Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Flaga węgierska Tispol: Planowane akcje węgierskiej policji na drogach Węgier 2018 !
- luty 26 - marzec 04.: „Truck & Bus”
- marzec 12–18.: „Seatbelt”
- kwiecień 16–22.: „Speed”
- czerwiec 4–10.: „Alcohol & Drugs”
- czerwiec 23–29.: „Truck & Bus”
- sierpień 6–12.: „Speed”
- wrzesień 17–23.: „Focus on the Road”
- październik 15–21.: „Truck & Bus”
- grudzień 10–16.: „Alcohol & Drugs”
Odpowiedz
Flaga węgierska Od środy (31.01.) cena benzyny wzrasta o 2 Ft/l. Ceny oleju napędowego nadal się nie zmieniają.
Pod względem średnich cen, 1 litr benzyny kosztuje 367 forintów, podczas gdy średnia cena 1 litra oleju napędowego jest wyższa o 4 forinty i wynosi 371 forintów.
Odpowiedz
Flaga węgierska Lekki spadek cen paliw od środy 7. lutego
Benzna -3 Ft/l, ropa -2 Ft/l Uśmiech
Odpowiedz
Ktoś podpowie coś sensownego , w piątek planuje ruszyć do Budapesztu ...
Ogólnie winietek chcialbym ominąć ile się da ...ale biorąc pod uwagę pogodę chyba wole dotrzeć na spokojnie (winiety słowacja i węgry).

Od Częstochowy , chyba że ma ktoś inna propozycję . Myślałem jeszcze na słowackiej winiecie tylko śmignąc i od północy wjechać (tam nieduży kawałek płatny węgierskiej autostrady do ominięcia chyba) ale boję się że na pierwszy raz droga może być bardziej skomplikowana Uśmiech

https://www.google.pl/maps/dir/Cz%C4%99s...1e1160!3e0
Odpowiedz
Ktoś podpowie coś sensownego , w piątek planuje ruszyć do Budapesztu ... ale boję się że na pierwszy raz droga może być bardziej skomplikowana Uśmiech

Jeżeli jedziesz pierwszy raz to nie kombinuj tylko kup winietki na Słowację i Węgry (koszt jest niewielki dla standardowego auta: 10 euro Słowacja i 2975 HUF Węgry). Drogę będziesz miał spokojniejszą i nie będziesz później "płakał" na FW jak duża część jeżdżących bez winietki - a nie znających drogi - że po 3 tygodniach przyszedł im mandat z Węgier i co oni teraz mają robić...

Szerokiej drogi!
Odpowiedz
Witam, ale 2975 forintów za vinetę na Węgrzech to jest tylko 10 dni.
A droga na Budapeszt jest prosta ,chyba że chcesz kluczyć.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Byłem kila razy na Węgrzech i tylko pierwszym razem nie kupiłem winiety. Próbowałem pojechać bez, powiem nie warto. Nigdy nie wiadomo czy cos wypadnie dodatkowo i mając winietę nie martwisz się człowieku czy płatna droga czy nie ..Jedziesz i cieszysz się wizytą w kraju Bratanków..
Odpowiedz
(01-03-2018, 9:31)andriu50 napisał(a): Witam, ale 2975 forintów za vinetę na Węgrzech to jest tylko 10 dni.
A droga na Budapeszt jest prosta ,chyba że chcesz kluczyć.Pozdrawiam serdecznie.

Tylko 10 dni za niecałe 45 PLN ?? Chciałbym aby w Polsce były takie tanie autostrady Oczko
Odpowiedz
(28-02-2018, 23:45)Menes napisał(a): Ktoś podpowie coś sensownego , w piątek planuje ruszyć do Budapesztu ...
Ogólnie winietek chcialbym ominąć ile się da ...ale biorąc pod uwagę pogodę chyba wole dotrzeć na spokojnie (winiety słowacja i węgry).

Od Częstochowy , chyba że ma ktoś inna propozycję . Myślałem jeszcze na słowackiej winiecie tylko śmignąc i od północy wjechać (tam nieduży kawałek płatny węgierskiej autostrady do ominięcia chyba) ale boję się że na pierwszy raz droga może być bardziej skomplikowana Uśmiech

Użyj nawigacji z funkcją omijania płatnych odcinków i po problemie.
Dla trasy granica-Budapeszt to szkoda kasy na winietkę.

Nie wiem co ty w tych guglach zaznaczyłeś ale mnie się wyświetla trasa Czewa-Bpeszt przez A1, Ostrawę i Brno. Szeroki uśmiech
W takim wariancie to musiałbyś mieć 3 winietki - CZ, SK, H

Najlepiej najprościej: z Czewy w dół do Bielska, dalej Zwardoń, Zilina, D1, Trnava, R1, Galanta, Sala, Kolarovo, Komarno/Komarom.
W Komarom ustawić w navi omijanie płatnych i wio.
Jazda na Słowacji czy Wegrzech jest tak samo nieskomplikowana jak wyjazd w Polsce do miasta, w którym nie byłeś. Trzeba pojechać i tyle...
Odpowiedz
Dzieki za informację. Ymm w google zaznaczyłem opcje wlaśnie tą drugą ale po wklejeniu linka chyba od razu najszybszą pokazuje Uśmiech . Dokłądnie 3 winiety by były .. Zatem wezmę na Słowację i tak jak mówisz ustawie w navi omijanie płatnych bo rzeczywiscie kawałek .
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,151 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,092 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości