Przez Słowację na Węgry - gdzie tankować LPG
#1
Wiadomo, że na Węgrzech ceny LPG do małych nie należą - jak na Polskie warunki są wręcz astronomiczne. Dla przykładu, dzisiaj (19.IV.2014) w Będzinie nabiłem butlę po 2,25 zł/l (a w okolicy max. cena wynosiła 2,60 zł/l), natomiast wg. informacji z sieci w Budapeszcie musiałbym zapłacić co najmniej 249 ft/l (x 0,0138 = 3,44 zł/l), ale widywano też ceny w okolicach 300 i więcej ft/l Zły. Stąd też dobrze byłoby wiedzieć, gdzie po drodze na Węgry (czyli najczęściej na Słowacji) najkorzystniej nabić butlę.

Osobiście przetestowałem jedno miejsce dobre dla osób jadących z województw Małopolskiego i Podkarpackiego w okolice Tokaju - chodzi o miasto Michalovce w kraju koszyckim. Dane wprawdzie archiwalne, bo z V.2013 r. (0,70 EUR/l), ale przypuszczam, że różnice cen między stacjami się utrzymały i w dalszym ciągu najtańszą w mieście będzie stacja Lukoil przy drodze nr 50 na Koszyce (ul. Močarianska, jadąc od centrum po lewej).

Jako, że w chwili obecnej planuję wyjazd na zach. Węgier autostradą D1, proszę o jakieś typy/namiary na korzystne ceny LPG w okolicach rzeczonej D1, najlepiej w jej południowej części, mniej więcej od Trnavy do granicy z Węgrami. Przypuszczam, że aby nie przepłacić trzeba będzie zjechać z D1 gdzieś w bok.

PS. zastanawiałem się czy tematu nie umieścić w dziale "Ceny, usługi, porady" i wyszło mi, że na 65% nie Oczko
Odpowiedz
#2
najtaniej na Słowacji Uśmiech to zatankujesz tutaj > stacja+ceny benzyny, ropy, lpg podane na dole strony
Odpowiedz
#3
Jeśli ktoś z forumowiczów nie potrafi poruszać się po stronie "auto.sme.sk" Zdziwiony, podaje bezpośredni link do wyszukiwarki cen paliw na Słowacji: http://auto.sme.sk/natankuj/
Odpowiedz
#4
Skoro już kwestie cenowe mamy w 100% wyjaśnione, pozostaje jeszcze wyrazić opinie na temat obsługi: gdzie kantują na reszcie, gdzie nie przyjmują płatności kartą, gdzie sprzedają gaz, po którym jakoś nie specjalnie auto chce jechać... i wręcz przeciwnie, gdzie na ichnim paliwie wóz staje się jakoś żwawszy, gdzie dają gratisową kawę Oczko itd.
Odpowiedz
#5
(22-04-2014, 17:15)Rafał napisał(a): ... gdzie kantują na reszcie, gdzie nie przyjmują płatności kartą, gdzie sprzedają gaz, po którym jakoś nie specjalnie auto chce jechać ...

Nie przesadzasz?
Wydaje mi się, że jedziesz na Węgry na urlop a nie walczyć z contras w Nikaragui Dodgy
Odpowiedz
#6
(22-04-2014, 18:44)Komarek napisał(a): Nie przesadzasz?
Nie mówię, żeby tu opisywać każdą stację, ale przypadki ekstremalne owszem. Moim zdaniem, jeżeli ktoś trafi na nieuczciwą firmę (a to oszukują na ilości, a to na kasie), byłoby dobrze gdyby podzielił się taką informacją ku przestrodze innych.
Odpowiedz
#7
Odnośnie tankowania na Słowacji to odczucia moje są pozytywne, jest normalnie. Ostatnio, przy zatankowaniu za 29,99 €, dostałem 1 cent reszty. Uśmiech
Odpowiedz
#8
(22-04-2014, 19:38)Sztasek napisał(a): ... dostałem 1 cent reszty. Uśmiech

Mam nadzieję, że gratisową kawę też Oczko
Odpowiedz
#9
(22-04-2014, 20:18)Komarek napisał(a): Mam nadzieję, że gratisową kawę też Oczko
Kawę gratis to tylko w Polsce dostaję po zatankowaniu za minimum 100 PLN > krajowa 9, po lewej jadąc do Barwinka, przed miejscowością Zboiska Uśmiech.
Odpowiedz
#10
W Równym to ja mam akurat złe doświadczenia: raz zatankowałem ponad litr powietrza w cenie 5 zł z groszami - bo wąż dystrybutora był zapowietrzony.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,502 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,139 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,091 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości