Plany wyjazdowe 2015
#1
Sezon na wyjazdy (niedługo majówka) powoli się zaczyna, trzeba coś zaplanować... jakie kierunki wybieracie w tym roku?

Ja bym chciał (na Węgrzech) wreszcie zobaczyć Budapeszt (najlepiej w nocy z góry Gellerta) i pusztę. A poza Węgrami oczywiście Bałkany (jutro wyruszam na wschodnią ich część) Uśmiech
Odpowiedz
#2
Może ktoś ma ochotę na 8 dniowy wyjazd do Csíksomlyó ? május 18. (hétfő) – május 25. (hétfő)
Ogólnie raczej dla osób mówiących po węgiersku.
Szczegółowe info dla zainteresowanych mogę podesłać.
Áldás!
Gyula
Odpowiedz
#3
(18-04-2015, 18:27)Simon napisał(a): Sezon na wyjazdy (niedługo majówka) powoli się zaczyna, trzeba coś zaplanować... jakie kierunki wybieracie w tym roku?

Harkany i okolice - Pecs, Osijek (HK), Siklos, Villany
Długi weekend majowy.
Długi bo od 1 do 10 maja
Jak znajdę czas to może się pomoczę w basenach harkańskich.
Jakieś sugestie - co by tu jeszcze?
Oczko
Odpowiedz
#4
(20-04-2015, 13:36)Gyula napisał(a): Może ktoś ma ochotę na 8 dniowy wyjazd do Csíksomlyó ? május 18. (hétfő) – május 25. (hétfő) ... Áldás!

Erdélyi Csíksomlyó, a Székelyek búcsú helye ...
Zielone Świątki w Siedmigrodzie, dobry pomysł.
Byłem, polecam - to nie przygoda, to niezapomniane przeżycia Uśmiech
Odpowiedz
#5
Csíksomlyói búcsú... początki odpustu w Csíksomlyó sięgają XVI wieku, jako wotum dziękczynne za obronę wiary katolickiej etnicznej grupy Seklerów, mieszkańców Siedmiogrodu. W dzisiejszych czasas odpust ten, połączony z pielgrzymką węgierskojęzycznych chrześcijan, stał się w najważniejszym wydarzeniem w całej niecce karpackiej.
...kilka fotek z odpustu > ZNAJDZIESZ TUTAJ
Odpowiedz
#6
(20-04-2015, 16:55)Sztasek napisał(a): Erdélyi Csíksomlyó, a Székelyek búcsú helye ...
Zielone Świątki w Siedmigrodzie, dobry pomysł.
Byłem, polecam - to nie przygoda, to niezapomniane przeżycia Uśmiech

Szeroki uśmiech w Maramureszu (Rumunia, ale do Węgier blisko) poza wysokim sezonem też jest fajnie, polecam i pozdrawiam z Suceavy Uśmiech
Odpowiedz
#7
(21-04-2015, 17:12)Simon napisał(a): [Szeroki uśmiech w Maramureszu (Rumunia, ale do Węgier blisko) poza wysokim sezonem też jest fajnie, polecam i pozdrawiam z Suceavy Uśmiech

Simon, co ty robisz w Suczawie o tej porze roku ... odwiedź i polskie, i węgierskie bukowińskie wioski
Odpowiedz
#8
Sztasek - nie zdazylem odwiedzic tych wiosek na Bukowinie (ale sam region piekny), aktualnie jestem w Kiszyniowie, jeszcze dzisiaj zaczne zmierzac na poludnie. Pisze bez polskich znakow, bo z kawiarenki internetowej Uśmiech

PS. Relacja z Rumunii i Moldawii pojawi sie na forum Uśmiech
Odpowiedz
#9
Podobno wczoraj tam śnieg padał. Wziąłeś sanki? Oczko
Odpowiedz
#10
(23-04-2015, 18:58)eplus napisał(a): Podobno wczoraj tam śnieg padał. Wziąłeś sanki? Oczko

bez przesady z tym śniegiem ... poparz na obrazy z kamer internetowych w Chișinău Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez nieznaną, bałkańską naturę 2015 (18-30.07.2015) Simon 4 6,364 10-03-2016, 23:24
Ostatni post: Simon
  Kwietniówka Wschodniobałkańska 2015 Simon 3 4,494 27-06-2015, 22:22
Ostatni post: Simon
  Między Górami Bukowymi, a Matrą - VI.2015 Rafał 2 5,390 12-06-2015, 20:14
Ostatni post: Rafał
  Plany wyjazdowe (2014) Kamjon 10 8,999 14-08-2014, 9:44
Ostatni post: Lukxxx



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości