Płatny deptak w Siofoku?
#1
Wiem że pewnie nie w tym miejscu i zapewne zaraz administracja mnie wykurzy, ale nie wiem już gdzie szukać odpowiedzi na moje pytanie.
Proszę pomóżcie.

Wybieram się w sierpniu do Siofok, ktoś poinformował mnie że od tego roku deptak Petofi jest płatny(tzn wstęp) czy to prawda?
Wiecie coś na ten temat?


Administrację proszę o wyrozumiałość Uśmiech
Odpowiedz
#2
Nie się nie stało - przeniosłem temat Uśmiech

Jeśli chodzi o sam problem, to faktycznie są przymiarki do tego, aby pobierać opłaty za deptak (ale tylko wieczorem). Z tym, że nie ma jeszcez ostatecznej decyzji w tej sprawie - sprawa ugrzęzła gdzieś w urzędach. Także los deptaka jest jeszcze nieznany Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Czyli w tym roku można spokojnie spacerować po Petofi nie martwiąc się o uiszczanie opłaty?


Dziękuję serdecznie za przeniesienie watku w odpowiednie miejsce Uśmiech
Odpowiedz
#4
Informacja (po węgiersku) o przymiarkach pod adresem http://abalaton.hu/balaton/hirek/2012/03...-a-beugro/.

W skrócie planowane było pobieranie opłat w wysokości 1000 ft za wejście na aleję/deptak Petőfi'ego w Siófoku w poniższych terminach
30.06; 06.06; 07.07; 13.07; 14.07; 20.07;21.07; 27.07; 28.07; 03.08; 04.08; 10.08; 11.08; 17.08; 18.08; 19.08; 20.08; (każdy piątek i sobota) Oprócz wejściówki na deptak często wejściówkę pobierają zlokalizowane tam lokale.
Należy dodać, że od niedzieli do czwartku w godzinach od 19 do 6 wejście na deptak ma być kontrolowane - chodzi o wykluczenie między innymi osób pijanych.
Jak bedę miał konkretne wiadomości z rady miasta to je przekażę.
Odpowiedz
#5
Zgodnie z informacją otrzymaną od rzecznika Siófoku informuję, że podobnie do poprzednich lat aleja/deptak Petőfi'ego nie został zamknięty i nie wprowadzono opłat za wejście na deptak. Obowiązujące prawo węgierskie nie pozwala na wprowadzenie opłat za wejście na teren publiczny.
Odpowiedz
#6
No i sprawa jasna. Wielkie dzięki, Waldek! Kawał dobrej roboty robisz Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
To i ja bardzo serdecznie dziękuję za informację Uśmiech

Mogłabym jeszcze zapytać jak jest z plażą w Siofok? Tzn wiem że za wstęp się płaci i nie jest to dla mnie nic niezwykłego, ale to jedna konkretna plaża jest płatna czy tylko ta z infrastrukturą?

Byłam w Balatonfured w zeszłym roku, plaża dla gości hoteli była w cenie pokoju, jak to jest w Siofok?
Odpowiedz
#8
Sezonowe godziny otwarcia na czterech plażach (Nagystrand, Újhelyi strand, Sóstói strand, Gamászai strand) są następujące:
Przed sezonem: od 18 maja do 17 czerwca - codziennie otwarta od 9 do18
Sezon główny: od 18 czerwca do 21 sierpnia - codziennie otwarta od 8 do 19
Po sezonie:od 22 sierpnia do 23 września - codziennie otwarta od 9 do 18

Wejście na plażę Újhelyi w 2012 roku jest bezpłatne

Ceny biletów na dwóch plażach (ceny brutto)
[Obrazek: 2zf944z.jpg]
Źródło:http://www.siofok.hu/

Siófok Aranyparti szabadstrand (plaża bezpłatna złotego brzegu w Siófok)
Zaczyna sie od Szabadi-Fürdőtelep i ciagnie prawie do środka Siófoku. Długość około 3,5-4 kilometrów. Szerokość 20-30 metrów pomiędzy willami i hotelami a Balatonem. Część najbliższa śrómieścia (przed aleją Szent István) ma molo i zatoczkę. Część ta jest szczególnie polecana rodzinom z małymi dziećmi - duży obszar piaszczysty i płytka woda.
Od ulicy Tátra w kierunku pólnocno wschodnim do ulicy Tömörkény na długości około 2 kilometrów wzdłuż brzegu ułożony jest kamienny chodnik. Pozostała cześć to pielęgnowany trawnik z dużymi drzewami. Za ulicą Tömörkény cały pas plaży pokryty jest trawą. Przy ulicy Csúszda zaczyna się ponownie chodnik.
Do plaży można dotrzeć z ulicy Szent László lub z deptaku Beszédes József bocznymi uliczkami i dojściami. W takich miejscach najczęsciej spotyka sie bezpłatne WC, bufety, wypożyczalnie rowerów. Poszczególne części wolnej plaży różnią się od siebie. Warto jest przejść całą plażą i wybrać odpowiednią dla siebie część.
Blisko wschodniej krawędzi przy ulicy Csúszda znajdziemy zjeżdżalnię. W okolicy jest wiele restauracji, bufetów, barów.Miejsce polecane miłośnikom głośnej muzyki. Tutaj działa też zamknięty tor dla narciarzy wodnych.
Odpowiedz
#9
Ślicznie dziękuję, będę jeszcze odrobinę upierdliwa:

Czy w Siofok można wypożyczyć rower? Taki zwykły dwa koła i rama Szeroki uśmiech
Jeśli tak to jaki koszt takiego wypożyczenia, czy można oddać go w sąsiedniej miejscowości np? I gdzie ich szukać?
Odpowiedz
#10
(31-07-2012, 16:57)Sandra napisał(a): Ślicznie dziękuję, będę jeszcze odrobinę upierdliwa:

Czy w Siofok można wypożyczyć rower? Taki zwykły dwa koła i rama Szeroki uśmiech
Jeśli tak to jaki koszt takiego wypożyczenia, czy można oddać go w sąsiedniej miejscowości np? I gdzie ich szukać?

Jest kilka wypożyczalni. Jedna z nich mieści się w Siófok'u, Fő utca 60.
(http://www.robogosok.hu/).
Ceny ze strony
Wypożyczenie roweru
2 godziny - 1000,- Ft/3€
1 dzień - 2500,- Ft/8€
1 tydzień - 10000,- Ft/32€

Nie wiem czy można oddać w innej miejscowości.
Można też wypożyczyć skuter 1 osobowy.
Oto ceny:
2 godziny - 3000,- Ft/12€
1 dzień - 8000,- Ft/32€
1 tydzień - 30000,-Ft/120€

Następny adres: Diana Hotel and Restaurant , Siófok, Szent László u. 41-43.
Ceny 500 Ft za godzinę i 1700 Ft za dzień
Pytaj śmiało!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Od nowego roku drożej w Siófoku Waldek 0 813 11-01-2023, 17:53
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości