Proszę o pomoc - Wydarzenia sportowe
#1
Witam serdecznie, bardzo proszę kogoś o pomoc.
Będę w Budapeszcie dnia 11.03 oraz 12.03 i oprócz zwiedzania chcielibyśmy z dziewczyną obejrzeć jakieś widowisko sportowe. Ogromnie ucieszyła mnie znaleziona informacja o derbach Budapesztu w piłce nożnej w dniu 12.03 - jednak po kontakcie mailowym okazało się, że data jest błędna. Bardzo ciężko mi znaleźć jakiekolwiek informacje ponieważ język węgierski jest dla mnie całkowicie obcy, a tłumaczenia angielskie są wielce nieaktualne.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu informacji o jakimś ciekawym meczu (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, hokej, piłka ręczna) odbywającym się w Budapeszcie 11 albo 12 marca 2016 roku.
Odpowiedz
#2
(07-01-2016, 19:17)pawel-aniol napisał(a): ...Będę w Budapeszcie dnia 11.03 oraz 12.03 i oprócz zwiedzania chcielibyśmy z dziewczyną obejrzeć jakieś widowisko sportowe. ... proszę o pomoc w znalezieniu informacji o jakimś ciekawym meczu (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, hokej, piłka ręczna) odbywającym się w Budapeszcie 11 albo 12 marca 2016 roku.

2016.03.12 sobota (piłka nożna, Budapeszt)
ÚJPEST FC -- DVTK
FERENCVÁROSI TC -- PUSKÁS AKADÉMIA FC
MTK BUDAPEST -- SWIETELSKY HALADÁS

ZERKNIJ TUTAJ Oczko
Odpowiedz
#3
Czy nie trzeba obawiać się szalikowców?
Odpowiedz
#4
(07-01-2016, 21:34)eplus napisał(a): Czy nie trzeba obawiać się szalikowców?

Tego nie wiem ... Zdziwiony

Flaga polska - szalikowce ... Zmieszany ... Flaga węgierska - ultras
Odpowiedz
#5
Kolega radził, że jeśli ktoś nie rozpoznaje barw klubowych, a kibole żądają, aby wyraził swoje sympatie - to nie należy ryzykować życiem 50/50, ale powinno się ciężkim słowem skrytykować sędziego dosłownie - "sędzia [:trzyliterowy prefiks węgierskiej tablicy rejestracyjnej:]". Taka ocena jest zgodna z przekonaniami kibiców każdej drużyny.
Odpowiedz
#6
Nie jest to przypadkiem lekka przesada? Miałem nadzieję, że Węgry są pod tym względem spokojniejsze od nas. Myślę, że w sektorach rodzinnych jest w miarę kulturalnie. Co innego po meczach... Dziękuję użytkownikowi Sztasek Uśmiech Czy ktoś jeszcze może może podsunąć jakieś informacje/źródło/doświadczenia np związane z innymi dyscyplinami? Uśmiech Czy ktoś z Was mieszka w Budapeszcie albo ma tam kogoś?
Odpowiedz
#7
Mieszkam w BP i chodze na mecze (kiedys o tym pisalem).
Mam rozetke z polskimi barwami i nie ma problemu.
Zasada jest jedna - zawsze siadamy w sektorze gospodarzy.
Panie w kasie i tak nie zabiletuja w sektorze gosci.
Ja kibicuje trzecioligowemu Csepel - 13 miejsce :/ corka z chlopakiem Ujpestowi.
Kapitalne sa spotkania pomeczowe Oczko

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#8
Moja wskazówka nie dotyczyła Węgier, rada kolegi była uniwersalna. Inne wyjście to zadeklarować się jako kibic drużyny postronnej, np. Panatinaikos Ateny.Żeby tylko nie rywalizowała w jakimś pucharze z ulubioną drużyną kiboli.
Odpowiedz
#9
Najlepsza w zyciu palinke pilem po meczachUśmiech

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#10
Dziękuję Eplus za wskazówkę jednak myślę, że jest to oczywista oczywistość.
Panie Komarek - znalazłem informację jakoby 12.03 miałby się odbyć mecz
Újpest FC - Diósgyőri VTK - bardzo bym prosił o zapytanie córki, który sektor by poleciła i jakiś wskazówki na wypadek gdybym wybrał to widowisko. I jako, że mam sentyment do 3ligowców - może Csepel rozgrywa wtedy mecz? Uśmiech
PS. Czym jest palinka?
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w zakupie samochodu na Węgrzech Maciejka 9 6,147 15-05-2019, 23:56
Ostatni post: Saawik
  Zagubione dokumenty samochodu - prośba o pomoc Zenith 7 3,268 21-11-2018, 22:43
Ostatni post: Zenith
  Ubezpiecznie skutera - prośba o pomoc GrzegorzP 3 2,693 04-08-2016, 12:21
Ostatni post: Sztasek
  Proszę o pomoc w dogadaniu z węgrem progrip 7 4,040 28-07-2016, 13:16
Ostatni post: eplus
  Dziecko leci samolotem z "obcą" osobą. Dokumenty, proszę! budaipeszt 2 5,975 16-05-2014, 18:13
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości