Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Dziś pod wieczór na skrócie Sacurov-Hencovce wyprzedziłem dwa składy karawanowe RSA oraz RKR. Oby tylko TIRy nie zaczęły korzystać z tej dróżki. Oczko
Odpowiedz
moze na stacje jechali po cargo
powinni przez vranov ale ...

Tapniete z xperii
Odpowiedz
Byłem w Sarospatak w weekend i trasa minęła całkiem fajnie. W okolicach Svidnika jedno wahadło, bez stania w nieskończoność. W porownaniu do uprzedniego roku, Slowacja jest super przejezdna.
Odpowiedz
Wykupiliśmy winietę słowacką i zobaczymy co się wydarzy, dzięki temu zawsze to 30min szybsza droga, a winieta 10e więc cena ok. Zastanawiające jest,że na tej trasie nie było nigdzie widocznych kamer,. Podobno kontrol policyjna może tylko mandat nzałozyc, ale pewności nie mam, Powrót z Hajdu całkiem sprawny, żadnych korków, choć na miejscu Polaków tłumy, ale w niedziele już widać było przerzedzenie, za to Wegrów znacznie więcej. Udało się też nie załapać na TiRy po godz 22, za to z BArwinka o tej godzinie długie korowody mijaliśmy w przeciwnym kierunku oczywiście. POzdrawiam
Odpowiedz
(30-05-2016, 0:25)eplus napisał(a): Dziś pod wieczór na skrócie Sacurov-Hencovce wyprzedziłem dwa składy karawanowe RSA oraz RKR. Oby tylko TIRy nie zaczęły korzystać z tej dróżki. Oczko

Da...awno temu na tej krzyżówce - w Sacurovie - były znaki "zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 ton" ... teraz jest tylko jeden po tej przeciwnej stronie.
Jeśli samochód zmieści się pod wiaduktem (3,15 cm) to może jechać ...
Odpowiedz
"Składy karawanowe" to znaczy samochody z przyczepą kempingową. Oczko Nie żadne wielbłądy. Oczko
No i wrzucam, choć miałem tego nie robić, żeby nie wywołać głupiej rywalizacji.
Barwinek - główne przejście S-ujhely we czwartek raniutko - 1:58 prawie 100% zgodnie z przepisami, w powrocie wczoraj 2:01, a więc dwie godziny przeszło, też 50/50,najwyżej 52 dziesięć metrów za znakiem. Szeroki uśmiech Oczywiście widziały to te dwa wyprzedzone kempingi i kilku Cyganów w Kladzanach i Havaju. Była sarna i lis, ale nie trafiłem. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Ostatni przejazd Słowacji to 1:57 na południe i znów 2:01 w powrocie. Przetestowałem w drodze powrotnej wariant omijający Kucin - w Hrabovcu (blisko Vranova) zaraz po wyjeździe spod wiaduktu pojechałem 50 metrów w lewo i zaraz w prawo na Hencovce. Wieś chyba w 100% romska, dalej przed bramą PGRu w prawo i na prowizoryczny most. Wysiadłem sprawdzić, czy nie wystają gwoździe - łebki się błyszczały, a więc most użytkowany. Za mostem w prawo i już wracamy do prowincjonalnej cywilizacji, to znaczy jesteśmy w centrum Kladzan. Na głównej w lewo i do Polski.

[Obrazek: 7c90417216dbab83.jpg]
Odpowiedz
Dzisiejszej nocy przejazd od Barwinka do Satoraljaujhely trwał 2,5 godziny... (18-19 czerwca).
Na trasie Stropkov - Slovenské Nové Mesto żniwo zbierała słowacka drogówka, niektórym wypisano wysokie mandaty za przekroczenie prędkości. Naliczyłem zatrzymanych: 5 polskich aut, 3 słowackie, 1 rumuńskie, 1 ukraińskie... 3 tiry. Na przygranicznej stacji benzynowej OMV mówiono, że to dopiero początek wakacji i takie naloty będą "każdego łykendu". Myślałem, że to ja mam wpadkę, ale to za mną jadący kierowca tira na białoruskich blachach zapłcił 150 Euro...
Szanowni Forumowicze i podróżni, więcej rozsądku i rozwagi na trasie... życzę tyle powrotów ile wyjazdów.
Odpowiedz
Czerwcowa sobota rano ok 5.30 w Barwinku. Przejazd do granicy węgierskiej w Sa-ly 1.48 h. Tak krótki czas to wynik pory dnia i małego ruchu na drodze a również świetnej pogody. Gdyby nie te spowolnienia w słowackim terenie zabudowanym można by było szybciej (mimo że rajdowcem to ja nie jestem).
Skorzystałem z wersji proponowanej przez Eplusa czyli Sacurov-Hencovce
Za Barwinkiem jedno wahadło koło sklepu we wsi Krajna Polana długości ok 1 km , ale czeka się do 5 minut
Odpowiedz
Przecież to Twoja trasa przez Havaj. Uśmiech Te Hencovce to bez rewelacji. Jechaliśmy z zamkniętymi oknami, bo papiernia strasznie śmierdzi. Mostek zaufania nie budzi. Szeroki uśmiech
Też raz wycisnąłem 1:48.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 491,842 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 568 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,237 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 986 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,261 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości