Posiłek w Tokaju i Egerze
#1
Czy znacie może jakieś warte polecenia miejsca, gdzie można smacznie (i niedrogo) zjeść coś węgierskiego i napić się też czegoś węgierskiego ? Może jakieś adresy, lub www ?
Odpowiedz
#2
W Tokaju przyjemna jest Bonchidai Csárda przy parkingu nad Cisą, w Encs Anyukám Mondta. Chwalone są, ale nie wiem, czy tanie: Oroszlános w Tállya i Os Kaján w Tolcsva. Ciekawe, nowe miejsce dla smakoszy to Gusteau w Mád współpracująca z najlepszymi winiarzami - . Większość tych lokali ma strony www i to chyba z cennikami. W wolnej chwili za parę dni, podrzucę linki.

Ponieważ często - co tu kryć - szkoda mi w Tokaju pieniadzy na wszystko poza winem, to sam bardzo chętnie poznam gastronomiczne rekomendacje użytkowników tego forum, których niniejszym witam i pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Ja podpinam się z prośbą o lokale w okolicach Hajduszloboszlo, nyiregyhaza Uśmiech. Choć w tym pierwszym będzie trudno o dobre jedzenie skoro masa turystów i tak musi jeść to poco się wysilaćSmutek. Jeszcze jedno jak w tym roku jest z napiwkami bo już zapomniałem czy doliczali do rachunku czy nie Smutek
Odpowiedz
#4
W Tokaju ... i okolicy... kilka chyba najbardziej znanych, nie koniecznie tanich restauracji. Na większości stron są jadłospisy z cenami.

Anyukám Mondta w Encs,

Bonchidai Csárda w Tokaju,

Ős Kaján w Tolcsva,

Oroszlános w Tállya,

Gusteau w Mád.

Sárga Borház w Disznókő.
Odpowiedz
#5
Dziękuję :-)
Odpowiedz
#6
Lebuj - dobra, przydrożna karczma między Bodrogkeresztúr i Tokajem. Kuchnia węgierska, zupy rybne, gulasze, ...
Odpowiedz
#7
Dla odwiedzających Eger i okolice miłośników węgierskiej kuchni i wina polecam piwnice szanujących się winiarzy, którzy organizują degustację wina w piwnicach. Jest to rodzaj kolacji w połączonej z degustacją różnych rodzajów win. Winnice, które organizują takowe degustacje, i moim skromnym zdaniem, mają dobre wino, mogę podać dla zainteresowanych na priv. żeby nie było, że pracuję na czyjąś reklamę Uśmiech
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
Uśmiech smacznego
Odpowiedz
#9
(29-08-2013, 21:53)Blisko Tokaju napisał(a): Lebuj - dobra, przydrożna karczma między Bodrogkeresztúr i Tokajem. Kuchnia węgierska, zupy rybne, gulasze, ...

Będąc w tym roku w Tokaju - muszę potwierdzić że w Lebuj menu jest wspaniałe jedzonko bardzo miła obsługa a ceny przystęne.

Jedliśmy oczywiście Bográcsgulyás potem były jakieś kluseczki z paprykarzem grzybowym (nazwy nie spamiętałem a szkoda) - no po prostu rewelacja a na deser oczywiście pyszna kawka z Somlói galuska i Gundel palacsinta.

Pozdrowionka 4all
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pole namiotowe w okolicach Tokaju Danek 1 1,185 09-03-2020, 22:06
Ostatni post: eplus
  Parkowanie w Tokaju, Satoraljaujhely krzychu 1 3,714 08-09-2014, 20:36
Ostatni post: Sztasek
  Jednodniowy wyjazd do Tokaju - ceny, uwagi, co powinienem wiedzieć? Dragono1313 11 13,477 15-07-2014, 20:31
Ostatni post: Sztasek
  komunikacja miejska w Egerze Waldek2013 2 5,881 25-06-2013, 22:53
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości