Pociągiem do stolicy
#1
Od grudnia zeszłego roku PKP zmienił rozkład pociągów. Z Polski odchodzą codziennie 3 bezpośrednie pociągi do Budapesztu, 2 nocne ( z Warszawy i Krakowa) oraz jeden dzienny z Warszawy, ale przez Katowice.
Ceny biletów są zróżnicowane: 29 euro miejsca siedzące, kuszetki - 39 euro oraz 54 euro za wagony sypialniane.
Odpowiedz
#2
Trzeba tylko uważać na Słowacji. Słyszałem, że cygańskie dzieci podchodzą do pociągów trzymając jeden drugiego na barana i wyciągają walizki z półek przez otwarte okna Szeroki uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Jeśli chodzi o te pociągi to generalnie radzę jechać z kimś i spać na zmianę, bo można się nieźle zdziwić po przebudzeniu Szeroki uśmiech Za to widoki, jakie można podziwiać podczas takiej podróży są naprawdę piękne.
Odpowiedz
#4
Witam,

Planuje podróż do Kesztely na Węgrzech. Chodzi mi o taką rzecz. Czy można wsiąść w Katowicach w Chopina i jechać przejazdem kombinowanym. Kupić bilety:

Katowice - Zebrzydowice -> w kasie lub przez neta
Zebrzydowice - Bohumin -> konduktor lub w kasie
Bohumin - Breclav -> na stronie https://www.cd.cz/eshop/ Jak wygląda zakup, czy muszę odebrać bilet w kasie czy będę mógł wydrukować
Breclav - Kuty -> u konduktora
Kuty - Sturovo ->na stronie http://www.slovakrail.sk/ i tu podobnie jak jak wyżej, czy będę mógł wydrukować bilet ??
Sturovo - Szob -> u konduktora
Szob - Budapeszt -> tu nie mam pojęcia, strona http://www.mav.hu/ bchyba nie pozwala na zakup biletów przez neta. Przynajmniej na ten pociąg.

Pytanie czy to wogóle możliwe?? Jak kształtują się ceny biletów na przejazd przez granice?? Nie mogę kupić biletu w promocji, ponieważ podróż będzie się odbywać z psem.
Odpowiedz
#5
(08-06-2013, 20:03)Shinzon napisał(a): Planuje podróż do Kesztely na Węgrzech. Chodzi mi o taką rzecz. Czy można wsiąść w Katowicach w Chopina i jechać przejazdem kombinowanym.
Na takie pytanie od ręki dostaniesz kompetentną odpowiedź w grupie usenetowej pl.misc.kolej
Odpowiedz
#6
(09-06-2013, 8:36)Slavekk napisał(a):
(08-06-2013, 20:03)Shinzon napisał(a): Planuje podróż do Kesztely na Węgrzech. Chodzi mi o taką rzecz. Czy można wsiąść w Katowicach w Chopina i jechać przejazdem kombinowanym.
Na takie pytanie od ręki dostaniesz kompetentną odpowiedź w grupie usenetowej pl.misc.kolej

Może głupie pytanie ale gdzie znajdę tą grupę. Nigdy nie korzystałem z tego rozwiązania.
Odpowiedz
#7
(09-06-2013, 8:36)Slavekk napisał(a):
(08-06-2013, 20:03)Shinzon napisał(a): Planuje podróż do Kesztely na Węgrzech. Chodzi mi o taką rzecz. Czy można wsiąść w Katowicach w Chopina i jechać przejazdem kombinowanym.
Na takie pytanie od ręki dostaniesz kompetentną odpowiedź w grupie usenetowej pl.misc.kolej

A jak już uda Ci się zdobyć tę informację, to wklej, proszę, i tutaj. I ja z chęcią się dowiem, czy można tak zrobić.

Dzięki!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
(09-06-2013, 12:22)fvg napisał(a): A jak już uda Ci się zdobyć tę informację, to wklej, proszę, i tutaj. I ja z chęcią się dowiem, czy można tak zrobić.Dzięki!

Link do grupy:

https://groups.google.com/forum/#!forum/pl.misc.kolej
Odpowiedz
#9
A jak wygląda podróż z psem. Czy w kolejach węgierskich można przewozić psa i na jakich zasadach.
Odpowiedz
#10
(09-06-2013, 12:22)fvg napisał(a):
(09-06-2013, 8:36)Slavekk napisał(a):
(08-06-2013, 20:03)Shinzon napisał(a): Planuje podróż do Kesztely na Węgrzech. Chodzi mi o taką rzecz. Czy można wsiąść w Katowicach w Chopina i jechać przejazdem kombinowanym.
Na takie pytanie od ręki dostaniesz kompetentną odpowiedź w grupie usenetowej pl.misc.kolej

A jak już uda Ci się zdobyć tę informację, to wklej, proszę, i tutaj. I ja z chęcią się dowiem, czy można tak zrobić.

Dzięki!

Zrobić się pewnie da ale napiszę jak wrócę czy się udało.

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie wiem czy dobrze doczytałem na stronie mav.hu, ale chyba nie mogę sobie wydrukować biletu w domu. Dostaje się kod i na jego podstawie drukuje się bilet w automacie na dworcu. Czy to prawda ??
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociągiem? namore 15 5,539 29-05-2019, 19:53
Ostatni post: Helka Travel
  Przewóz roweru pociągiem jacekgk 4 3,557 29-12-2017, 14:28
Ostatni post: jacekgk
  Dojazd pociągiem/autobusem na południe od Karpat. grzesiuu 4 3,621 15-06-2016, 16:47
Ostatni post: Sztasek
  Przejazd pociągiem lisia312 2 4,079 21-10-2012, 3:10
Ostatni post: Waldek
  Bratysława - Budapeszt pociagiem? Aga 6 11,376 04-07-2012, 19:01
Ostatni post: Lilly Lill



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości