Polecana miejscowość nad Balatonem
#31
Witam wszystkich forumowiczów,
w tym roku na wakacje chcemy pojechać na Węgry. Pierwsze co przychodzi do głowy to Balaton, a ponieważ słyszałem dużo skrajnych opinii chciałbym zasięgnąć informacji od osób bardziej zaznajomionych z tematem.
Kilka informacji 'o nas', to czego byśmy chcieli oraz wątpliwości, które mamy:
- jedziemy w 4 osoby (2+2) wiek 25-28 lat,
- żeby woda byłą czysta, nie było mułu czy mnóstwa latających komarów (słyszałem opinie, że jest brudno);
- pewnie ciężko o miejsce gdzie jest mało osób, więc wskazane miejscowości o mniejszym natłoku;
- fajnie byłoby skoczyć w jakiś dzień dla odmiany na ciepłe baseny;
- fajnie byłoby, żeby miasteczko wieczorem nie umierało (nie pozamykane lokale), abyśmy mogli wieczorem gdzieś wyjść, siąść spędzić miło czas, skorzystać z jakiś atrakcji;
- może moglibyście polecić jakieś noclegi w polecanej miejscowości (dwa pokoje, łazienka, kuchnia do 200 zł za 4 osoby?);
- wyjazd planujemy na około 8 dni w pierwszej połowie lipca.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi, każda rada/podpowiedź jest przydatna.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#32
Był ktoś z forumowiczów w Balatonfenyves ? Jak tam wygląda plaża? Jest co robić wieczorem?
Odpowiedz
#33
planujemy jechac na tydzien na balaton w lipcu ale nie wiemy niestety gdzie... prosze osoby ktore tam byly o podanie jakiegos fajnego a zarazem nie za bardzo drogiego miejsca z noclegamiUśmiech jedziemy w 5 osob o chcialbym wiedziec na co sie szykowac finansowoUśmiech dziekuje bardzo za poradeUśmiech
Odpowiedz
#34
1o Sierpnia wraz z małzonka i dzieckiem(11letnim) chcemy jechac na Węgry dokladnie nad Balaton na urlop,poniewaz jest to moj pierwszy raz na Węgrzech prosze o pomoc.Gdzie sie najlepiej wybrac(miejscowosc)ceny(tanie za nocleg-oby byl prysznic w domku,badz w prywatnej kwaterze) i jak jechac z Wawki oby bylo jak najmniej kilometrow.Chcemy wziasc 4.5tys.na przynajmniej 2tyg.tylko ze jedzenie zabieramy ze soba.Pozdrawiam i dziekuje
Odpowiedz
#35
Witam. Na Balaton wybieramy się ze znajomymi od 15.08 do 18.08
"Przeleciałam" co nieco na tym forum--z góry dziękuję za wiele fajnych informacji a zwłaszcza
P.Kasi z HELKA TOURS.

Mam jednak jeszcze pytanko. Raczej jestem zdecydowana na Siofok. Czy dobrze wybrałam odnośnie miejscowości, chodzi o to aby było blisko do wody,ale również aby można było wieczorkiem a nawet nocą poimprezować w jakiś klubach?

Z góry dziękuję za odp.o ile ją uzyskam.
Odpowiedz
#36
(01-08-2013, 13:59)+cytrynka+ napisał(a): (...) Raczej jestem zdecydowana na Siofok. Czy dobrze wybrałam odnośnie miejscowości, chodzi o to aby było blisko do wody,ale również aby można było wieczorkiem a nawet nocą poimprezować w jakiś klubach?

Tam się nudzić nie będziecie. Miasto żyje 24 godziny na dobę!
Odpowiedz
#37
Tak, jeżeli chodzi o imprezowanie w klubach, to tylko i wyłącznie Siófok Uśmiech
Odpowiedz
#38
Dzięki. Szukam teraz jeszcze noclegu, na razie na stronie HELKA TOURS.
Mam nadzieję że znajdę coś w dobrej cenie.
Odpowiedz
#39
Witam,
Jako, że data urlopu 2017 już "zaklepana" powolutku myślę o wakacyjnym wyjeździe Uśmiech po raz kolejny planujemy wyjazd wakacyjny nad Balaton Uśmiech w zeszły roku byliśmy W Siofok, w tym roku szukamy jakiejś spokojniejszej miejscowości Południowego brzegu (jakoś Siofok nie przypadł nam do gustu, pewnie kwestia gustu) Polecicie, którąś z miejscowości?Uśmiech Dodam, że najprawdopodobniej jadę tylko z mężem i z piesemOczko myślałam o Balatonboglar, Fonyod ewentualnie na zachód Balatonfenyves. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#40
(11-02-2017, 11:42)jolciaa171 napisał(a): Witam,
Jako, że data urlopu 2017 już "zaklepana" powolutku myślę o wakacyjnym wyjeździe Uśmiech po raz kolejny planujemy wyjazd wakacyjny nad Balaton Uśmiech w zeszły roku byliśmy W Siofok, w tym roku szukamy jakiejś spokojniejszej miejscowości Południowego brzegu (jakoś Siofok nie przypadł nam do gustu, pewnie kwestia gustu) Polecicie, którąś z miejscowości?Uśmiech Dodam, że najprawdopodobniej jadę tylko z mężem i z piesemOczko myślałam o Balatonboglár, Fonyod ewentualnie na zachód Balatonfenyves. Pozdrawiam Uśmiech

Od kilku lat spędzamy "kilka dni" nad Balatonem w: Balatonboglar, Bélatelep-Fonyód, Balatonfenyves Uśmiech .
Zawsze kwatery prywatne z dala od linii kolejowej ... trochę dalej od wody.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 792 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,587 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,095 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości