Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
A w jaki dzień tygodnia? Bo w dni robocze też bywa tłoczno, zwłaszcza w Ostrawie. W weekend zazwyczaj puściutko.
Odpowiedz
(28-10-2017, 12:55)Pudelek napisał(a): A w jaki dzień tygodnia? Bo w dni robocze też bywa tłoczno, zwłaszcza w Ostrawie. W weekend zazwyczaj puściutko.
Tam - w piątek wieczorem
powrót - niedziela po południu
Nie powiedziałbym, że w weekend pusto Oczko
Typowy powrót w weekendu - sznurek, ale jedzie.
Odpowiedz
Ok, ja tą trasę czasem wybieram w sobotę albo niedzielę rano, gdy Czesi jeszcze śpią, więc dlatego mam pusto Oczko
Odpowiedz
Ze specjalną dedykacją dla Simona:
Czas: jakiś miesiąc temu, przed południem
Miejsce: okolice Mediolanu, autostrada
Wyjazd służbowy, wiezie nas Włoch. Nagle sytuacja się zagęszcza, po chwili stoimy, a jesteśmy oczywiście umówieni na godzinę. Smartfon z Googlem  wiedzą o problemie, wskazują czas opóżnienia około 15 minut, w porywach 19 i zalecają kontynuację autostradą. W istocie posuwamy się - skokami po jakieś 10 metrów co minutę. Po godzinie dostrzegamy tablicę - zjazd 500 metrów. Oczywiście chcemy zjechać, bo już mamy dość. Śmignęlibyśmy choćby pasem awaryjnym - tylko, że cwaniacy, którzy nas omijają tym pasem, utykają niewiele dalej i w razie przybycia policji są ugotowani. Pełzamy z głównym nurtem kolejne pół godziny, po czym zauważamy patrol, który kieruje wszystkich na zjazd. Zaraz za zjazdem są bramki, więc tempo jest, jakie jest. Widzimy też obok samochody stojące beznadziejnie na zakorkowanym wjeździe. Wypadek (zderzenie ciężarówek) wydarzył się na połączeniu pasa rozbiegowego z autostradą, 300 metrów przed nami. Ci, którzy minęli zjazd ostatniej szansy, zaklinowali się na ponad cztery godziny, jak dowiedzieliśmy się później z fejsbuka. A Wuj G. do końca radził poczekać i jechać autostradą...
Uśmiech
[Obrazek: d0d1de86f879da30.jpg]
Odpowiedz
Szanowni Panowie... dzięki waszym postom uzyskałem wiele aktualnie przydatnych informacji, serdeczne dzięki ... dedykuję wam piosenkę z ub. wieku o drodze ... Uśmiech Halina Frąckowiak - Bądź gotowy dziś do drogi
Odpowiedz
Kurcze, akurat gdybym jechał, to właśnie przez Słowację, więc... Super, że jest taki dział! Wieczorem zaatakuję wszystkie strony i zrobię sobie lekturę na dobranoc. Uśmiech
Odpowiedz
Flaga węgierska ... od jutra, 01.11.2047. drożeją paliwa: benzyna +4 Ft/liter, olej napędowy +4 Ft/liter
Odpowiedz
Jechałem do Budapesztu (Budakalász), ze względu na intensywnie padający deszcz od Janowa Lubelskiego, który lał nawet w Rzeszowie, podjąłem decyzję jechać przez Kraków. Trasa dłuższa o ok. 50 km, po drogach bezwinietkowych.
- Roboty drogowe na zakopince w dwóch miejscach, przejazd bezproblemowy.
- Na Słowacji w Niżnej mijanka na moście tuż przy przejeździe kolejowym, na światłach stałem tylko ja. Dalej do granicy Sturovo(Párkány)-Esztergom nie ma żadnych prac na drodze.
- Było popołudnie i szarówka jak wjechałem na Węgry. Od mostu (Mária Valéria híd) na Dunaju jechałem skrótem w kieunku Dobogókő-Szentendre. Większość trasy to dziury i wyboje - droga bardzo kręta i wąska.
Paliwa drożeją nie tylko u nas ... podrożało wszędzie:
- Flaga polska stacja Auchan-Bonarka, Kraków: ON = 4,39 PLN/l
- Słowacja, stacja Dalioil, Tupá(Kistompa): Diesel Ultra+ = 1,139 €/l ... Kawa (presso velke) = 1,10 €
- Flaga węgierska Lukoil Dunakeszi: ON = 368.9 HUF/l
Ceny walut, Budapeszt, 21.11.2017. kupno:
1 EUR = 311,10 HUF
1 PLN = 73,55 HUF Uśmiech
Odpowiedz
Jeszcze w poniedzałek (20.XI.) potaniały paliwa: benzyna -8Ft/l , olej napędowy -4 Ft/l.
Wczoraj była kolejna obniżka cen benzyny o -2 Ft/l. Cena ON bez zmian.
Jest info o jutrzejszej (24.XI.) obniżce cen benzyny o kolejne -2Ft/l. Cena ON bez zmian.
Odpowiedz
Flaga węgierska Trochę sypnęło śniegiem, a już były przed południem trudności z przejazdem na podjeżdzie pomiedzy miejscowościami Katalinpuszta-Szendehely po krajowj "2" ... tiry blokowały drogę.
Dobrze, że na słowackiej stacji benzynowej Dalioil Tupá (węg. Kistompa) było info o nieprzejezdnej i zakorkowanej drodze do Budapesztu - pojechałem przez Štúrovo/Párkány-Esztergom. Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,106 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,081 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości