Sóstófürdő - Nyiregyhaza
#11
Fvg mam pytanie odnośnie podanego twojego cennika
ty podajesz:
1700 i 1400

a w cennikach za tamten rok jest 2200 i 1700
czy to są ceny za basen a drugi za Aquapark ?
Odpowiedz
#12
To były ceny z cytowanego bloga. Ceny obowiązujące od 26. maja 2012 do końca sezonu to, jak podajesz, 2200 i 1700 Ft. Dzięki za czujność! Uśmiech

PS. Mieszkańcy Nyíregyházy płacą odpowiednio 1800 i 1500 Ft. Może uda się podszyć Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
Witam.
Czy w Sóstófürdő sa jakies atrakcje, szczególnie dla młodziezy (12-17 lat) oprocz basenów i zoo? Kluby nie sa punktem zainteresowań Oczko
Co warto zobaczyć w okolicy?
Odpowiedz
#14
Skansen Sóstó, sporych rozmiarów targ (dojazd autobusem numer 1, masa Ukraińców i Rumunów, szczególnie aktywny w weekend), restauracja średniowieczna Anno 1366, arboretum, hotel Korona (ulica Dózsa György), siedziba komitatu (Megyhaza, przy Hosok tere).

Oto moja chaotyczna lista, gdzie ryneczek, na którym sprzedają pietruszkę przeplata się z jednym z najładniejszych hoteli w mieście Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
(13-07-2012, 10:30)fvg napisał(a): (...) restauracja średniowieczna Anno 1366 (...)

Zaintrygowała mnie ta średniowieczna restauracja. Niestety ich strona (annoetterem.hu) nie wyświetla się i tylko udało mi się ich znaleźć na stronie www.etterem.hu, która jest katalogiem węgierskich restauracji.
Tam też tylko jedno, trochę niewyraźnie zdjęcie, jednak pokazujące interesujące zapewne wnętrze. Jest też ich menu. Bardzo tanio nie jest, bo wynika, że pełny obiad (zupa+drugie+deser) dla czterech osób, to raczej nie mniej niż 15 000 ft.
Załączam link:
etterem.hu
Odpowiedz
#16
A czego tam nie ma Uśmiech wybieram się tam specjalnie z rodzinką Oczko

-Baseny
- Zoo
- Oceanarium Uśmiech
- muzeum kultury Węgierskiej
- ścieżki rowerowe
- jazda konna

Aż nadto atrakcji Serce
Odpowiedz
#17
tez tam właśnie rodzinnie się wybieram i szukam alternatyw dla basenów ....
Odpowiedz
#18
http://www.nyiregyhaza.info.hu/index.php...event=init
Odpowiedz
#19
Mam pytanie dot. kwater w Sostofudro - Czy można jechać w ciemo bez rezerwacji ? Czy duzo jest wynajmujących ?

Bardzo proszę o namiary na kwatery prywatne w Sosto. Wybieramy sie w dwie rodzinki 4 osoby+4 dzieci w terminie 0d 8.08 do 11.08
Odpowiedz
#20
(01-08-2012, 13:10)gorpaw napisał(a): Mam pytanie dot. kwater w Sostofudro - Czy można jechać w ciemo bez rezerwacji ? Czy duzo jest wynajmujących ?

Bardzo proszę o namiary na kwatery prywatne w Sosto. Wybieramy sie w dwie rodzinki 4 osoby+4 dzieci w terminie 0d 8.08 do 11.08

Właśnie wróciłem z tamtego rejonu.
Planowaliśmy zatrzymać się w Sostofurdo, pojechaliśmy "w ciemno". Dokładnie tydzień temu szukaliśmy kwatery w Sosto i nie udało nam się znaleźć wolnego miejsca. Piszę to dość zdecydowanie, bo nie tylko pytaliśmy w domkach węgierskich właścicieli, ale w dwóch tamtejszych sklepikach (traktowanych jako swego rodzaju punkt informacji) dzwoniono po ewentualnych wolnych kwaterach i wszystko było zajęte. Potwierdzali to zresztą spotykani Polacy (było ich dość sporo), jedni powiedzieli nam, że właściciele kwater wykorzystywali tę przewagę popytu nad podażą i windowali ceny tych nielicznych wolnych kwater do 5000 ft za osobę. Oczywiście były wolne miejsca w hotelach, ale cena za "dwójkę", to ok. 14 000 ft. Zastanawialiśmy się nawet przez chwilę, czy nie skorzystać z hotelu na jedną noc (zbliżał się wieczór i niebo było zachmurzone, zresztą zaraz potem zrobiła się burza), ale wolnych "trójek" nie było, a w recepcji nie chcieli się zgodzić na zajęcie "dwójki" przez 3 osoby (my i syn 11 lat), proponowali "dwójkę" + "jedynkę", a to już razem ok. 26 000 ft.
Na pierwszy rzut oka sytuacja była mało komfortowa, ale mieliśmy w rezerwie namiary na wolną kwaterę w Tokaju i zdecydowaliśmy się na odwiedzienie jeszcze Hajdunanas. Tam z kolei pierwsza napotkana kwatera okazała się wolna i w zasadzie już po zmroku mieliśmy locum, zresztą w bardzo niskiej cenie (z ichnim podatkiem 5600 ft za 3 osoby/noc). Jedynym minusem był fakt możliwości tylko 3 noclegów (potem była już zarezerwowana kwatera), ale przemieściliśmy się potem do innego miasta i było OK.
Reasumując - myślę, że jazda "w ciemno" do Sosto, to trochę ryzyko. Tym bardziej jeśli: jest to aż 8 osób, są małe dzieci, nie masz żadnej rezerwowej kwatery na wszelki wypadek w okolicznych miastach, a przynajmniej nie masz orientacji, gdzie takie noclegi ewentualnie mogą być. Oczywiście pomagają podstawy języka (łatwiej szukać, na przykład my zrezygnowaliśmy z szukania w Sosto, gdy wspomniani życzliwi sklepikarze potwierdzili brak kwater, a z kolei w Hajdunanas skontaktowaliśmy się z właścicielami, którzy nie mieszkają na miejscu) i w miarę szczegółowa mapa.
Nie twierdzę, że taki brak kwater jest stale (Italodisco dwa tygodnie wcześniej znalazł bez problemu), jednak gdy jest środek wakacji i ładna pogoda, to jest to spore ryzyko.
Osobna sprawą są baseny w Sosto, gdzie byliśmy już dojeżdżając z Hajdunanas. W naszym rodzinnym rankingu, chyba awansowały na pierwsze miejsce, ale o samych basenach napiszę trochę później.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,942 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
Wink Jaka alternatywa dla Nyiregyhaza? Damiano88 16 7,505 10-06-2019, 18:30
Ostatni post: Damiano88
  Wyjazd do Nyíregyháza jakali1986 6 3,905 02-08-2018, 11:58
Ostatni post: maj0nez
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,984 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości