Rumunia
#11
Moj powod: architektura i sztuka sakralnaUśmiech
Odpowiedz
#12
No to ja podobnie. Oczko
Odpowiedz
#13
w Klużu miałem okazję uczestniczyć parę razy w nabożeństwie unitariańskim; Rumunia jest też interesująca właśnie ze względu na różnorodność wyznaniową, o czym wspominałem w innym wątku. Uśmiech

co do architektury sakralnej, to moim zdaniem nie można pominąć [budowanych głównie przez luterańskich Sasów, choć istnieją też budowane przez węgierskich reformowanych, katolików czy unitarian] kościołów warownych, np. w Viscri / Deutsch-Weißkirch / Szászfehéregyháza.

[Obrazek: viscri_by_varpho-d5dsvvi.png]
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#14
A tutaj czesc mieszkalna kosciola warownego w Prejmer, w ktorej mieszkancy okolicy sie chronili podczas najazdow wrogow. Obecnie jest siedem tego typu obiektow na terenie Rumunii wpisanych na liste UNESCO

[Obrazek: vyup3t.jpg]
Odpowiedz
#15
Bardzo często bywam w Rumunii... a to po tańszą benzynę, a to po Metaxę, a to do Felix pod Oradeą a najczęściej do Madaras /termy k.Salonty/ nowy i mało popularny obiekt z wodą aż do 60 stopni...

Ale najważniejsze, to

[Obrazek: alexandrion-5-07-l.jpg]
JęzykZarumienionySzeroki uśmiech
Odpowiedz
#16
Czy kompleks basenowy w Madaras ma stronę internetową. Usiłowałam coś znaleźć na ten temat ale bez powodzenia.
Odpowiedz
#17
(16-10-2013, 20:18)Aattaa napisał(a): Czy kompleks basenowy w Madaras ma stronę internetową. Usiłowałam coś znaleźć na ten temat ale bez powodzenia.

mordimer chyba nie odpisze Smutek Jakiś czas temu zawziął się i nie chce się publicznie udzielać na tym forum. Szkoda bo miał wiele informacji z podróży do Flaga węgierska jak i innych krajów, jak widać mimo wszystko zagląda na forum to może w końcu się przełamie ?
Odpowiedz
#18
(16-10-2013, 20:18)Aattaa napisał(a): Czy kompleks basenowy w Madaras ma stronę internetową. Usiłowałam coś znaleźć na ten temat ale bez powodzenia.
Jeżeli czegoś nie można znaleźć w Internecie, to znaczy, że to coś nie istnieje. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#19
Tam byłem... OTO LINK_HU
Odpowiedz
#20
Zamek Draculi najbardziej mnie zainteresował Szeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rumunia Transalpina Transforgarska res 9 5,049 02-09-2018, 1:09
Ostatni post: res
  Rumunia - byliście tam kiedyś? grzesiuu 11 10,789 06-01-2015, 1:39
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości