Witaj na Forum Węgierskim!

Forum Węgierskie to miejsce spotkań i wymiany poglądów osób zainteresowanych wszystkim, co węgierskie. Na forum znajdziesz przydatne informacje dotyczące poruszania się po

Budapeszcie

, noclegów w okolicy

Balatonu

, a także najlepszych

węgierskich kąpielisk termalnych

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i życzymy miłego pobytu na forum!

usmiech

Zaloguj się, aby uzyskać
pełny dostęp do forum i ukryć ten komunikat!

Sárospatak
monia Offline
Użytkownik
Liczba postów:2
Dołączył:27.06.2012
Płeć:
Skąd:
Węgierski:
Post: #1
Sárospatak
szukam niedrogiego noclegu niedaleko basenu/2+3/namiot odpada.czy nadal będąc na kempingu przy basenie wstęp na basen jest wolny.może ktoś już był w tym roku.Jakieś zmiany?
27-06-2012 20:36
fvg Offline
Administrator
Liczba postów:2,271
Dołączył:28.01.2012
Płeć:Mężczyzna
Skąd:Lengyelország
Węgierski:Tak
Post: #2
RE: Sárospatak
Może Pensjonat Jázmin? Nie jest co prawda najbliżej basenu, bo ok. 25 min. potrzebujemy, żeby się do niego dostać. Za to cena jest bardzo atrakcyjna: 3000 Ft/os./noc (ok. 45 zł). Kilka zdjęć pensjonatu:Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek


Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek


Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek


Namiary:

Telefon: +36 30 297 59 42
E-mail: jazminvendeghaz@freemail.hu

Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
27-06-2012 21:30
andrasz Offline
Użytkownik
Liczba postów:479
Dołączył:21.04.2012
Płeć:Mężczyzna
Skąd:
Węgierski:Egy kicsit ;)
Post: #3
RE: Sárospatak
Dwie uwagi związane z Sarospatak.

Wygląda na to, że jest to NAJBLIŻEJ POLSKI położone kąpielisko na Węgrzech. Wprawdzie jest to raczej mały (tak wnioskuję z fotografii z netu) zespół basenów, ale chociażby właśnie na minimalną odległość, to szczególnie dla mieszkańców Podkarpacia, Małopolski rzecz odpowiednia nawet na weekendowy wypad.

Ceny są także bardzo atrakcyjne (w porównaniu z Krakowem, czy Bukowiną, to kosmiczna różnica), jednak UWAGA! - jeśli ktoś wpisze w G. "sarospatak baseny", to trafi łatwo na stronę po polsku:
stare ceny basenów
gdzie ceny są jeszcze z 2009 roku.
Tymczasem aktualne są na stronie:
ceny roku 2012
Wprawdzie po węgiersku, ale każdy łatwo skojarzy (dorosły - 1500 ft, dzieci, uczniowie, emeryci - 1200 ft, bilet rodzinny 2+2 - 4500 ft, itd.)
Jak widać tanio Uśmiech
30-06-2012 21:14
eplus Offline
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:2,171
Dołączył:13.09.2012
Płeć:Mężczyzna
Skąd:podkarpackie
Węgierski:Nie
Post: #4
RE: Sárospatak
A teraz coś o kąpielach.
Widok ogólny - 1 maj 2012:

Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek


W balonie (dwa baseny - pływacki i ciepła nasiadówka - są na zimę zakrywane namiotem, 1 maja to jeszcze okres zimowy):

Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek


Klimat się ociepla na naszych oczach - wcześniej w majowy weekend czynny był wyłącznie balon, w 2012 również jeden z otwartych ciepłych basenów:

Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek


To, co tygrysy lubią najbardziej, czyli gulyasleves w karczmie przy Arpad utca (na kąpielisku jest ich reklama i tak tam trafiliśmy). Można tam płacić kartą, choć warto mieć też drobne na napiwek.

Kliknij obrazek, aby powiększyć
ObrazekSarospatak to bardzo sympatyczne miejsce, dla mnie najczęściej pierwszy przystanek w drodze gdzieś dalej. Tym bardziej, że możliwe jest podejście z marszu, ponieważ w kasie przy górnym wejściu można płacić kartą (są dwa wejścia na teren, na przeciwnych końcach alejki). Gdy czynny był tylko balon, to wstęp do parku był wolny, a w balonie była osobna kasa ii płaciło się gotówką, tak może być w miesiącach zimowych nadal.
21-09-2012 6:11
eplus Offline
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:2,171
Dołączył:13.09.2012
Płeć:Mężczyzna
Skąd:podkarpackie
Węgierski:Nie
Post: #5
RE: Sárospatak
Z ostatniej chwili: w dekadenckim nastroju na tle kończącego się lata postanowiliśmy zrobić 2-dniowy wypad do S-pataku. Improwizacja, wyjazd o 5:30 w sobotę, na miejscu o 10:00, wynajęcie domku - i do wody! Czynne były tak samo jak 1V dwa baseny na górze i zespół maczajek pod zegarem na dole, reszta pozamykana. Z tą różnicą, że jeszcze na szczęście nie rozstawili namiotu, pod którym zawsze jest duszno od parującej ciepłej wody. Zaskoczeni byliśmy panującymi pustkami - kilku Węgrów i kilkunastu Polaków na całym kąpielisku, mimo to obiekt czynny zgodnie z programem. W godzinach szczytu było nawet po 4-5 osób w jednym naczyniu, ale rano gdy ktoś zdecydował się na basen pływacki, to mógł mieć cały dla siebie, a jeśli się nie zdecydował - to ratownik miał cały basen dla siebie.


Kliknij obrazek, aby powiększyć
ObrazekDopiero późnym popołudniem w niedzielę dołączyła wycieczka z PL i po dwóch dniach ciszy było to coś jak nalot szarańczy, wszyscy się znali, bo to była jakaś integracja, i zapewne zaliczyli wcześniej degustację tokaju, więc atmosfera bardzo się ożywiła. Dobrze, że nie było z nimi dzieci walących piłkami po głowach i sikających z pistoletów na wodę do ucha. Szeroki uśmiech

Również połowa campingu zajęta była przez Polaków (5 samochodów), druga połowa pusta. Sanitariaty formalnie spełniają unijne standardy (bynajmniej nie słynny standard trzech kijów Szeroki uśmiech ), jednak przyjemniej było korzystać z łazienek należących do kąpieliska. Oczko

Tym razem spróbowaliśmy kuchni pensjonatu "Huzar" ul. Kazinczy 3. Powiedzieć, że porcje są duże, to tak, jak nic nie powiedzieć. Szeroki uśmiech Schabowy to właściwie dwa schabowe. Głodny dorosły mężczyzna zje, ale już nie ma ochoty na deser. Cena 1.400Ft. Ceny w "Huzarze" są na identycznym poziomie jak w Var Vendeglo na ul. Arpad.

Kliknij obrazek, aby powiększyć
ObrazekZ prognozy "słońce zza chmur" spełniła się właściwie tylko druga część. Na szczęście nie było wiatru i wyjście z wody nie było nieprzyjemne. Za to noce były gwiaździste i zimne. Sąsiedzi - widać, że stali bywalcy - wzięli farelki i późnym wieczorem musieli grzebać w skrzynkach elektrycznych, bo spalili bezpieczniki. Ostatecznie podpięli się przedłużaczem do gniazda dla przyczep.

W niedzielę po południu pojechaliśmy znów do "Huzara" na naleśniki Gundela, potem jeszcze na chwilę do wody i o 17:50 wyjazd. Zakup wyrobów regionalnych Wino w TESCO w S-ujhely, powrót do domu o 23:00.

Cena domku na 5 osób (niestety byliśmy w 4) to z klimatem i parkingiem nieznacznie ponad 10.000Ft (bo po sezonie). W tym dwa dni na basenach z możliwością wielokrotnego wejścia! Można płacić kartą. Kierownik campingu mówi po angielsku.

Wrażenia - bezcenne. Uśmiech Polecam!

PS. W sobotę wieczorem krążyliśmy po miasteczku rozglądając się za jakimś sklepem - kończyła nam się herbata. Strzałki "Tesco" kierowały na S-ujhely, dom towarowy w soboty był otwarty tylko do 13-tej... Zapas udało się uzupełnić dopiero w niedzielę rano. Na szczęście tuż przy campingu są dwie piwiarnie czynne do późnej nocy. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 19:17 przez eplus.)
25-09-2012 6:01
Nodi Offline
Użytkownik
Liczba postów:15
Dołączył:25.04.2013
Płeć:
Skąd:
Węgierski:
Post: #6
RE: Sárospatak
witam serdecznie , jestem tu nowy a planuję wybrać się na baseny w sarospatak , więc zacznę zadawać pytania , jeśli miałby ktoś ochotę dać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczny : 1. zastanawiam się nad wynajęciem domku bo prawdopodobnie wybierzemy się większą ekipą a pytanie , czy wynajmując domek kempingowy to osobno płacę za wejście na baseny ? 2. opcja druga dotyczy tego samego pytania ale z opcją nie domki tylko namioty ? 3. jak obecnie przedstawiają się ceny tych opcji ? 4. czy po przyjeździe na miejsce dogadam się tam w języku Polskim ? ile średnio trzeba mieć kasy na osobę za tydzień pobytu ?
25-04-2013 17:22
wojti76 Offline
Użytkownik
Liczba postów:764
Dołączył:23.02.2013
Płeć:Mężczyzna
Skąd:Krosno
Węgierski:Nie
Post: #7
RE: Sárospatak
(25-04-2013 17:22)Nodi napisał(a):  witam serdecznie , jestem tu nowy a planuję wybrać się na baseny w sarospatak , więc zacznę zadawać pytania , jeśli miałby ktoś ochotę dać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczny : 1. zastanawiam się nad wynajęciem domku bo prawdopodobnie wybierzemy się większą ekipą a pytanie , czy wynajmując domek kempingowy to osobno płacę za wejście na baseny ? 2. opcja druga dotyczy tego samego pytania ale z opcją nie domki tylko namioty ? 3. jak obecnie przedstawiają się ceny tych opcji ? 4. czy po przyjeździe na miejsce dogadam się tam w języku Polskim ? ile średnio trzeba mieć kasy na osobę za tydzień pobytu ?
Witam tutaj masz cennik campingu języku Słowackim wygląda na to ze za wstęp na basen dla gości kampingu jest płatny ale tańszy. Co do porozumiewania się nie ma dużego problemu ale bardziej posługują się tam językiem Słowackim ponieważ większość gości kąpieliska to Słowacy.A jeśli chodzi o kwestie finansową to sam musisz sobie policzyć ile Cie to będzie kosztowało cennik kampingu i kąpieliska Ci podałem a żywność w sklepach i restauracjach nie różni się bardzo od cen u nas w kraju.Więcej nie pomogę bo nie jestem stałym bywalcem tego miasteczka byłem tak jedynie kilka razy przejazdem ale po przebudowaniu to całkiem fajne kąpielisko.Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku
http://www.vegardofurdo.hu/svk/index.php...&Itemid=16
25-04-2013 21:08
eplus Offline
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:2,171
Dołączył:13.09.2012
Płeć:Mężczyzna
Skąd:podkarpackie
Węgierski:Nie
Post: #8
RE: Sárospatak
Ja byłem we wrześniu i wynajmowałem domek 5-osobowy, jako że to pozasezon (sezon w Sarospatak to tylko VII-VIII) płaciłem coś 10.000, w tym, jak szef kempingu nas poinformował, jest wolny wielokrotny wstęp na basen. Choć w cenniku jest jakiś symboliczny wstęp. Szczegóły i zdjęcia wyżej, cennik poniżej. Była też chyba wersja po polsku, ale widocznie słowacka była obszerniejsza, skoro właśnie ją sfotografowałem.

Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek
26-04-2013 5:38
Nodi Offline
Użytkownik
Liczba postów:15
Dołączył:25.04.2013
Płeć:
Skąd:
Węgierski:
Post: #9
RE: Sárospatak
Bardzo dziękuję za odpowiedzi , no oczywiście jeszcze 2 pytania : 1. czy za wszystko tam zapłacę kartą ? 2. czy jest tam wi-fi ? bo zastanawiam się nad zabraniem laptopa w celu przeszukiwania ciekawych miejsc do zwiedzenia czy lepiej to zrobić sobie w domu i nie targać sprzętu ze sobą . Pozdrawiam
26-04-2013 21:32
eplus Offline
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:2,171
Dołączył:13.09.2012
Płeć:Mężczyzna
Skąd:podkarpackie
Węgierski:Nie
Post: #10
RE: Sárospatak
Ja za kemping bez problemu płaciłem kartą. Za wstęp na kąpielisko kiedyś chyba tylko górna kasa (od wielkiego parkingu) miała terminal, teraz już chyba ta nad rzeczką też.
Wifi jest, ale we wrześniu nie udało mi się połączyć, tak słaby był sygnał, że ledwo się logowałem - i zaraz utrata połączenia. Hasło 21YGEMEB pisane wspak od końca do początku (cyfry "naście" na końcu).
27-04-2013 7:42


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 810 15-09-2017 9:14
Ostatni post: Tomeq
HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 10,246 26-08-2015 20:12
Ostatni post: tkoko
objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 5,381 28-09-2012 9:00
Ostatni post: AattaaSárospatak
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości