Witaj na Forum Węgierskim!

Forum Węgierskie to miejsce spotkań i wymiany poglądów osób zainteresowanych wszystkim, co węgierskie. Na forum znajdziesz przydatne informacje dotyczące poruszania się po

Budapeszcie

, noclegów w okolicy

Balatonu

, a także najlepszych

węgierskich kąpielisk termalnych

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i życzymy miłego pobytu na forum!

usmiech

Zaloguj się, aby uzyskać
pełny dostęp do forum i ukryć ten komunikat!

Rozeznanie
Jaxa Offline
Użytkownik
Liczba postów:1
Dołączył:06.10.2016
Płeć:
Skąd:
Węgierski:
Post: #1
Rozeznanie
Witam wszystkich użytkowników, jestem wraz z kolegą na Węgrzech przy okazji wyjazdu na studia. Zajechaliśmy wczoraj do Budapesztu i zatrzymaliśmy się w hostelu by tutaj, na miejscu rozejrzeć się za mieszkaniami. Mieliśmy kilka ofert (ogólnie na 15 zgłoszeń odezwało się 4) i ceny wynajmu wahają się od 190-220 euro od osoby (wliczając w to media) jednak standard tych mieszkań jest diametrialnie różny. Za 190 euro mamy obszarpane ściany i mieszkania w nieciekawej okolicy ale za to za te 220 mamy przestronny, czysty pokój z dwoma oddzielnymi łóżkami (co w innych mieszkaniach nie jest normą). Dodatkowo pokój znajduje się w centrum miasta (Rakoczi ust, niedaleko jakiejś synagogi) Na dzień dzisiejszy 220 euro to ok 67 tysięcy forintów i tutaj miałbym pytanie do osób, które mieszkają w Budapeszcie i mają rozeznanie w cenach czy to jest duża kwota jak na mieszkanie w tej części miasta?
Nasz problem polega na tym, że z uczelni na wyjazd dostajemy ok 310 euro na miesiąc i musielibyśmy przeżyć za te 90 euro + to co wyskrobie się z rodzinnego domu (więc liczmy około 150 euro może trochę więcej +liczymy że z raz albo dwa dzięki PolskiemuBusowi pojedziemy do domu to się nazwozi 50kg konserw albo innego długoterminowego jedzenia:blushUśmiech i czy przeżycie za tę kwotę jest w ogóle realne? Prosiłbym osoby mieszkające w Budapeszcie o przede wszystkim opinię co do wysokości ceny mieszkania, czy przeżyjemy bez żebrania i gdzie robić zakupy (w sensie, w których dużych sieciówkach są wg Was najkorzystniejsze ceny?) Forum przeglądam od kilku dni a od kilku godzin starałem się znaleźć tutaj odpowiedzi na moje pytania bo im bliżej jutra (wstępnie się umówiliśmy, że do jutra zdecydujemy) tym bardziej się denerwuję. Smutek
06-10-2016 22:38
LK1 Offline
Użytkownik
Liczba postów:240
Dołączył:22.07.2013
Płeć:
Skąd:
Węgierski:
Post: #2
RE: Rozeznanie
Ja tylko tak dla uspokojenia(pewnie Sztasek naświetli Ci sytuację).
Z tego co pamiętam to pisał że ceny najmu w Budapeszcie są ogólnie wysokie a jeśli różnica między gównianą miejscówką a porządną to jedynie 30 euro to...sam wiesz.
Co do wyżywienia to nie sądzę byś musiał zwozić je 'hurtowo' z PL.Ceny są podobne, jedne rzeczy trochę droższe inne tańsze ale wielkich różnic nie ma.
A najtaniej w dużych sieciach typu Tesco np.
07-10-2016 6:48
Sztasek Offline
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:4,207
Dołączył:21.06.2013
Płeć:Mężczyzna
Skąd:
Węgierski:Egy kicsit ;)
Post: #3
RE: Rozeznanie
Jaxa - Były czasy, gdy wynajmowałem mieszkanie (kawalerkę, jednopokojowe) w bardzo bliskim sąsiedztwie Budapesztu na okres 1-2 miesięcy. Na dojazd do centrum miejską komunikacją potrzebowałem 30-40 minut w zależności od pory dnia. Ceny wynajmu na "na przedmieściach" - jak pisz LK1 - są dużo mniejsze i da się wynająć bez kaucji. Bilet miesięczny dla studenta (Havi Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak) kosztuje 3450 Ft.
Zorientuj się, kto na roku "z prowincji" dojeżdża na wykłady i poproś o pomoc w wynajęciu odpowiedniego lokalu.
07-10-2016 7:47
Rozeznanie
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości