Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Prace drogowe pomiędzy Trebišov(Tőketerebes) - Veľaty(Velejte) na odcinku drogi nr.79, rekonstrukcja powierzchni jezdni... uwaga opuszczjący miasto Trebišov(Tőketerebes) i jadący obwodnicą w kierunku Satoraljaujhely > za zjazdem z wiaduktu, po prawej stronie trudny do zobaczenia radiowóz policyjny z radarem stoi na bocznej drodze ! .
Odpowiedz
(08-06-2015, 19:13)Sztasek napisał(a): Prace drogowe pomiędzy Trebišov(Tőketerebes) - Veľaty(Velejte) na odcinku drogi nr.79, rekonstrukcja powierzchni jezdni... uwaga opuszczjący miasto Trebišov(Tőketerebes) i jadący obwodnicą w kierunku Satoraljaujhely > za zjazdem z wiaduktu, po prawej stronie trudny do zobaczenia radiowóz policyjny z radarem stoi na bocznej drodze ! .

@Sztasek - tu chodzi o wiadukt nad torami kolejowymi?
Odpowiedz
(08-06-2015, 19:37)Simon napisał(a):
(08-06-2015, 19:13)Sztasek napisał(a): Prace drogowe pomiędzy Trebišov(Tőketerebes) - Veľaty(Velejte) na odcinku drogi nr.79, rekonstrukcja powierzchni jezdni... uwaga opuszczjący miasto Trebišov(Tőketerebes) i jadący obwodnicą w kierunku Satoraljaujhely > za zjazdem z wiaduktu, po prawej stronie trudny do zobaczenia radiowóz policyjny z radarem stoi na bocznej drodze ! .

@Sztasek - tu chodzi o wiadukt nad torami kolejowymi?

Simon - tak, najpierw jest podjazd, potem długi zjazd prostą drogą i auto bardzo szybko nabiera prędkości ... od wiaduktu nad torami do tej drogi w prawo jest ok.800 m.
Odpowiedz
Tam jest obszar zabudowany? (50)?
Odpowiedz
(09-06-2015, 14:41)eplus napisał(a): Tam jest obszar zabudowany? (50)?

To nie jest obszar zabudowany (90 km/h), ale na tym zjeździe /masz w dół ponad 500m na wprost/ łatwo wskoczysz na 100/110 Szeroki uśmiech ... bez pokuty nie przejdzie jak namierzą
Odpowiedz
Wprowadziłem offtopic o Czechach, więc krótko podsumuję:
Dziękuję kol. Sztaskowi za sugestię trasy. Wyjechałem o 0:30 spod Rzeszowa, z KRK na południe i z zakopianki odbiłem na Kalwarię, Wadowice, Bielsko, Cieszyn. Tankowanie przed granicą, za granicą rozejrzałem się o 4:20 za winietką. Kupiłem po drugiej stronie ulicy u pośrednika za 70 PLN przepłacając około 15 zł, ponieważ nie znalazłem oficjalnego punktu sprzedaży, a gdybym gdzieś dalej znalazł, to obawiałem się:
- zamknięte
- nie mamy terminala kartowego/nie działa,
- mamy terminal, ale winiety tylko za gotówkę,
- nie mamy 10-dniowych,
- tu już jest droga płatna, nie ma pan winietki...
Ponieważ nie chciało mi się podejść na nogach do sklepiku, po zakupie zrobiłem rundę do Cieszyna przez most graniczny, żeby nie nawracać między barierkami.
Autostrady w Czechach są. Szosa z Cieszyna do Pragi w większości jest zbudowana z płyt betonowych, na których nieprzyjemnie podskakuje nawet mój traktor. Jechałem jak wielu innych lewym pasem, zjeżdżając w razie potrzeby ustąpienia miejsca.

[Obrazek: 64f0ac25720427dd.jpg]

Tuż przed Pragą uniknąłem mega korka wybierając zjazd na obwodnicę, dużo dalej miałem już zwykły korek spowodowany zmianami świateł. Do Pragi wjechałem o 8:30 przejeżdżając około 710 km.
W Pradze zaskoczyła mnie łatwość jeżdżenia po mieście (z nawigacją), dostępność praktycznie samego centrum dla samochodu i mimo tego płynność ruchu. Przejeżdżając przez tunel należy zapamiętać następny manewr albo zaczekać kilka sekund po wyjeździe na załapanie sygnału.
Nie ma strefy płatnego parkowania. Są zakazy i płatne parkingi, ale kilometr od Hradczan można normalnie zatrzymać się na ulicy i to bez opłat. To mi się spodobało, mogę zapłacić za autostradę, która jest nią nie tylko z nazwy, albo za postój w bezpiecznym ogrodzonym miejscu, ale nie lubię płacić za czasoprzestrzeń, która nie jest przecież dziełem magistrackich czy komunikacyjnych urzędników.
Piesi są natrętnie przepuszczani przez kierowców - wystarczy stać dwa metry od zebry, żeby zaraz ktoś się zatrzymał i machał ręką. Trzeba mieć refleks, bo w niektórych miejscach zielone dla pieszych albo dla pojazdów świeci jedną-dwie sekundy. Z policją nie miałem kontaktów.
Dzięki, Simon, za sugestię co do Bojnic, ale nie zmieściłbym się w kalendarzu. Wracałem prawie tak samo, przez Kutną Horę, Olomouc, Cieszyn, jedynie na zakopiance skręciłem nie na Kraków (w grodzie Kraka z pewnością wsiąkłbym w korek turystów powracających z gór), lecz na Myślenice i ukosem dotarłem do A4 w Bochni. Cały wyjazd to 1520 km i 120 litrów benzyny.
Odpowiedz
Tutaj szczegółu nt. parkowania w Pradze:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic....672575&sid=
Odpowiedz
Czy ktoś jechał niedawno trasą z Barwinka w stronę Węgier przez Presov? Ponoć jest trochę utrudnień w postaci wahadeł ,a do tego zamknęli drogę w Preszowie i jest spory objazd.
Odpowiedz
(10-06-2015, 21:57)Wojtas81 napisał(a): Czy ktoś jechał niedawno trasą z Barwinka w stronę Węgier przez Presov? Ponoć jest trochę utrudnień w postaci wahadeł, a do tego zamknęli drogę w Preszowie i jest spory objazd.

Wcześniej pisałem > Krajowa droga nr.15 na Słowacji od dawna gotowa, przejazd OK ...
Słowacy zabrali się za drogę nr.73 (nareszcie). Roboty drogowe mają trwać do końca października 2015 r. Pomiędzy wioskami Rakovčík (Felsőrákóc) - Šarišský Štiavnik (Sósfüred) zamknięty jest jeden pas drogi. Jest też zakaz poruszania się na tym odcinku dla pojazdów powyżej 12T ... Uwaga ! te pojazdy przekierowano na drogę nr.15.
Trwa też rekonstrukcja dróg miejskich w miasteczku Svidnik.
O Preszowie nie mam info, od dawna omijam jadąć na Stropkov ! .
Odpowiedz
Z tego co widzę na mapach, remont zagościł na dobre na drodze w kierunku Presova. Na dojazd do autostrady w Miszkolcu wybiorę trasę nr 15, później Vranov i przez Sarospatak. 20 km więcej, ale bez wahadeł i większych miast. Polecacie?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,704 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 599 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,583 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,000 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,300 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości