Siófok
#21
Hę,więc... Siofok jest chyba faktycznie letnią stolicą Węgier (przynajmniej tak wygląda to z moich obserwacji) i przypomina nasz rodzimy Sopot ale... jest parę istotnych różnic. Lokale i sklepy czynne są tu dość długo, często do ostatniego klienta. I tu ciekawostka - jedną z najdroższych wódek jest ..."Bols". Piwoszom radzę zrobić zapas trunku bądź zakupić w markecie (dostępne Carslberg, Haineken) bo Węgrzy mistrzami - piwowarami nie są ale wina produkują wyśmienite i to nie tylko osławione tokaje. Miasto tętni życiem, a w bezpośrednim sąsiedztwie głównych plaż oferuje naprawdę mnóstwo atrakcji poczynając od automatów do gier poprzez lodziarnie (pycha), aż do dyskotek i pubów z "osobistymi" DJ'ami. Chociaż wybór hotelu oddalonego od deptaka Petofiego na pewno zaspokoi osoby pragnące odpoczywać w tzw. ciszy i spokoju. Faktycznie wieczorami i nocami bywa tam głośno i gwarno ale jest raczej bezpiecznie i nie zauważyłem nigdzie, wszechobecnych w rodzimych kurortach,tzw. "napinaczy" poszukujących wrażeń po alkoholu. Zwłaszcza, że dosyć często pojawiają się patrole policji nie ingerujące jednak zbytnio w życie turystów. Bardzo smaczne posiłki (może trochę zbyt obfite), polecałbym raczej restauracje z uwagi na fakt, że bardzo dbają o poziom usług i zatrzymanie klienta na dłużej. Z barami i budkami gastronomicznymi bywa różnie, zresztą jak wszędzie. Duże plaże niestety są płatne (do godz. 18:00) ale ja miałem basen w hotelu i dopiero popołudniami chodziliśmy z rodzinką na pluskanie w Balatonie i fantastyczne zachody słońca. Zwłaszcza, że w jeziorze raczej nie da się pływać - jest zbyt płytkie. Za to idealnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi gdyż bezpieczna głębokość jest praktycznie cały czas. I kolor wody zadziwiający - turkusowy. Ja z rodzinką (żona i dzieci w wieku 9 i 13 lat) świadomie wybraliśmy Siofok z uwagi na chęć rozrywki w tłumie, gwarze i ruchu, i nie zawiedliśmy się. Aha, świetna pogoda (oscylująca pomiędzy 30-40 kresek na termometrze), podczas 10-dniowego pobytu (II połowa sierpnia) tylko przez półtora dnia chmurzyło się, co nie znaczy, że zrobiło się zimno, co to to nie. Niestety niewiele osób mówi po angielsku za to sporo po niemiecku, lecz i tak nie miałem problemów z komunikacją - ludzie mili i pomocni. Generalnie wielki pozytyw, polecam. Trochę pozwiedzałem hotele i ośrodki w centrum więc w razie czego służę radą i pomocą w tej kwestii. Mam również trochę zdjęć i folderów w razie czego proszę info na priva.
Odpowiedz
#22
Byłem we wrześniu i porócz pogody i tego, że języka angielskiego nie znają to z niczym się nie zgadzam.
40 procent knajp zamkniętych, wszędzie pustki, sami starzy ludzie (młodych na palcach można było policzyć), w restauracjach za samo drugie danie z napoje trzeba wydać min. 35 zł co nie oznacza że jest tego Bóg wie ile na talerzu.

Ogólnie nie narzekałem na mój pobyt, ale takie są moje obserwacje.

W sezonie zapewne wyglądało to inaczej.
Odpowiedz
#23
(20-09-2013, 13:48)Kamil_87 napisał(a): Byłem we wrześniu i ... 40 procent knajp zamkniętych, wszędzie pustki...

Kamil_87 -nad Balatonem to normalne... sezon zaczyna się (nie wszędzie) pod koniec maja i trwa prawie do końca sierpnia. Wrzesień nad Balatonem też ma swoje uroki, jest cicho, spokojnie, na długie spacery i wędrówki rowerowe to idealna pora... Uśmiech o wędkowaniu już nie wspomnę.
Odpowiedz
#24
Zupełnie inaczej.Gdybyś przyjechał w okresie wakacyjnym, zakwaterował się gdzieś w pobliżu deptaka Petofiego Wino i wziął udział w jednej z dyskotek na Coca Cola Beach Bomba (jest na głównej plaży, bary usytuowane na wzór ich odpowiedników na Bahamach,a wstęp darmowy) to pewnie Twoja opinia byłaby zdecydowanie inna. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#25
(21-09-2013, 12:39)wagat napisał(a): ... w jednej z dyskotek na Coca Cola Beach ...

Teraz raczej Beach Club Oczko
Fakt, w sezonie bywa tam ostro Wino
Odpowiedz
#26
Witam szukam dobrego domku w Siófok dla 7 osób może coś polecicie z góry dziękuje termin 2-3 sierpień do 10 sierpień
Odpowiedz
#27
Witam!

Zachęcam do przejrzenia naszej oferty na www.helkatours.hu - jest ogromny wybór domów w Siófok.

W przypadku dalszych pytań proszę się odezwać na maila: kociuba@helkatours.hu

pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Odpowiedz
#28
My już mamy zaklepane (3 os. dorosłe) od 25 lipca do 1 sierpnia noclegi tutaj:
http://www.booking.com/hotel/hu/susanna-...4d6f7de2X1

Czy ktoś może coś powiedzieć o tym obiekcie ??
Odpowiedz
#29
Można znaleźć w tej cenie o wiele bliżej brzegu Balatonu. Ale generalnie okolica ok, taka sypialnia Siófok, same domki, cisza, spokój, do atrakcji 1 km. Ja jestem za młoda, żeby chcieć tam mieszkać. Albo za stara, żeby mi się chciało biegać w tę i we w tę stronę kilometr (pójść na plażę, wrócić z plaży, zrobić się na bóstwo, pójść imprezować w miasto, wracać wężykiem).

Udanych wakacji!

pozdrawiam,
Kasia
Odpowiedz
#30
Witam
Zdecydowaliśmy się w tym roku na Siófok szukamy jakiejś kwatery przyjaznej dzieciom (6 i 2 lata) blisko jeziora,niedaleko głównego deptaka ale w takim miejscu żeby dało się spać w nocy.Słyszałem że jest tam dość głośno wieczorami.
Może ktoś,coś poleci? Jeżeli nie konkretną kwaterę to może rejon ( ulice) w których szukać.
Dzięki
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,813 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,291 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,566 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully
  E-PAPIEROSY SIOFOK michasse 4 6,137 14-08-2017, 10:59
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości