Pápa
#1
zarezerwowałam noclegi w Lipot, ale może zmienimy na Papę.
Proszę o info, jeżeli ktoś był:
czy to jest tylko aquapark, czy są baseny termalne( powyżej 30 st)?Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#2
http://www.varkertfurdo.hu/
Są baseny termalne do 36*C
Odpowiedz
#3
Lightbulb 
Baseny w Papa są ciekawą odmianą dla spędzających urlop w Sarvar, tak jak ja z rodzinką ostatniego lata. Kąpielisko jest nieco na uboczu od centrum miasta, jest kilka basenów w części krytej, w tym niewielki brodzik ze słoniem oraz takie stricte termalne, gdzie trudno wysiedzieć, gdy na dworze jest 35 stopni w cieniuUśmiech, jeden z basenów termalnych wychodzi także na zewnątrz. W środku jest też średniej wielkości zjeżdżalnia. Część plażowa to dwa ładne baseny dla dzieci - brodzik dla maluchów (rozwieszony był nad nim tropik) i dla trochę starszych (głębokość do ok. 1 m) z różnymi atrakcjami; są też dwa baseny rekreacyjne oraz duży basen sportowy z wydzieloną częścią do pływania, piłki wodnej oraz wieżą do skoków. Są też dwie wieże ze zjeżdżalniami jedna bardziej tradycyjna, druga bardziej nowoczesna do zjeżdżania na pontonach (3 rury) - tu była tradycyjna niewielka kolejkaZmieszany
Wszystkie atrakcje w cenie biletu - rodzinne 2+2 to 6.500 HUF za cały dzień, można też kupić bilet na 2 lub 4 godziny. Byliśmy w tygodniu, a mimo to frekwencja była spora, trudno mówić jednak o tłoku.
Teren kąpieliska ładny, ale cienia niewiele, także namiot jest zdecydowanie wskazany. Mały wybór jeżeli chodzi o gastronomię, praktycznie jedna restauracja/bar znajdująca się w głównym budynku i dosłownie 2-3 budki z lodami i napojami.
Papa to miejsce mało turystyczne, ale warto poświęcić godzinkę żeby przejść się po ładnym rynku i okolicznych uliczkach. Na odchodzącej od rynku Fo utca jedliśmy też jedne z najlepszych lodów jakie do tej pory jedliśmy na Węgrzech, gała 200 HUF, ale chyba miała więcej niż 10 dkg.
Z Sarvaru do Papa jest ok. 50 km, dotarcie do kąpieliska zajmuje mniej więcej godzinę, przy wjeździe do miasta jest Tesco, także można się przy okazji zaopatrzyć.
Odpowiedz
#4
Jako, że rozważam bycie na basenach w Papa przejazdem, wgłębiłem się w ich stronę, a jako że wersja polska w zasadzie nie istnieje, podzielę się tym co wyczytałem i przetłumaczyłem.

Wskazania: osteoporoza, przewlekłe zapalenie stawów, zmiany stawowe, przewlekłe choroby kręgosłupa, chroniczne nerwobóle, zapalenie nerwów, paraliż, bóle mięśni, zmiany kostne, złamania, stan po urazach sportowych, zabiegi po operacjach ortopedycznych i endoprotezy, żylaki
Przeciwwskazania: choroby zapalne, nowotwór, problemy z krążeniem, wysokie ciśnienie krwi, choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby zakaźne, ciąża

Baseny:
  • basen kryty „siedzący” (na moje oko takie jacuzzi), temperatura 38° (maksimum 20 min)
  • basen kryty termalny „adventure”, temperatura 32-34°
  • basen odkryty termalny całoroczny, temperatura 32-34°
  • basen pływacki 50 m, głębokość 1,5-4,5 m, temperatura 28-30°
  • zjeżdżalnie: dla dzieci (wys. ???, dł. 15 m), „kamikadze” (wys. 6 m. dł. 16 m), „anakonda” (wys. 10 m, dł. 74 m), temperatura 26-28° - poza tym 1 zjeżdżalnia na basenie krytym, raczej mała
  • sauna

Nie doczytałem się czy te wszystkie zjeżdżalnie i sauna są w cenie biletu i czy te 2/4 godz. pobytu to czas od wejścia do wyjścia z obiektu, czy też są jakieś minuty ekstra żeby się spokojnie przebrać.

Nie wiem też czy parking obok basenów jest bezpłatny, ale na google street view (robione w 2011 r.) nie zauważyłem żadnych znaków, które by na to wskazywały.
Odpowiedz
#5
Parking 2 lata temu był bezpłatni (zapewne nadal jest) i mimo że był to szczyt sezonu (sobota koniec lipca) to był "pustawy".
Nie wiem jak jest z godzinnymi biletami bo byliśmy cały dzień.
Zjeżdżalnie i wszystkie baseny są w cenie biletu. Dosyć restrykcyjnie przestrzegali "wzrostu" na zjeżdżalniach i mimo że w towarzystwie dorosłego, to nie pozwolili jechać wnuczce.
Co do sauny nie wiem bo nie korzystaliśmy, saunę mieliśmy "na polu" dla południa Polski lub "na dworze" dla reszty" (40*C) Szeroki uśmiech
Nie mogę przesłać zdjęcia z basenami na hosting TinyPic. Mogę przesłać e-mailem na życzenie.
Basenów jest znacznie więcej niż wymieniłeś.
Na dworze jest ich aktualnie 6, wewnątrz budynków 5.
Odpowiedz
#6
Wrzuciłem zdjęcie na mojego chomika "Papa baseny.jpg" być może jakieś prawa autorskie blokują zdjęcie na TinyPic. Plik zapewne można pobrać bez konta i opłat (jest poniżej 1MB)

http://chomikuj.pl/tkoko

Mały opis do zdjęcia
Na widoku terenu (basenu) z satelity Google Map są nałożone zdjęcia. Górne lewe zdjęcia pokazują dwa baseny pływackie i część rekreacyjną dla szkolnych dzieci (północny budynek). Dolne zdjęcie pokazuje baseny termalne wewnętrzno-zewnętrzne (południowy budynek). Główny basen wewnętrzny z atrakcjami, duże jakuzzi, oraz basen dziecięcy + zjeżdżalnia. Z tego basenu jest przejście do zewnętrznego basenu termalnego z atrakcjami (dolne 2 lewe zdjęcia). Na głównym ujęciu basenów zewnętrznych termalnych są 2 baseny dziecięce, główny basen z rwącą rzeką i innymi atrakcjami, po prawej najgorętszy basen. Cztery górne zdjęcia po prawej stronie to basen dziecięcy niewidoczny na głównym zdjęciu (basen jest po prawej stronie dolnego zdjęcia). Są też dwie wieże z 3 zjeżdżalniami, jedna widoczna na głównym ujęciu basenów zewnętrznych, druga widoczna za niebieską zjeżdżalnią dla dzieci.
Na zdjęciu z satelity widać również jakiś nowy basen za zjeżdżalniami.
Odpowiedz
#7
(12-02-2017, 22:08)tkoko napisał(a): Wrzuciłem zdjęcie na mojego chomika "Papa baseny.jpg" być może jakieś prawa autorskie blokują zdjęcie na TinyPic. Plik zapewne można pobrać bez konta i opłat (jest poniżej 1MB)

Hm, a może w ten sposób się uda?

Pozdrawiam.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
[Obrazek: rBBlGW4.jpg]
udało się bez problemu, dzięki FVG
Odpowiedz
#9
Jak wygląda kemping, czy nadaje się pod namiot, chodzi mi o parcele i czy są drzewa zacieniające?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pápa + Komárom - baseny, kemping, namiot jacekww 0 2,908 17-07-2017, 14:50
Ostatni post: jacekww



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości