Południe: Szeged / Segedyn
(24-02-2015, 23:59)eplus napisał(a): No to teraz pozostaje mu skarykaturować Mahometa! Oczko Ciekawe, jakie gość miał intencje, bo jak wyszło - to widać. Ale każdy m prawo do swojej wizji, gdyby tak nie było, to skazani bylibyśmy na skan laserowy i kopię wydrukowaną na drukarce 3D, jedyną słuszną. Oczko
Dzięki! Zastanawiałem się jeszcze, jak na węgierski tłumaczy się idiom "trzymać rękę na pulsie". Oczko

eplus - wyjąłeś mi to z ust. A tak szczerze mówiąc, ciekawe, jakby wyglądał Mahomet. Uśmiech
Tak szczerze mówiąc, to ta rzeźba... no cóż, dla mnie koszmarek artystyczny. Uśmiech
Odpowiedz
eplus: "trzymać rękę na pulsie" po węgiersku byłoby "trzymanie oka na czymś" Uśmiech
Odpowiedz
Kalka z angielskiego? Oczko
Odpowiedz
Tak, po angielsku zwrot "trzymanie ręki na pulsie" też będzie "trzymanie oka na czymś" (to keep an eye on something). Na tym zakończmy, bo to bardziej nadaje się do wątku językowego.
Odpowiedz
Ośmieliłem się ciągnąć tylko dlatego, że zasadniczy temat został wyczerpany. Oczko Dziękuję za cenne informacje.
Odpowiedz
Wątek wspaniały, na pewno przeczytam w całości raz jeszcze, bo będę w tym roku w Szeged, niestety tylko na jeden dzień i to w niedzielę...stąd moje pytanie: gdzie parkujecie odwiedzając to miasto? nie chodzi mi o darmowy parking, tylko taki na który zajadę w niedzielę zmęczony trasą i znajdę na nim miejsce. Myślałem o centrum Handlowym Arkad - blisko do centrum, jest 1100 miejsc parkingowych. Czy ktoś z Was był?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Segedyn - targ staroci piablo75 0 2,859 23-05-2019, 12:51
Ostatni post: piablo75
  Południe: Hódmezővásárhely Ribizli 18 17,730 29-11-2014, 21:38
Ostatni post: Sztasek
Smile Segedyn - gdzie w pobliżu baseny termalne? Korwin 3 8,279 19-08-2014, 23:03
Ostatni post: Ribizli
  Południe: Makó Ribizli 14 22,294 19-08-2014, 10:22
Ostatni post: Ribizli



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości