OrangeWays [Kraków - Budapeszt]
#11
Poproś jakiegoś znajomego z kartą kredytową o opłatę i oddaj mu pieniądze w gotówce czy przelewem.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#12
Dzięki, sprawa z biletami załatwiona, przy okazji chciałbym jeszcze zapytać czy często zdarzają się opóźnienia tych autobusów do Budapesztu (chodzi o grudzień)? Jeśli tak to jak wielkie? Bardzo mi zależy aby być na miejscu przed 23 (na rozkładzie jest 21 45).
Odpowiedz
#13
Ja zawsze byłem kilkanaście minut przed czasem.
Odpowiedz
#14
Podobnie u mnie. Ilekroć jechałem byliśmy przed czasem. Z drugiej strony znajomym zdarzały się nawet kilkugodzinne opóźnienia. Jak to w trasie Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
A może mi ktoś opisać jak wygląda sprawa z bagażem ?

Rozumiem, że bilet kupuję online przy pomocy strony, a bagaż opłacam przy wsiadaniu, tak ?

Będę miał przy sobie rower + 2 sakwy (łącznie około 10 kg). W cenniku znalazłem, że przewóc roweru kosztuje 7 euro. Natomiast jak nie zmieszczę się z pozostałym bagażem w bagażu podręcznym to jakie wtedy są koszta ?
Odpowiedz
#16
Bagaż kosztuje 300 HUF (~4 PLN) od sztuki. Według strony maksymalnie możesz mieć dwie sztuki bagażu, ale nie sądze, by robili problem w razie większej ilości.

Tak, opłatę uiszczasz przy wsiadaniu. Akceputją forinty, złotówki i euro chyba też.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
Super, dziękuję za odpowiedź Uśmiech

A zdażyło się komuś żeby luk bagażowy był pełny ? Bo wyczytałem też, że rower zabierają tylko jak jest miejsce.
Odpowiedz
#18
(02-05-2013, 16:31)Muszka napisał(a): (...)A zdarzyło się komuś żeby luk bagażowy był pełny ? Bo wyczytałem też, że rower zabierają tylko jak jest miejsce.

Wśród warunków przewozu podróżnych i bagażu jest informacja o kosztach przewozu roweru: 2100 Ft lub 7 Euro, lub 140 Koron czeskich, lub 35 złotych. Dodatkowa informacja - rower może być przewożony tylko w stanie rozmontowanym. Demontaż roweru jest zadaniem podróżnego. Opłatę wnosisz u kierowcy.
Maksymalny ciężar bagażu przewożonego w luku bagażowym to 32 kg.
Do autobusu możesz zabrać jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach: 50x20x40 cm i wadze do 10 kg.
Odpowiedz
#19
Witam forumowiczówUśmiech

Planuję wyjazd do Budapesztu. Jedną z rozważanych przeze mnie opcji jest dojazd autokarem OrangeWays. Wobec tego miałbym pytania do osób korzystających z usług tego przewoźnika:
- czy autokary posiadają czynne toalety?
- gdzie płaci się za bilety - przelew, u kierowcy?
- gdzie należy odebrać bilet?

Z góry dzięki za zainteresowanie
Odpowiedz
#20
Tak, są toalety. Jeśli rezerwujesz, płacisz przelewem. Można też zakupić u obsługi przed odjazdem, ale trzeba się liczyć z tym, że może nie być wolnych miejsc. W przypadku opłaty przelewem bilet drukujesz, w tym drugim dostajesz go do ręki.

Swoją drogą... jechał ktoś niedawno OrangeWays'em? Słyszałem, że jakość ich usług znacznie się pogorszyła i niekiedy podstawiają nawet zwykłe autokary na przejazd, nie te ich luksowe-orange-waysowe.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kraków Barwinek stan 13 3,769 21-11-2021, 16:19
Ostatni post: Pompa@
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,560 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,981 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,612 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości