Parkowanie w Budapeszcie
witajcie,

czy możecie polecić jakiś parking na kilka godzin (5-6) w okolicach mostu Łańcuchowego-Parlamentu ?
Odpowiedz
(21-07-2017, 10:32)nocai napisał(a): ...czy możecie polecić jakiś parking na kilka godzin (5-6) w okolicach mostu Łańcuchowego-Parlamentu ?

w chwili obecnej nie
ze względu na Mistrzostwa Świata w Pływaniu (trwają do końca lipca) są trudności z parkowaniem w tych rejonach
Odpowiedz
Fatalnie, a czy w rejonie Cytadeli jest szansa na parking?

Ewentualnie gdzie zaparkować i czym się dostać w okolice Parlamentu?
Odpowiedz
nocai - przeczytaj wpis katasia > Parkowanie w Budapeszcie > Post: #190
(20-07-2017, 20:27)katasia napisał(a): Na Dózsa Gyorgy ut. przy Parku Varosliget (ok. m.in ZOO) jest bezpłatny parking - zostawiliśmy tam auto na 5 dni. Do Metra linia 1 - jest 10 minut.
Odpowiedz
(21-07-2017, 11:46)nocai napisał(a): Fatalnie, a czy w rejonie Cytadeli jest szansa na parking?

Ewentualnie gdzie zaparkować i czym się dostać w okolice Parlamentu?

Proszę sobie dać spokój z jazdą po centrum. Polecam ten parking o którym napisałam wcześniej (post 190). Spacerkiem do stacji metra 1 (żółta) na Hosok tere - przejechać do "Deak Ferenc tere" i albo pieszo do Mostu i do Parlamentu albo przesiadka na linię 3 (niebieska) i wysiadka na Kossuth Lajos ter - a to już przy samym Parlamencie.

A na Cytadelę: początek ten sam - na Daek przesiadka na niebieską linię, ale w przeciwną stronę do stacji Kalvin ter, tam przesiadka na zieloną linię do stacji Moricz Zsigmond korter, a stamtąd jedzie autobus prawie pod cytadelę - linia nr 27

Są rzeczy irytujące w Budapeszcie - ale komunikacją miejską jestem zachwycona :-)
Odpowiedz
dziękuję ślicznie !
Odpowiedz
(21-07-2017, 15:08)nocai napisał(a): dziękuję ślicznie !

Polecam się :-) Jestem na świeżo, wróciłam tydzień temu po 8 dniowym pobycie:-)
Odpowiedz
Wybieramy się do Budapesztu na kilka dni (pn-pt). Nocleg mamy w okolicy Nagytemplom utca. Szukamy więc miejsca, gdzie można bezpłatnie / tanio zostawić samochód na te kilka dni.
W poście #190 katasia pisała o jakimś parkingu przy parku. Ale aż nie chce mi się wierzyć, że w takim miejscu można samochód zostawić na kilka dni. To chyba często uczęszczany obiekt...
Zatem, czy możecie coś poradzić? Może być parking na obrzeżach miasta - możemy przecież podjechać komunikacją.
Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
(20-07-2017, 20:27)katasia napisał(a): Na Dózsa Gyorgy ut. przy Parku Varosliget (ok. m.in ZOO) jest bezpłatny parking - zostawiliśmy tam auto na 5 dni. Do Metra linia 1 - jest 10 minut.

Witaj, mam pytanie. Nie wiesz/ Nie wiecie czy ten parking dalej jest darmowy ? I pytanie może trochę dziwne ale czy orientuje się ktoś jak służby podchodzą do osób śpiących w samochodzie ? Czy jest to duży problem na takim parkingu ?
Odpowiedz
Witam,
Byłam w terminie 8-15.07 i był bezpłatny, nie sądzę żeby coś się zmieniło. Na google maps jest zaznaczony jako Free parking.

NIe mam pojęcia jak służby podchodzą do spania w samochodzie.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,806 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,240 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,491 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości