Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Niespodzianka przy tankowaniu na Węgrzech ... było już drogo, obecnie też nie jest tanio.
Od początku października ceny paliw idą w górę, widziałem benzynę i ropę powyżej 370 HUF/l.
Zwykle tankuję w Budakalász na stacji Auchan, ale że nie było po drodze zatnkowałem w Dunakeszi Zmieszany ... było odrobinkę taniej:
E95 = 328 Ft/l
E98 = 338 Ft/l
ON = 335 Ft/l
Odpowiedz
(11-09-2016, 18:35)Sztasek napisał(a): Prace związane z umocnieniem konstrukcji mostu na Dunaju są powodem zamknięcia drogi prowadzącej do granicy pomiędzy Słowacją i Węgrami. Do połowy października będzie zamknięte przejście graniczne pomiędzy miejscowościami Medveďov(SK) - Vámosszabadi(H).

Prace rekonstrukcyjne zakończono, przejście graniczne na moście otwarte dla aut.
Odpowiedz
(18-10-2016, 18:38)elemeleq napisał(a): Pytanie pierwsze, w przypadku podróży własnym samochodem:

Czy tą drogą dojadę do Budapesztu i z powrotem bezpłatnie? - link: https://www.google.pl/maps/dir/Krak%C3%B...m1!2b1!3e0

Podana przez ciebie trasa i na Słowacji, i na Węgrzech prowadzi przez płatne odcinki:
Słowacja:
- R1 od Bańskiej Bystrzycy do Zvolena.
Węgry:
- M2 od krzyżówki na Vac-Centrum/Szob do rozjazdu na M0
- M0 od rozjazdu na M2 do M3
- cały odcinek M3 na terenie Budapesztu.

(18-10-2016, 18:38)elemeleq napisał(a): Drugie pytanie: Czy da się autem zaparkować (w dni powszednie za darmo) przy jakichś punktach widokowych typu Baszta Rybacka? A może macie jakieś lepsze punkty do polecenia?

Jeśli jesteś niepełnosprawny i masz ważną kartą parkingową, to zaparkujesz gratis.

(18-10-2016, 18:38)elemeleq napisał(a): Pytanie w przypadku podróży polskim busem, bo w takim wypadku z komunikacją miejską to już sobie poradzę.
Czy na dworcu autobusowym Kelenföld vasútállomás da radę kupić bilety ujęte w tym artykule: "komunikacja-miejska-w-Budapeszcie" ?

Na dworcu Budapest-Kelenföld jest punkt usługowo-informacyjny BKK otwarty od 5.3o do 22.oo - tam kupisz bilety i uzuskasz wszystkie informacje o komunikacji miejskiej w Budapeszcie. Przystanek PolskiegoBusa jest na dworcu autobusowym. Klik na link, tutaj staje PolskiBus.
https://www.google.pl/maps/@47.4640974,1...56!6m1!1e1
W dali masz zejście do metra. Przejdziesz przez ten skwerek, schodami ruchomymi zjedziesz na dól. Korytarzem (tunel pod torami kolejowymi) pójdziesz do końca, tu mieści się punkt obsługi klienta BKK.
Odpowiedz
Bardzo dziękuję - przyznam szczerze, że pierwszy raz w życiu spotykam się z sytuacją, w której Google podaje trasę z unikaniem opłat i jest to niezgodne z rzeczywistością... Być może wynika to z tej niedawnej zmiany, ale nieźle bym się obudził... z mandatem

A jeszcze mam takie pytanie - czy w tej chwili do Budapesztu da się w ogóle dojechać za darmo? Czy któreś w ogóle drogi są jeszcze bezpłatne? Czytałem, że nawet obwodnica miasta jest w tej chwili zawinietowana...

Czyli już jasne - raczej autem się nie wybieram.

Bardzo dziękuję również za informację odnośnie dworca autobusowego Uśmiech
Odpowiedz
(18-10-2016, 23:39)elemeleq napisał(a): ... czy do Budapesztu da się w ogóle dojechać za darmo? Czy któreś w ogóle drogi są jeszcze bezpłatne?
Czytałem, że nawet obwodnica miasta jest w tej chwili zawinietowana...

Dojedziesz też bez winietek, są alternatywne drogi... trochę dłuższy czas przejazdu. Jadąc od Krakowa do Budapesztu (podaną wcześniej trasą) na Słowacji masz płatny odcinek R1 (to ok.20 km.). W granicach miasta Banská Bystrica jedziesz po nim gratis. Wcześniej pisałem >>>
Ominięcie płatnego odcinka R1 - kierunek Budapeszt - pomiędzy miastami Bańska Bystrzyca - Zvolen:
1. zjazd z R1 za stacją benzynową OMV (Kremnicka-Radvan), na góre w lewo przejazd wieduktem nad R1.
2. zjazd do stacji benzynowej AGIP i do TESCO na drogę równoległą do R1 - uwaga na pojazdy jadące z przeciwka - dojechać prosto pod wiadukt, za nim w prawo do góry przejazd nad R1, potem zjazd po głównej na równoległą do autostrady drogę nr.69.
3. awaryjny zjazd po przejechaniu pod wiaduktem to tylko skręt na serviz Renault/Volvo... dalej przez parking możliwy powrót do centrum lub jazda do miejscowości Badin, tutaj jest wiadukt nad R1 z dojazdem przed lotniskiem w Sliac na drodę nr.69. "

Węgry: jest kilka gratisowych odcinków, zaznaczonych na zielono ... AKTUALNA MAPKA TUTAJ ...
Odpowiedz
Jestem w szoku, ale nastąpiła jedna wielka pomyłka Uśmiech

W poprzednim poście napisałem (w innym temacie) "PS. Widzę, że link tego nie obsługuje, więc ustawcie w googlach unikanie opłat."

Okazało się, że na tej trasie po ustawieniu "unikaj: opłat" zmiany robią się tak kosmetyczne, że tego nie zauważyłem.

Po kolei:
Słowacja - droga R1 od Bańskiej Bystrzycy do Zvolena
przed kliknięciem droga faktycznie prowadzi przez R1 (E77), tymczasem po ustawieniu unikania, google prowadzi przez drogę nr 69. tak jak pisałeś. tutaj magiczny zjazd nad którym się zastanawiałem - http://images82.fotosik.pl/103/b6cef12c0dd7d5cfgen.png

Węgry:
- M2 od krzyżówki na Vac-Centrum/Szob do rozjazdu na M0 - faktycznie przed kliknięciem trasa powadzi przez drogę M2 (E77) ale po ustawieniach już przez drogę nr 2.

Z resztą dróg ta sama sytuacja. Generalnie jadę do hotelu Expo Congress Hotel, więc prowadziłoby mnie cały czas przez drogę nr 2, a nie M2.

Nie zmienia to jednak faktu, że i tak zarezerwowałem już PolskiegoBusa, bo i tak wyjdzie taniej, chyba nawet razem z komunikacją miejską, pomimo, że mam Skodę Citigo i na jednym baku objechałbym raczej w te i we wte za 150zł.

Reasumując - google jednak nie kłamie Oczko Tak czy inaczej - i tak dziękuję za pomoc, bo Twoja wiedza na ten temat jest kosmiczna Uśmiech
Odpowiedz
(21-10-2016, 11:44)elemeleq napisał(a): ...google prowadzi przez drogę nr 69. tak jak pisałeś. tutaj magiczny zjazd nad którym się zastanawiałem - http://images82.fotosik.pl/103/b6cef12c0dd7d5cfgen.png

Fotka w linku powyżej przedstawia zjazd z R1 w Bańskiej Bystrzycy opisany w punkcie 2.
Odpowiedz
Dziś i jutro (23.paźdz.) ! uwaga !!! ciemno-szary Passatn na cywilnych numerach jeździ po ulicach Preszowa i czai się na drogach prowadzących do miasta - mobilna kontrola prędkości z video-radarem !
Odpowiedz
Oddano do użytku brakujący (33,4 km) odcinek M86, od dziś można ekspresówką dojechać do Szombathely. Do tej pory po istniejącym kawałku M86 można było jechać gratis. Czy cały odcinek M86 pozostanie gratis (?) nie wiem. Na stronie dyrekcji autostrad (http://www.nemzetiutdij.hu/) M86 figuruje jeszcze jako wolna od opłat.
Odpowiedz
W 4 godziny 40 minut z Sátoraljaújhely do Szombathely, prawie bezstresowo do końca, tylko ceny paliw mocno w górę, na stacjach przy autostradzie: ~390 Ft/l ropa Zdziwiony ~380 Ft/l benzyna
Szombathely
E95 - 348.9 Ft/l
ON - 360.9 Ft/l
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,175 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,108 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości