Restauracje węgierskie w Polsce
#1
Podawajcie, proszę, miejsca, gdzie można skosztować węgierskiej kuchni w Polsce.

Ja kojarzę restaurację Buda i Peszt w Krakowie przy ulicy Pijarskiej. Szefem jest Węgier. Niestety nie miałem okazji niczego tam spróbować, bo byłem tylko przejazdem, jak się na nią natknąłem. Ale całość prezentowała się naprawdę nieźle.

Przy ulicy Grodzkiej w Krakowie swego czasu była też knajpka o nazwie Balaton. Być może nadal istnieje, nie wiem. Wielkie żelazne drzwi z ebonitową klamką a za nimi lokal, który pamięta jeszcze komunę. Klimat intrygujący. No i jedzenie na piątkę Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Co do Krakowa:
Buda i Peszt niestety upadło.
Balaton ma się dobrze (co zaskakująceUśmiech.
Swego czasu była też Szabla i Szklanka na Pijarskiej w Krakowie - nie wiem co się z nią stało.
Koło Kleparza również miła knajpka prowadzona przez Węgierkę - niestety nazwy nie pamiętam.
No i ostatnia ostoja krakowskiej hungarystyki : delibar na Kazimierzu : http://www.delibar.pl/
Tę knajpkę gorąco polecam!
Odpowiedz
#3
W Warszawie przede wszystkim kawiarnia przy instytucie kultury węgierskiej, na ul. Moniuszki Uśmiech
Odpowiedz
#4
A ja polecam w Warszawie restauracje Borprince -> http://www.borpince.pl/
Bardzo fajna atmosfera, ciekawa lokalizacja - w starej kamienicy. No i jedzenie bardzo dobre, polecam szczególnie zupę gulaszową, jest podawana w bardzo fajny sposób Uśmiech
Odpowiedz
#5
Zajazd Magyar


Przypomniało mi się: kiedyś w drodze na Węgry natrafiłem w miejscowości Wyżne (woj. podkarpackie) na Zajazd Magyar. Niestety z racji pośpiechu nie dane mi tam było się zatrzymać. Z zewnątrz wyglądało to przyzwoicie. Przeglądając teraz stronę dowiedziałem się, że można tam też przenocować. Szczególne urzekający wydał mi się ten zapis na ich stronie:

Cytat:Kilka słów o nas...

Gdyby ktoś powiedział, że po przekroczeniu pięćdziesiątki podejmiemy ryzyko zaczynania od nowa nie uwierzylibyśmy. A jednak sprzedaliśmy dom w Rzeszowie, wzięliśmy kredyt i postanowiliśmy zbudować Zajazd Magyar z węgierskim jadłem.

Polak, Węgier...

Zajazd prowadzimy prowadzimy rodzinnie. Jest on spełnieniem marzeń głowy naszej rodziny - Bolesława Drozda, który może teraz spożytkować wiedzę zdobytą w młodości w warszawskim technikum gastronomicznym oraz Wyższej Szkole Handlu i Gastronomii w Budapeszcie.

"Marzyłem o prowadzeniu profesjonalnej smacznej gastronomii z daniami przygotowanymi z pietyzmem, estetycznie i kolorowo podanymi tak, aby na talerzu znalazła się i smakowała poezja i elegancja."

[Obrazek: PICT0790.jpg]



Miał ktoś okazję tam kiedyś jeść?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
dzięki za informacje o tym zajeździe bo to w zasadzie rzut beretem ode mnie Uśmiech ( okolice Krosna) jak dorobię się prawka musze tma pojechać i zrelacjonuję Uśmiech
Odpowiedz
#7
Jedź koniecznie. Na pewno wiele osób skorzysta z Twojego opisu.

Pozdrawiam! Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
W Łodzi jest:

http://www.varoska.pl/

Ceny trochę odstraszają, no ale w końcu to restauracja. Brakuje mi zwykłych, tanich knajp, takich jak prowadzą Chińczycy czy Wietnamczycy.
Odpowiedz
#9
Hej !!

Za to do Zabrza zapraszam do Restauracji Balaton !! Ma ona długoletnią tradycje sięgającą lat 70, zatem wystrojem dalej przypomina o czasach PRLu Uśmiech jednocześnie dania w niej podawane są dopracowywane od 30 lat!

www.balaton.zabrze.pl - tutaj znajdziecie kilka zdjęć i menu. Chętnie usłyszę Wasze zdanie o wystroju, cenach i menu.

A tutaj można nas polubić : https://www.facebook.com/pages/Restaurac...4689725779

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
tez byłam w restauracji Borprince i szczerze polecam. swietne jedzenie i bardzo fajny klimat miejsca. w sam raz na obiad Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wina węgierskie fvg 676 412,348 3 godzin(y) temu
Ostatni post: Remik
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Túró Rudi w Polsce fvg 44 52,971 16-05-2020, 6:22
Ostatni post: eplus
  Restauracje warte odwiedzenia czelak 1 1,760 28-02-2020, 19:29
Ostatni post: Sztasek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,266 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości