Ograniczenie prędkości - poza terenem zabudowanym
#1
Czy to prawda, że na Węgrzech poza terenem zabudowanym na drogach jednojezdniowych obowiązuje ograniczenie nie do 90 a do 80 km/h?
Odpowiedz
#2
(10-12-2014, 23:05)mmax88 napisał(a): Czy to prawda ...

Jeśli znaki drogowe nie nakazuja inaczej to obowiązuje 90 km/h dla określonej kategorii pojazdów mechanicznych.
Odpowiedz
#3
Hmm to dlaczego większość opracowań w necie pokazuje 80km/h?
Odpowiedz
#4
magyarorszag.autopalyan.hu
Odpowiedz
#5
Sprawa jasna, dziękuję. Tylko nadal się zastanawiam, skąd ten błąd?
Odpowiedz
#6
(11-12-2014, 18:12)mmax88 napisał(a): Hmm to dlaczego większość opracowań w necie pokazuje 80km/h?

wrzuć link ...
Odpowiedz
#7
yanosik.pl/predkosc-w-europie
Odpowiedz
#8
Już pisano... "yanosik.pl" jest małej wiarygodności... Kaczor
Odpowiedz
#9
Przepisy przepisami... ale życie życiem Szeroki uśmiech.

No zwyczajnie nie zauważam, kiedy rozpędzam się do 60-70km/h w terenie zabudowanym... Miejscowości takie malutkie... drogi takie proste, szerokie... Jak to jest z tą kontrolą prędkości na Węgrzech? zauważyłam już, że Węgrzy jeżdżą raczej przepisowo (także w terenie niezabudowanym) i BARDZO przepisowo w zabudowanym.

Czy dobrze rozumiem, że teren zabudowany zaczyna się tablicą z nazwą miejscowości,a kończy taką samą, ale przekreśloną czerwoną linią? i wszystko poza jest terenem niezabudowanym?

a co z radarami? widziałam w kilku miejscach tablice zapowiadające kontrolę prędkości. czy tylko w tych miejscach można się spodziewać fotki albo suszenia? Czy policja może też złapać jakoś... znienacka?
Odpowiedz
#10
Ja nie mam praktycznie żadnych doświadczeń z węgierską policją i w ogóle moje kontakty z zagraniczną były dwa. Ale jazdę w innym kraju uważam za formę reprezentowania Polski, dlatego staram się jeździć tak, jak miejscowi kierowcy. Węgry, Słowacja, Czechy - ściśle z dozwoloną prędkością niezależnie od zagrożenia radarowego, Ukraina, Rumunia - każdy jeździ jak uważa za stosowne.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandaty karne za przekroczenie prędkości w mieście Daniel 17 18,291 23-01-2016, 20:21
Ostatni post: Waldek
  Harmonogram kontroli prędkości Waldek 0 2,093 30-07-2013, 23:19
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości