Omega: Dziewczyna o perłowych włosach i nie tylko...
#1
hej!

Dziewczynę o perłowych włosach zna na pewno każdy! Swego czasu uwielbiałem Omegę. W zasadzie słucham ich po dziś dzień. Są tu jeszcze inni fani tej grupy? Uśmiech
Odpowiedz
#2
Tak, oczywiście. Jak już pisałem byłem na ich chyba trzech koncertach w Krakowie w latach 1971 - 73? Mam kilka płyt CD, reedycje polskie.
Odpowiedz
#3
Również byłem na tych koncertach jak i na slynnym koncercie 2 sierpnia 1994 na Nepstadionie w potokach deszczu ,lubię słuchac i zbieram płyty innej znakomitości sceny węgierskiej Zsuzsy Koncz.
Odpowiedz
#4
Wspomniałem o tym przy innej okazji, wspomnę i tutaj. Na internetowej stronie zespołu można posłuchać całości ich dokonań. Niestety, prowadzi to do wniosku, że zbiegiem czasu Omega zaczęła zjadać własny ogon. Ich twórczość zrobiła się monotonna, by nie powiedzieć - nudna. Znaczy, mnie do tego wniosku doprowadziła jakiś czas temu. Przesłuchałem wszystko i być może przetrenowałem. Ale polecam, bo rzeczywiście: Omega, to nie tylko Dziewczyna o perłowych włosach i mimo wszystko warto poznać szerzej ich dokonania.
Odpowiedz
#5
Tak przesyt jest nie zdrowy natomiast moim subiektywnym zdanie najlepszy utwór Omegi to "Ezust Eso"
Odpowiedz
#6
Przeszukuję YT, mam zamiar ułożyć 10 może więcej najlepszych utworów Omegi, będzie tam "Ezust Eso" ale nie na pierwszym miejscu. Od razu wpisuję: Léna, Nyári éjek asszonya, Fekete pillangó, Hajnali óceán...
Odpowiedz
#7
Moi faworyci to Hajnali oceán i Gammapolis I. Obie tłumaczyłem, drugą - z lepszym efektem.
Odpowiedz
#8
Ciekawie opisany rytuał kupowania płyt. Ale nie zapominajmy o YU rock-u.
Odpowiedz
#9
Bijelo Dugme, Atomsko skloniste, tak, tak. YU tak bardzo chcieli być po zachodniej stronie mocy. Dlatego - świadomie - pominąłem starą Jugosławię. Ale nie zapomniałem, a o Białym Guziku z pewnością kiedyś napiszę. Węgierską muzykę znałem lepiej, fascynacja Omegą była olbrzymia, a byli jeszcze Locomotiv GT, General, Piramis, Fonograf, Scorpio, Hobo Blues Band, Kati Kovacs i Zsuzsa Koncz. Ej, łza się kręci.
Tak samo jak ostatnio przy okazji odświeżania sobie w sporej dawce kawałków Led Zeppelin.
Odpowiedz
#10
Jestem fanem zespołu Omega, mam jego wszystkie utwory. Dodam jeszcze, że Kóbor ciagle koncertuje. Sam pochodzi z małego miasteczka Bátaszék, leżącego na południu Węgier, tam chodził do szkoły i mieszkał... Samo miasteczko to kilkanaście ulic, w centrum stoi kościół w stylu neogotyckim. Niestety, dzisiaj już bez wieży... czas i wady konstrukcyjne były powodem jej usunięcia. Aby pomóc przy zbiórce kasy, Kóbor organizuje koncert Omegi w miasteczku w dniu 17 sierpnia 2013 r... oj, będzie się działo... Kóbor i Omega nigdy nie koncertowali w Bátaszék.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa seria CD z Omegą Waldek 1 434 16-08-2022, 0:09
Ostatni post: Waldek
  OMEGA festiwal 12-14 sierpnia Waldek 0 463 19-03-2022, 13:52
Ostatni post: Waldek
  OMEGA w żałobie János Kóbor nie żyje Waldek 4 1,328 17-12-2021, 15:38
Ostatni post: Waldek
  Koncert OMEGA w Polsce OldMan 3 4,246 02-03-2017, 19:49
Ostatni post: schibcia
  Konkurs: Ugina się, ale nie łamie fvg 0 2,306 20-11-2012, 19:48
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości