby coś o mitologi węgierskiej lub miał jakąś sprawę pisać śmiało gg8104213 Uśmiech
Odpowiedz
#8
Ano znamy się już, więc tylko tak dla formalności: Cześć, Maćku! Witamy na forum! Uśmiech

Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Cześć Uśmiech


Nazywam się Maniek, mam 23 lata, pracuję w jednym z łódzkich muzeów. Od 3 lat moją pasją są Węgry. Sam staram się uczyć węgierskiego, co przynosi już pewne rezultaty - czytanka dla węgierskiego 2-klasisty nie stanowiłaby dla mnie problemu Język

Razem z kolegami prowadzimy na YT kanał, na którym na ogół zajmujemy się tłumaczeniem węgierskich piosenek:
HunPolProjekt

Tutaj trafiłem przypadkiem, przemierzając internet w poszukiwaniu podobnych inicjatyw.
Odpowiedz
#10
Cześć, Maniek! Witamy na forum i życzymy miłego pobytu!

W razie problemów z węgierskim polecamy konsultacje językowe na forum Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,418 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 592 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 437 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 838 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 925 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości