Rozkład jazdy komunikacji miejskiej - jak odczytać?
#1
Znalazłam na forum wiele cennych rad (zwłaszcza kolega fvg jest szczodry w opisach za co mu chwała Szeroki uśmiech ), a termin naszego wyjazdu do Budapesztu zbliża się wielkimi krokami i mam do Was pytanie, czy dobrze rozumiem rozkład jazdy, który wrzucę poniżej:
http://www.bkv.hu/metro_/M3_.pdf
Czy dobrze rozumiem, że np. 2-3 perc oznacza, że autobus kursuje co 2-3 minuty?
Może jestem jak zawsze zbyt dużą optymistką, ale wygląda na to, że przemieszczanie się po Budapeszcie może być przyjemne? Oczko
Pozdrawiam!
Ola
Odpowiedz
#2
To co wrzucilas, to rozklad trzeciej linii metra M3. Pokazuje przystanki na linii metra i czestotliwosc kursowania metra w poszczegolne dni tygodnia.
Odpowiedz
#3
(15-05-2013, 12:37)Ribizli napisał(a): To co wrzucilas, to rozklad trzeciej linii metra M3. Pokazuje przystanki na linii metra i czestotliwosc kursowania metra w poszczegolne dni tygodnia.

Dziękuję, jednak to przecież sama napisałam (pomyliłam autobus z metrem, ale w tym wypadku to nie ma znaczenia) i to naprawdę jest oczywiste. Zmieszany Chodziło mi dokładnie o to, o co pytałam, czyli zapis w godzinach odjazdu "2-3 perc". Uśmiech
Odpowiedz
#4
Tak, tak. Dobrze myślisz. 2-3 perc to co 2-3 minuty.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
(15-05-2013, 14:36)fvg napisał(a): Tak, tak. Dobrze myślisz. 2-3 perc to co 2-3 minuty.

Dziękuję Szeroki uśmiech
Widzę, że na Ciebie można zawsze liczyć Oczko
Pozdrawiam,
Ola
Odpowiedz
#6
Nie ma za co. Udanego wyjazdu życzę i w razie kolejnych wątpliwości, wal śmiało. Jeśli tylko będziemy w stanie, na pewno pomożemy.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Przed wyjazdem bałem się tej komunikacji budapeszteńskiej. Musze jednak przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem. Właściwie wszystkie ważne linie kursują co 5-6 minut (metro nawet częściej), można dojechać na prawdę szybko. Linie przyspieszone (z "E" po numerze lini) są faktycznie dużo szybsze, niż ich "zwykli" odpowiednicy. W każdym (nawet starym ikarusie) pojeździe jest system głosowy informujący o następnym przystanku, są również wyświetlacze. Osobiście, jako mieszkaniec Krakowa (od 6 lat) mogę zdecydowanie powiedzieć, że poruszanie się komunikacją miejską w Budapeszcie jest dużo przyjemniejsze, niż po Krakowie. Jedyną przewagą Krakowa jest nowszy tabor.
Odpowiedz
#8
(16-05-2013, 10:07)mmax88 napisał(a): Jedyną przewagą Krakowa jest nowszy tabor.

A i to się zmienia. A na dowód:

[Obrazek: 4gg6yw.jpg]

Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Zgadza się, na liniach 4 i 6 jeżdżą fantastyczne,nowoczesne, bardzo długie tramwaje, jednak zdecydowana większość taboru to staruszki. Ale ja to rozumiem, bo przy tej ilości pojazdów, miasto musiałoby wydać chyba połowę rocznego budżetu kraju na kupno nowychJęzyk
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,821 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Jak najlepiej dojechać z Lotniska do Centrum Ribizli 7 2,785 10-09-2019, 11:29
Ostatni post: Sztasek
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,316 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,455 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości