Sárospatak
No i jestem od wczorajszego ranka, internet słabo działa, ludzi dość dużo. Szkoda mi trochę czasu na gonienie fal eteru, coś wrzucę po powrocie. Pozdr. wszystkich.
Odpowiedz
No to miłego wypoczynku w SP. Po raz 3 w tym roku ??
Odpowiedz
Jaka mamy pogode obecnie? Wybieram sie w przyszlym tygodniu pod namiot.
Odpowiedz
Jak wyposażone są domki z komfortem 10 osób?
Odpowiedz
Wyjechałem 4:17 we czwartek, 5:53 w Barwinku, 7:41 przejście Ujhely, 7:59 wjazd na Vegardo. Trzeci raz w SP. Pogoda w kratkę, czwartek był OK, wczoraj przez godzinę około obiadu kropiło, a wieczorem lunęło - sądząc po stanie naczyń, to najmniej 50mm. A miało być 3-5mm - i uwierz tu meteoszarlatanom. Namiot był przygotowany na "ocieplenie klimatu", niestety małe niedopatrzenie spowodowało, że po ulewie mieliśmy mokre kołdry i w najniższej  części podłogi kilka litrów wody i do wyboru było spanie w samochodzie albo w płachcie z folii bąbelkowej. Do południa udało się wszystko wysuszyć. Dziś na przemian straszy, kropi albo pada.
Internet na kąpielisku praktycznie nie działa, na 20 logowań zdołałem wstawić tylko jeden poprzedni post.

[Obrazek: 8e9a877b99757b49.jpg]

Trzy goździki w cenie jednej róży:

[Obrazek: e649b42d428e699a.jpg]

Stragan warzywny przy kąpielisku:

[Obrazek: 684be967cdfcee90.jpg]

Targ w SP:

[Obrazek: 66d5c2a138416da0.jpg]

Wczoraj był jakiś festyn piwny z koncertem, ale nie skorzystaliśmy:

[Obrazek: 28935b9a53c15afdmed.jpg]
Odpowiedz
Nachodziło mnie aby pojechać na ten długi weekend ale prognozy nie były pewne więc zrezygnowałem i całe szczęście bo bym pewnie zwarjował z dwójką małych urwisów w przeciekającym namiocie Oczko
Odpowiedz
W sobotę po południu chwilę pokropiło, padało też pół nocy z soboty na niedzielę. Namiot tym razem wytrzymał bez problemu. W niedzielę rano było zachmurzone, ale przed południem zrobiło się słonecznie. Na puszcie wiał wiatr, trzeba było siedzieć w grajdołku na dole, bo tam wiatru się nie odczuwa. Po południu kemping opustoszał.
Odpowiedz
Przygody, jak z deszczem, są solą takich "wypraw". Jest później co wspominać.
Ale nie zawsze wspomnienia są przyjemne. Szary człowiek wyobraża sobie, że złodzieje jeżdżą na wczasy na Karaiby, do Davos albo do Tajlandii, a w Sarospataku gangstera nie uświadczysz. A tu rozczarowanie. Jednemu panu ktoś ukradł z lodówki flaszkę wódki. Gdy szukał zrozumienia, został jeszcze wykpiony przez innych, którzy pewnie sami za kołnierz nie wylewają.
W sobotę wieczorem na kemping zajeżdża złota młodzież z Przeworska. Drzwi auta otwierają się i wybucha disco polo. Siedzimy w jadalni za przyciemnionymi szybami, po chwili do środka wchodzi też panienka z tej grupy i wita się okrzykiem, jakbyśmy razem chodzili do szkoły. Jej koleżanka w tanecznym pas nuci "Oczy zielone". Gdy udaje mi się dojść do słowa, najbardziej ponurym i zobojętniałym głosem mówię w powietrze "Znowu jakiś disc jockey będzie nas uszczęśliwiał... I znowu policja będzie musiała przyjechać na kemping o dziesiątej...". Faktycznie w południe dzień wcześniej był na Vegardo policjant. Nie znam celu wizyty, ale wątpię, żeby miało to związek z zaginioną flaszką.
Nie wiem, czy moja "pogróżka" została zauważona, na szczęście jednak muzyka szybko wraca do akceptowalnego poziomu, a około dziesiątej zapada cisza.

[Obrazek: 0_0_1554522116_Amber_Gold_przez_tatanka88_middle.jpg]
Odpowiedz
(17-06-2017, 14:18)sebekmati napisał(a): Jak wyposażone są d0mki z komfortem 10 osób?
D0mki drewniane 8- i 10-osobowe są wyposażone w parę pokoi z łóżkami, łazienkę z prysznicem, kuchnię z kuchenką, lodówkę, grill, zamykany parking. Mieszczą się naprzeciw bramy kempingu, na zewnątrz, ale wstęp jest na opaski, identycznie, jak dla mieszkańców kempingu.
Byłem w takim d0mku w lipcu 2016. Link do zdjęć http://vegardofurdo.hu/galeria/#jp-carousel-223 oraz kolejne slajdy. Ale z rezerwacją na weekend może być ciężko.
Odpowiedz
Odnośnie złodziei to spotkałem "drastyczniejszy" przypadek na basenie w Podhajskiej (podczas powrotu z Balatonu). Przyszły dwie Słowaczki z pytaniem czy nie widzieliśmy kto "zwinął" Im cały "majdan". Obok na leżaku starsza pani "zaopiekowała się" całym "majątkiem", tak że obie panie zostały tylko ze strojami kąpielowymi Zmieszany
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,367 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał
  Potrzebuję namiary na nocleg Sarospatak lub Tiszaujvaros annrac222 1 4,277 15-09-2017, 10:14
Ostatni post: Tomeq
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,846 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,405 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości