Sólyom Hungarian Airways
#1
Ponoc w sierpniu br. maja wystartowac nowe wegierskie linie lotnicze: Sólyom Hungarian Airways (Sólyom to po polsku Sokol). Na poczatek maja obslugiwac miasta Europy i Bliskiego Wschodu, a potem dalej. Nie maja to byc jednak tanie linie lotnicze w rodzaju Ryanair czy Wizz Air (po wegiersku nazywa sie je "fapadosok" czyli "drewniane lawki"), a wrecz przeciwnie. Zobaczymy...
Odpowiedz
#2
Bardzo chwytliwa nazwa, nie powiem. Szczególnie łatwa do wymówienia dla mniejszości ludzkości nie mówiącej po węgiersku.
A przecież byłaby łatwiejsza w wymowie i bardziej adekwatna nazwa: Turul Hungarian Airways.
Też nie lata.
Cześć i czołem
Odpowiedz
#3
W Polsce będą wymawiać "suljom", gdzie indziej "soljom".

Poza tym szczerze mówiąc nie śledziłam historii upadku Malévu, więc może nie mam racji, ale czy to nie jest tworzenie nowego przewoźnika, który podzieli losy poprzednika?
Odpowiedz
#4
Tu http://hvg.hu/gazdasag/20130708_Bilibe_l...nalok_keze
można przeczytać ocenę szans powodzenia tego przedsięwzięcia.
Ciekawe są też wyniki ankiety:

SZAVAZÁS

Ön szerint lesz új magyar légitársaság?

Igen, én már spórolom a pénzt az első augusztusi repjegyre. 9%

Kötve hiszem, kicsit szürreálisak a tervek. 44%

Ha lesz is, a VIP váróra nekem nem lesz pénzem. 4%

Remélem, hogy lesz, mert akkor nem kell majd pénzt költeni a kormányzati légiflottára. 8%

Ha ez ilyen három kívánság, akkor én szép piros csini gépeket kérek! 33%

SamolotSamolotSamolotSamolotSamolot
Cześć i czołem
Odpowiedz
#5
(09-07-2013, 9:02)Ranyjulek napisał(a): Tu http://hvg.hu/gazdasag/20130708_Bilibe_l...nalok_keze
można przeczytać ocenę szans powodzenia tego przedsięwzięcia.(...)

Mam nadzieję, że się nie pogniewasz za dodanie polskich odpowiedników. Ankieta będzie czytelna dla wszystkich.

SZAVAZÁS/Głosowanie

Ön szerint lesz új magyar légitársaság?/Według Pana/Pani będzie nowy węgierski przewoźnik lotniczy?
  1. Igen, én már spórolom a pénzt az első augusztusi repjegyre./ Tak, ja już oszczędzam pieniądze na pierwszy sierpniowy bilet lotniczy 9%
  2. Kötve hiszem, kicsit szürreálisak a tervek./Wątpię, plany są trochę surrealistyczne 44%
  3. Ha lesz is, a VIP váróra nekem nem lesz pénzem./Nawet jak będzie to nie będę miał pieniędzy na salon (poczekalnię) VIP 4%
  4. Remélem, hogy lesz, mert akkor nem kell majd pénzt költeni a kormányzati légiflottára./Mam nadzieję, że będzie bo wtedy nie trzeba wydawać pieniędzy na lotniczą flotę rządową 8%
  5. Ha ez ilyen három kívánság, akkor én szép piros csini gépeket kérek!/ Jeśli są to trzy prośby to ja proszę śliczny czerwony cudowny samolot 33%

(trochę dziwne, że suma głosowań nie daje 100 % ale ja zdawałem starą maturę z matematyki a to może jakaś kreatywna ankieta)
Odpowiedz
#6
Na Węgrzech wyniki ankiet sumują się do 96%, w Rosji wyniki głosowań do ponad 100%, nie wiem, co gorsze Oczko
Odpowiedz
#7
(09-07-2013, 9:54)Lilly Lill napisał(a): Na Węgrzech wyniki ankiet sumują się do 96%, w Rosji wyniki głosowań do ponad 100%, nie wiem, co gorsze Oczko

No to ta jest inna bo daje wynik 98%.
Odpowiedz
#8
[Obrazek: mhf5lh.jpg]
Odpowiedz
#9
(09-07-2013, 10:01)Waldek napisał(a):
(09-07-2013, 9:54)Lilly Lill napisał(a): Na Węgrzech wyniki ankiet sumują się do 96%, w Rosji wyniki głosowań do ponad 100%, nie wiem, co gorsze Oczko

No to ta jest inna bo daje wynik 98%.

Ano, prawa. Ale wstyd...


A grafika na samolocie wydaje się całkiem w porzo.
Odpowiedz
#10
Nowe węgierskie (arabskie) linie lotnicze wynajęły biura na lotnisku w Budapeszcie pisze 444.hu

Czekam na loty do Krakowa Szeroki uśmiech
Cześć i czołem
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości