Potrawy węgierskie - godne polecenia
#31
Ok, zapamiętam, czego się wystrzegać Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#32
Tym razem mam pytanie, ale chyba nie ma sensu zakładanie nowego wątku, więc tutaj zapytam.
Przeglądając menu knajpek w rejonie, do którego się wybieram zobaczyłem w jednej z nich kilka potraw o nazwie "lapcsanka" (m.in. sama lapcsanka jako taka, juhasz l..., sajttal l...). Zajrzałem nawet do mojego największego węgierskiego "skarbu" - "Wielkiego słownika wegiersko-polskiego" pod red. Jana Reychmana i też nie ma, co już mnie mocno zdziwiło, bo w tym słowniku dotychczas zawsze znalazłem, to czego szukałem.
Czy ktoś z Was wie, co to jest ta lapcsanka?
Odpowiedz
#33
Nie spotkałem się nigdy z tą potrawą na Węgrzech. Ale, jak udało mi się wyczytać, jest to rodzaj placków, racuchów. Wygląda to tak:

[Obrazek: j908w1.jpg]

A tutaj przepis Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#34
No popatrz Uśmiech placki ziemniaczane, a mówiąc szczerze - nie wiem dlaczego - spodziewałem się czegoś płynnego, zupopodobnego.
Dzięki fvg za pomoc.
Odpowiedz
#35
(03-07-2012, 0:42)andrasz napisał(a): Ten mój pacalporkolt był zdecydowanie ciemniejszy.
Czyżby flaki na bazie... czerniny? Uśmiech Bo tylko kacza krew przychodzi mi do głowy jako coś, co sos/rosół może zabarwić na czarno.
Odpowiedz
#36
Wegetarianin nie ma na Węgrzech lekko, na szczęście wymyślono kakaós csiga (kakaowego ślimaka). Najlepsze są w Pécs (a przynajmniej były gdy tam bawiłam), ale w Budapeszcie też można trafić niezłe, choć wiekszość to wysuszone buły. W małym sklepiku spożywczym przy ulicy Garibaldi (rzut beretem do parlamentu) można nabyć dorodne, wielkości kierownicy od tira.
Podjęliśmy próby domowego pieczenia, ale były raczej nieudane.
Smacznego.
Odpowiedz
#37

Może to pomoże trochę? Faktycznie jest trochę zachodu, ale wygląda na to, że naprawdę da się w domowych warunkach przygotować Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#38
Witam
Dla mnie charakterystyczną potrawą jest langos, zupa fasolowa a'la Jokai, zupa gulaszowa, a deser to retes, tort Sachera i Esterhazy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#39
(18-06-2012, 22:56)fvg napisał(a): Dostanę gdzieś lángosa w Warszawie?

Pozwolę odpowiedzieć sam sobie, bo trafiłem właśnie na coś ciekawego Uśmiech Od następnego tygodnia w restauracji Borpince w Warszawie w Ofercie Tygodnia pojawią się lángose Szeroki uśmiech Ceny niestety nie znam Zmieszany
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#40
(27-07-2012, 0:13)fvg napisał(a):
(18-06-2012, 22:56)fvg napisał(a): Dostanę gdzieś lángosa w Warszawie?

Pozwolę odpowiedzieć sam sobie, bo trafiłem właśnie na coś ciekawego Uśmiech Od następnego tygodnia w restauracji Borpince w Warszawie w Ofercie Tygodnia pojawią się lángose Szeroki uśmiech Ceny niestety nie znam Zmieszany
Na Węgrzech langos kosztuje od 290 do 500 forintów.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wina węgierskie fvg 676 412,364 4 godzin(y) temu
Ostatni post: Remik
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,000 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,267 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  węgierskie dania dla dzieci barbar27 9 10,303 26-11-2015, 7:40
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości