Potrawy węgierskie - godne polecenia
#81
polecam zajrzeć po przepisy do tego artykułu Uśmiech każdy znajdzie coś dla siebie Uśmiech http://wladcasmaku.pl/wegierskie-dania/#more-84
Odpowiedz
#82
Ja z dań węgierskich uwielbiam dobrze doprawiony, pikantny gulasz węgierski, z plackami ziemniaczanymi. Pycha, polecam wszystkim Uśmiech
Odpowiedz
#83
(03-10-2016, 10:22)miro735 napisał(a): Ja z dań węgierskich uwielbiam dobrze doprawiony, pikantny gulasz węgierski, z plackami ziemniaczanymi. Pycha, polecam wszystkim Uśmiech
Tylko to niestety nie jest potrawa węgierska tylko wymysł naszej cebulandii.
Odpowiedz
#84
Gulasz węgierski to tylko w Polsce ... Szeroki uśmiech
Placki ziemniaczane, takie nasze, istnieją tylko u nas. Na Węgrzech ten przysmak nie jest popularnym.
Tócsni, lapcsánka ... znane są na Węgrzech tylko wśród najstarszej generacji i miałem okazję tylko raz być częstowanym plackami ziemniaczanymi. Młodzi ludzie znają ten przysmak jedynie z opowiadań i lektury.
Najważniejszy problem, nie z każdej odmiany ziemniaków kupionych w węgierskim sklepie da się usmażyć placki ...
Odpowiedz
#85
Powinni przyjeżdżać do Polski skosztować placków po węgiersku. Oczko

A czy Węgrzy mają jakieś potrawy polskie albo rzekomo "polskie"?
Odpowiedz
#86
(04-10-2016, 14:12)eplus napisał(a): Powinni przyjeżdżać do Polski skosztować placków po węgiersku. Oczko

A czy Węgrzy mają jakieś potrawy polskie albo rzekomo "polskie"?

Dość często pijam kawę na Węgrzech, zwłaszcza po pokonaniu trasy lubię wpaść do kawiarni. Kilka razy do kawy poprosiłem o coś słodkiego i - przypadkowo ??? - proponowano mi "lengyel túrótorta ... sernik", innym razem był "lengyel sütemény ... Pani Walewska".
Muszę przyznać, ze nigdy na Węgrzech nie pytałem o typowo polskie potrawy... udało mi się raz trafić w restauracji w Budapeszcie na dzień z polską gastronomią. Miałem odczucie po takim "obiadku", że serwowane dania przygotowywane były na podstawie jakiejś konkretnej recepty na węgierski sposób...
Dodgy Zupa ogórkowa była pikantna, natomiast pierogi nie były pierogami.
Odpowiedz
#87
23 listopada, godz. 18.00, w Polkowicach w Restauracji Uniwersyteckiej ( ul. Skalników 6b) odbędzie się pokaz kulinarny w wykonaniu Jarosława Ogonowskiego Z PAPRYKĄ W TLE…

Jarosław Ogonowski – kucharz specjalizujący się w kuchni węgierskiej, obecnie zastępca szefa kuchni w restauracji Borpince.
MENU:
Bogracsgulas – pikantna węgierska zupa gulaszowa z wołowiną i kluseczkami goluszka.
Lecso z kiełbasą cipos i aromatycznym ryżem.
Gundel palacsinta, czyli naleśnik z musem orzechowym z rumem, polany dużą ilością specjalnej czekolady a następnie spirytusem i podpalony.
Odpowiedz
#88
(20-11-2016, 13:08)Aattaa napisał(a): ...Bogracsgulas – pikantna węgierska zupa gulaszowa z wołowiną i kluseczkami goluszka...

Bográcsgulyás, to gulasz gotowany w bograczu.
Zupa gulaszowa, to gulyásleves.
Zarumieniony ... to nie te same potrawy.
Odpowiedz
#89
Masz rację, Bezmyślnie skopiowałam podane menu. Sorki.
Odpowiedz
#90
Czy ktoś podpowie jak po węgiersku nazywają się gołąbki (te w liściach kiszonej kapusty)? Czy to sarmale (bo taką nazwę ma chyba ta potrawa w Rumunii)? Nie mogę w żadnej knajpce na nie trafić, a mam na to wielką ochotę!!
Co prawda w tym roku nie poszaleję z jedzeniem, bo niestety dopadło mnie i muszę być na diecie, ale chociaż trochę trzeba będzie posmakować ... Zmieszany
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wina węgierskie fvg 676 412,727 Wczoraj, 13:02
Ostatni post: Remik
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,029 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 459 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,276 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  węgierskie dania dla dzieci barbar27 9 10,307 26-11-2015, 7:40
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości