Podróż koleją po Węgrzech
#31
Pies to "kutyak', colie to "szkott juhasz", wstęp to "belepo", płatny to "fizeto". Więcej można sobie przetłumaczyć na kartce, nie chce sprzedać biletu - niech podpisze, ze przyjął do wiadomości. Oczko
Odpowiedz
#32
(08-06-2013, 17:25)Shinzon napisał(a): (...) ile kosztuje podróż z pieskiem?

Bilet dla psa na trasie Katowice Budapeszt w pociagu Chopin kosztuje, według informacji uzyskanych z MÁVDIREKT, 38,6 Euro w jedną stronę.
Odpowiedz
#33
(29-07-2012, 20:33)Lilly Lill napisał(a):
Bilety

Jeśli chodzi o pociągi międzynarodowe, można kupić szereg promocyjnych biletów do różnych krajów, niektóre w całkiem przyzwoitych cenach. Na stronie MÁVu jest przedstawiona szeroka oferta biletów do różnych krajów. Jest również możliwość zakupu niektórych biletów międzynarodowych przez internet (nie to, co u nas...) – otrzymuje się wtedy kod, który należy wpisać na dworcu do automatu biletowego, który drukuje zamówiony bilet. W ten sposób można zakupić również bilety w komunikacji krajowej, można także wydrukować je samemu w domu (nie sprawdzałam jeszcze czy wszystkie).


Witam, O jakich promocjach mówisz. Na okrojonej wersji angielskiej nic nie mogę znaleźć.
Odpowiedz
#34
(10-06-2013, 9:33)Waldek napisał(a):
(08-06-2013, 17:25)Shinzon napisał(a): (...) ile kosztuje podróż z pieskiem?

Bilet dla psa na trasie Katowice Budapeszt w pociagu Chopin kosztuje, według informacji uzyskanych z MÁVDIREKT, 38,6 Euro w jedną stronę.


To jeszcze więcej niż dla człowieka w ofercie SparHight
Odpowiedz
#35
(18-06-2013, 11:26)Shinzon napisał(a): To jeszcze więcej niż dla człowieka w ofercie SparHight

Rozumiem, że miałeś na myśli ofertę SparNight.
Może nam się nie podobać ale ktos tak to wymyślił.
Zawsze można wybrać podróż bez przyjaciela choć wiem, że to nie jest
łatwa decyzja.
Widać, że twórcy taryf kochaja rowery ( jest możliwość zakupu biletu na rower za 10 Euro), a nie lubią psów.
Odpowiedz
#36
(18-06-2013, 12:48)Waldek napisał(a):
(18-06-2013, 11:26)Shinzon napisał(a): To jeszcze więcej niż dla człowieka w ofercie SparHight

Rozumiem, że miałeś na myśli ofertę SparNight.
Może nam się nie podobać ale ktos tak to wymyślił.
Zawsze można wybrać podróż bez przyjaciela choć wiem, że to nie jest
łatwa decyzja.
Widać, że twórcy taryf kochaja rowery ( jest możliwość zakupu biletu na rower za 10 Euro), a nie lubią psów.

Może z niej skorzystam (oczywiście jak jeszcze są miejsca w szczeblu z 29 EUR) a dla psa kupie na poszczególne odcinki krajowe w danym kraju przez internet.
Odpowiedz
#37
Mam kolejne pytanie na który pociąg wybrać bilet ??

Czy naprawdę jak kupię bilet z rezerwacją to nie będę mógł tam jechać z psem ?? Czy konduktor każe mi wysiąść ??

Czy pociągi w rejon Balatonu są tak samo zładowane jak nasze na morze 15 lat temu ??

[Obrazek: u0lb.jpg]
Odpowiedz
#38
Witam. Szukam pomocy w zakupie biletu przez internet. Chodzi o pociąg z Budapesztu (13:05 ODJAZD) do Baru (Czarnogóra). Jeżeli jest ktoś "oblatany" w temacie to prosiłbym o wskazówki jak dokonać zakupu. Poddałem się po kilkugodzinnej penetracji strony węgierskiej kolei :/
Odpowiedz
#39
(19-06-2013, 13:57)ukasz napisał(a): Witam. Szukam pomocy w zakupie biletu przez internet. Chodzi o pociąg z Budapesztu (13:05 ODJAZD) do Baru (Czarnogóra). Jeżeli jest ktoś "oblatany" w temacie to prosiłbym o wskazówki jak dokonać zakupu. Poddałem się po kilkugodzinnej penetracji strony węgierskiej kolei :/

Jest komunikat na stronie kolei węgierskich:
Flaga węgierska Erre az utazásra jelenleg nem tudunk jegyinformációt és elektronikus jegyvásárlást biztosítani.
Flaga polska Na tą podróż aktualnie nie możemy zapewnić sprzedaży biletu elektronicznego i informacji o bilecie.

Swoją droga nie wiem czy wiesz, że większość krajowych i międzynarodowych kolejowych rozkładów jazdy opiera się na rozwiazaniu kolei niemieckich.
Link do rozkładu: http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2....1&OK#focus
Odpowiedz
#40
(18-06-2013, 11:16)Shinzon napisał(a): Witam, O jakich promocjach mówisz. Na okrojonej wersji angielskiej nic nie mogę znaleźć.
Tych promocji jest za dużo, żeby tu wszystkie opisywać. Powiedz, do/z jakiego kraju podróż Cię interesuje, a sprawdzę czy jest jakaś promocja. Jeśli chodzi o bilety do/z Polski taniej niż 29 euro za 2. klasę nie ma.
PS. Na zakończenie pytania stawia się znak zapytania.

Co do podróży nad Balaton - niestety nigdy nie jechałam tam w sezonie, więc nie wiem jak to wygląda. I obawiam się, że nikt z nas nie jechał z psem, więc trudno cokolwiek Ci doradzić.
Jeśli chodzi o wybór pociągu, to wszystkie trzy pociągi, które Ci wyszukało, to tak naprawdę ten sam pociąg, przy czym wersja 1 i 3, to jazda bezpośrednim wagonem z Budapesztu do Keszthely, który w Balatonszentgyörgy jest przeczepiany do innego pociągu, a wersja 2. to samodzielna przesiadka do pociągu do Keszthely w Balatonszentgyörgy, a taniej jest dlatego, że przy samodzielnej przesiadce nie trzeba kupować biletu z miejscówką. Czym się różni wersja 1 i 3 - Bóg raczy wiedzieć.

(19-06-2013, 13:57)ukasz napisał(a): Witam. Szukam pomocy w zakupie biletu przez internet. Chodzi o pociąg z Budapesztu (13:05 ODJAZD) do Baru (Czarnogóra). Jeżeli jest ktoś "oblatany" w temacie to prosiłbym o wskazówki jak dokonać zakupu. Poddałem się po kilkugodzinnej penetracji strony węgierskiej kolei :/
Jak napisał Waldek - na tę trasę nie można na razie kupić biletów przez internet. Jednak widziałam, że można kupić jakieś promocyjne bilety do Suboticy, gdzie są przeczepiane wagony z EC z Budapesztu do pośpiesznego do Baru, więc może miałby sens dojazd tam i dalej kupienie biletu do Baru w kolejach serbskich? Ewentualnie jazda jakimś innym połączeniem przez Belgrad, tu jest info o cenach Belgrad-Bar http://www.zeleznicesrbije.com/active/en...a_v01.html, a jeśli znasz dokładny termin, w którym będziesz jechał, to mogę sprawdzić, co na te konkretne daty proponują koleje węgierskie do Suboticy albo Belgradu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,293 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,776 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości