POLECAM / ODRADZAM - NOCLEGI
#1
W różnych wątkach pojawiają się pytania / opinie nt. różnych miejsc gdzie można się zatrzymac na Węgrzech, ktoś wspomniał nawet o tym żeby utworzyć taki osobny wątek. No to żeby nie gadać a robić to otwieram Język.

W tym roku juz nie skorzystam ale mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami a może kiedyś tam skorzystać z innych Uśmiech.

Żeby to jakoś uporządkować może warto w swoich opiniach ujmować kilka podstawowych informacji, np.:
  1. miejscowość (może nawet w temacie wpisywanego postu - będzie łatwiej dla szukających)
  2. rodzaj obiektu
  3. strone www jeśli mają
  4. języki w jakich można się porozumieć
  5. opis pokoju / pokoi
  6. dostępność do kuchni
  7. plusy i minusy obiektu
  8. cenę za nocleg od osoby / pokoju
  9. ewentualne zdjęcie obiektu / pokoju
  10. odległość od centrum

A na koniec jakąś ogólną ocenę czy polecamy czy odradzamy, a może pokusić się o "gwiazdki"..?? Ale to może być zbyt subiektywne jednak...

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi albo uważa, że warto ująć / odjąć której z informacji to piszcie Uśmiech
Odpowiedz
#2
miejscowość - EGER
rodzaj obiektu - pensjonat FLAMINGO
strona www - http://www.flamingoeger.hu/index.php?id=2
języki w jakich można się porozumieć - węgierski / angielski
opis pokoju / pokoi - pokój nr 6: ok. 18m2, łóżko małżeńskie (szerokie, ok.2m) + dostawka (rozkładany fotel?), łazienka w pokoju - wc + prysznic, okno na "ogród", w oknie moskitiera (przydatna bo praktycznie cały czas było otwarte) i zewnętrzna żaluzja, szafa ubraniowa, mała lodówka, TV (mały i w zasadzie niepotrzebny), 2 stoliki nocne i jeden dodatkowy
dostępność do kuchni - kuchnia ogólnodostępna na półpiętrze, 2 lodówki do dyspozycji gości, piec gazowy, mikrofalówka, naczynia, miejsca do siedzenia i jedzenia w kuchni - jadalni i na zadaszonej werandzie
plusy - w spokojnej "willowej" części Egeru, niedaleko centrum, dobre miejsce wypadowe, sympatyczny i kontaktowy Gospodarz, można kupić u niego wino od jego znajomych, którzy maja piwniczkę
minusy - przed budynkiem (znajduje się w "szeregowcu"), są tylko 4 miejsca parkingowe i jeśli jest więcej zmotoryzowanych gości to parkują na ulicy (ale to nieruchliwa ulica), trochę przyciasnawe pokoje ale spokojnie da się wytrzymać, mnie osobiscie brakowało jakiegoś krzesła - głownie żeby wieszać ciuchy Oczko
cenę za nocleg od osoby / pokoju - za 10 noclegów w pokoju 3 osobowym (małe dziecko spało z rodzicami) - 350 euro (sądzę, że krótsze pobyty są droższe)
ewentualne zdjęcie obiektu / pokoju - później Oczko
odległość od centrum - pieszo jakieś 15 min, wraca się ciut trudniej bo pod górkę Oczko

To już mój trzeci pobyt we Flamingo więc jak najbardziej polecam Serce. Wiele zależy też od aktualnie przebywających gości i ich skłonności do imprezowania. Kiedyś trafiła się jakaś grupa młodych Węgrów, którzy byli dość hałaśliwi, tym razem był spokój.
Odpowiedz
#3
Hajdúszoboszló Gyöngyös Apartman POLECAM LECAMPO

skoro admin pozwolił a eplus'a nie ma (więc się nie będzie krzywił Język)
strony www nie mają swojej jako tako, można looknać tutaj:
http://noclegguru.pl/gyongyos-apartman-h...o?adults=2
bezpośredni e-mail (po węgiersku lub angielsku): sovagonegyongyi@freemail.hu

języki w jakich można się porozumieć- węgierski, angielski
opis pokoju / pokoi: po całym budynku nie chodziłam, nasze piętro to 2 pokoje z łaźnią i w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, tv, biurko, łoże małżeńskie, stolik kawowy, 4 łóżkotapczany, klima, FERDYDURKE po węgiersku, książki i inne ciekawostki, w aneksie stół obiadowo-śniadaniowy, schodami w dół taras
plusy - dla mnie wszystko tam było plusem. Od pokoju z Ferdydurke po przemiłych gospodarzy (cała rodzina mocno zaangażowana, codziennie pytają czy wszystko ok, ale nikt się nie narzuca), duży taras, duży ogród z grillem, w spokojnej okolicy, blisko wieża orientacyjna, winiarnia, humorzasty Patko Oczko i jego knajpka, skręcając w lewo kilka metrów dalej na rogu długootwarty sklepik, można tam kupić słodkie wino ale 'no zucker'
minusy - dla mnie brak, ale do basenów jest z 10 minut, zależy jakie mamy stopy i motywację
cenę za nocleg od osoby / pokoju - tu już trzeba indywidualnie kontaktować się z gospodarzami (może na hasło ' forum węgierskie i cudna Joanna' dostaniecie zniżki) vide adres e-mail
ewentualne zdjęcie obiektu / pokoju vide link, myślę, że swoich zdjęć nie wypada zamieszczać
odległość od centrum - jakieś 10 minut z buta

Bardzo polecam ww. adres, jest miło, przyjemnie i bezpiecznie. Uwaga: jeśli zamierzacie wszczynać tam kłótnie bądź nieelegancko się zachowywać to w skład przemiłej rodziny gospodarzy wchodzi 3 dorosłych chłopa

na 10 maksymalnych gwiazdek przyznaję 13 Język
Odpowiedz
#4
No to trzeba jechać minimum we czterech. Nie wytrzymałem - proszę Admina o skasowanie tego postu. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#5
(31-07-2014, 22:15)eplus napisał(a): No to trzeba jechać minimum we czterech. Nie wytrzymałem - proszę Admina o skasowanie tego postu. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech

już się nie da, post został przyklejony do forum super glue Uśmiech
Odpowiedz
#6
miejscowość HEVIZ
rodzaj obiektu apartamenty
strone www jeśli mają http://www.heviz.hu/szallashely/haus_kati_heviz
języki w jakich można się porozumieć węgierski/ angielski (słabo, ale da się dogadać bez problemu przy kwaterowaniu)
opis pokoju / pokoi apartament 2 osobowy z balkonem, bardzo czysty, łazienka czysta, bez grzyba na kafelkach, kuchnia mała z odpowiednimi "przyrządami do gotowania", lodówka, 1 płyta indukcyjna - kuchenka, pokój dzienny z kanapą, stolikiem, 2 fotelami, w kuchni stół do przygotowywania posiłków i odrębny do spożywania, 2 krzesła, sypialnia z szafą i półkami, 2 łóżka, wentylator do dyspozycji - ogólnie bardzo fajny apartamnet
dostępność do kuchni jest
plusy i minusy obiektu minusów nie ma jak dla mnie, plusy są - czysto, cicho, schludnie, własny i bezpłatny parking, dogodne położenie
cenę za nocleg od osoby / pokoju za 5 noclegów 145 euro/ apartament 2 osobowy kupiony na casamundo
ewentualne zdjęcie obiektu / pokoju nie robię bo po co - bezsens jakiś
odległość od centrum - blisko, ok. 400 m
Odpowiedz
#7
Miejscowość: Keszthely
Rodzaj obiektu: camping
Strona: http://www.bestcamping.hu/index.php?opti...69&lang=en
Języki: węgierski, angielski, niemiecki, rosyjski
Opis: Pole namiotowe (większość osób w przyczepach), strzeżone, jest kawiarenka, prąd, woda, wifi (raczej w teorii niż w praktyce), tuż nad Balatonem. Możliwość wynajęcia bungalowu.
Dostępność kuchni: Raczej nie.
Plusy/minusy: plusem jest położenie, dostępność prądu i obsługa. Minusów jest więcej: Balaton jest dość mulisty (rzeczywiście jest to jezioro błotne), bardzo wysoka cena za nocleg, dużo zachodnich turystów (nie mam nic do ludzi z Zachodu, jakby co), czuć zimnem (nawet w słoneczny i ciepły dzień) oraz linia kolejowa tuż przed bramą :/.
Cena za nocleg: za jedną noc w namiocie+samochód 19 euro.
Odległość od centrum: 3 km.

Opinia: Raczej odradzam. Obsługa sympatyczna, położenie niezłe, ale ta cena... 80 PLN za namiot to przesada. Balaton niezbyt ciekawy, przynajmniej w tym miejscu :/.
Na 10 gwiazdek przyznaję 3,5. Był to jedyny camping, w którym spałem na Węgrzech.
Odpowiedz
#8
witam wszytskich forumowiczów

Właśnie wróciłam z HU i podzielę się ja tym razem z WAMI moimi uwagami

DOMEK
LENART LASZLO utca DANKO 30
miejscowość- HAJDUSZOBOSZLO

typ obiektu- domek dla 4-6 osób

BARDZO KOMFORTOWY WYGODNY DOMEK - 2 odzielne sypialnie- łóżka małżeńskie / możliwość dostawki/
salon-jadalnia z TV , kuchnia mała ale wystarczająca , spiżarnia, łazienka, WC, taras, garaż zabudowany, grill, klimatyzacja

CENA 12 000 forINTÓW za dobę za cały domek

LOKALIZACJA- bardzo cicha spokojna okolica, niedaleko TARGU , do basenów 15 minut spacerkiem, domek położony na uboczu cisza spokój , idealne miejsce na wypoczynek, teren ogrodzony- bardzo bezpieczny

Właściciel mówi po polsku bardzo dobrze, także rosyjski, francuski, angielski- bardzo pomocny symaptyczny rzetelny człowiek, rezerwacji dokonałam mailowo z nim bezpośrednio bez pośredników ;-) napewno wyszła niższa cena niż na portalach turytycznych

WE WRZESNIU CENA JEST 6000 FORINTÓW ZA dom także warto ;-))))))

Naprawdę polecam i napewno tam jeszcze się wrócę ;-))))
Odpowiedz
#9
Budapeszt, apartament

Dla max 4 osób, 2 pokoje: dzienny z rozkładaną sofą i sypialnia (łóżko małżeńskie), kuchnia, łazienka z natryskiem, WC. Budynek 5 pięter, podziemny parking (pusty, łatwo parkować), szybka winda. Mieszkanie na II-im piętrze.
Super wyposażone, jest absolutnie wszystko, na przykład w kuchni:
lodówka, 4 palnikowa kuchenka, toster, mikrofalówka, expres na kapsułki, noże, talerze, garnki, szkło i otwieracze wszelkie plus kupa różnych drobiazgów i sporo pozostałości po poprzednich gościach (herbaty, kawy, cukier, sól...). Jak ktoś potrzebuje to w mieszkaniu są: TV, DVD+ piraty po angielsku Uśmiech wieża stereo, żelazko, suszarka na pranie, parasol Uśmiech i plecak! W korytarzu olbrzymia szafa z pólkami i wieszakami.
W mieszkaniu WiFi, dawało radę 3 smartfony, lap i tablet jednocześnie.
Bardzo czysto. Gospodarz Adam bardzo miły i uczynny, perfect angielski, na powitanie przygotował dla nas: wino, 3 butelki wody mineralnej, świeże bułki. Kupił nam wcześniej bilety okresowe dzięki temu nie musieliśmy sami szukać, tylko już pierwszego dnia wieczorem na wzgórze Gellerta. Polecił knajpę, dał mapkę jak i gdzie ...
Samochód zostawiliśmy w podziemnym garażu (gratis) co dla niektórych może być ważne.
Do przystanku kilka minut spacerem, a stamtąd do centrum autobus 7-ka, co max 9 minut. Przykładowo na moście Elżbiety po około 23 minutach, kilka przystanków wcześniej dworzec Kelety (2 linie metra).
W drugą stronę samochodem kilka minut i jest hipermarket Tesco.

Gorąco polecam.
Cena: zamawialiśmy przez wimdu.pl, pobyt 7 dni w sierpniu 1.100,- PLN (z tego 10% dla wimdu)
Jakby ktoś potrzebował więcej info to proszę pisać na p.w.
Odpowiedz
#10
Eger, pensjonat.
Strona www:
hhttp://www.lacasapanzio.hu/

języki w jakich można się porozumieć- węgierski, angielski, niemiecki
opis pokoju / pokoi: czyste, zadbane pokoje. Ogólnodostępna jadalnia z kuchnią wyposażoną w toster, kawę itp. Można jeść śniadanie na tarasie, na stolikach do tego przygotowanych.
plusy - prawie wszystko, a największe to: szybki kontakt, brak konieczności przedpłaty przy rezerwacji, możliwość zakwaterowania wcześnie rano (my byliśmy po 7:00Uśmiech)
minusy - mimo że blisko centrum i basenów, to jednak pensjonat położony na górce. Dla starszych ludzi i rodzin z małymi dziećmi stanowi to pewne utrudnienie.
cenę za nocleg od osoby / pokoju - aktualne na stronie www.
ewentualne zdjęcie obiektu / pokoju vide link - jak wyżej
odległość od centrum - jakieś 10-15 minut z buta. Wchodzimy od strony Twierdzy.
Polecam ten pensjonat!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  objazdówka po Węgrzech, noclegi lengyel 5 6,635 21-11-2012, 21:32
Ostatni post: Paweł



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości