Szentendre
#21
Statkiem - jakieś konkretniejsze info masz może? chociaż... bede w grudniu to nie wiem czy statkiem będzie przyjemnie - raczej nie Uśmiech

Ktoś mi powie czy ze stacji HEV do centrum Szentendre te 3 km to da się jakoś dojechać? jakims autobusem?
ziiiima będzie wiec 3km piechtą to zima jest sporo
Odpowiedz
#22
(19-11-2013, 12:02)inkaaa napisał(a): Ktoś mi powie czy ze stacji HEV do centrum Szentendre te 3 km to da się jakoś dojechać? jakims autobusem? ...

Da się dojechać autobusem komunikacji miejscowej organizowanym przez Volán. Link do strony przewoźnika .
Muszę poprawić informację co do odległości np. ze stacji końcowej Hév (w jej sąsiedztwie jest też dworzec autobusowy) do placu głównego na starym mieście (Fő tér) jest 1,4 km pieszo - według Google 13 minuty. Grudzień na Węgrzech nie jest taki zimny jak bywa w Polsce więc można pospacerować taką trasą.

[Obrazek: 15d1g75.jpg]
Odpowiedz
#23
Od 18 lipca przez 10 dni, będę miał przyjemność odpoczywania w Szentendre, dlatego pozwalam sobie odświeżyć temat Oczko Mam pytania głównie o wyżywienie. Gdzie zjeść obiad by było mnie stać na kolejny Szeroki uśmiech Gdzie napić się wina? Czy w Szentendre jest jakieś lokalne wino godne polecenia? Bycza krew z Egeru, Tokaje i wina z Villany już znam, wątpię by było coś lepszego od Tokaju, ale może o czymś nie wiem Wino Co jest jeszcze godnego spróbowania, zwiedzenia, oprócz muzeum marcepanu i skansenu? Planuje jeden dzień w Budapeszcie ( pewnie podróż statkiem ) no i od czasu do czasu basen, może nawet AquaWorld. Są jeszcze jakieś atrakcje wokół? Co byście polecili ? Z góry dzięki za odpowiedz Uśmiech
Odpowiedz
#24
Witam,

mam parę pytań odnośnie transportu i zwiedzania Szentendre:
- w jaki sposób dostać się tam statkiem? (czy bilety trzeba kupić dodatkowe czy może na części trasy obowiązują bilety komunikacji w Budapeszcie?)
- jak dostać się z centrum Szentendre do skansenu
- czy ma ktoś może dobrą mapę w wersji do druku? centrum i ewentualnego dojścia/dojazdu do skansenu
Odpowiedz
#25
(27-04-2015, 9:21)martusb napisał(a): - jak dostać się z centrum Szentendre do skansenu

Piechotą ok 5 km. tak:
- Przyjeśdżając z Budapesztu kolejką HÉV, wychodzisz z dworca na głóną ulicę (Dózsa György út) nie przechodząc na drugą stronę idziesz w lewo do ulicy Sztarovodai, która odchodzi w lewo ... to ok. 2 km, ta ulica doprowadzi do skansenu.
- Autobusem komunikacji miejskiej, przystanek przed dworcem kolejki HÉV w Szentendre. Oczko
Odpowiedz
#26
ok, dzięki.

mapę ktoś może posiada? taką w wersji do wydrukowania?
Odpowiedz
#27
(28-04-2015, 8:15)martusb napisał(a): mapę ktoś może posiada? taką w wersji do wydrukowania?

google mapy, wpisz Szentendre
Odpowiedz
#28
Witam! Wybieram się pod koniec maja do Budapesztu. Chciałabym pojechać do Szetendre. Widziałam reklamy podróży statkiem. Korzystał ktoś z tej opcji? Trzeba wykupić bilety wcześniej, czy można na miejscu?
Odpowiedz
#29
Kupujesz przed odjazdem, tłumów nie ma. Kasa jest w (3 lata temu była) w żółtawym, małym, niskim budyneczku po prawej stronie obok mostu łańcuchowego (patrząc od strony Pesztu). Firma Mahart, http://www.mahartpassnave.hu/hu/
Wyprawę zdecydowanie polecam!
Sugeruję powrót pociągiem, po pierwsze szybciej, po drugie sposób na poznanie ich kolei, po trzecie spacer na stację w centrum w Szentendre, po czwarte kursują częściej niż statki, chyba co 30 minut. Jak masz wykupione bilety wielodniowe na całą aglomerację BP, to pokaż w kasie i dopłacisz wtedy tylko za dojazd do granicy strefy BP, czyli taniej. Stacja końcowa kolei to plac Moskwy - idealne centrum przesiadkowe.
Odpowiedz
#30
(04-05-2017, 11:54)lizard napisał(a): Witam! Wybieram się pod koniec maja do Budapesztu. Chciałabym pojechać do Szetendre. Widziałam reklamy podróży statkiem. Korzystał ktoś z tej opcji? Trzeba wykupić bilety wcześniej, czy można na miejscu?



1. W maju, z Budapesztu do Szentendre (statkiem) jest tylko jeden kurs dziennie - z wyjątkiem poniedziałku.
Statek wycieczkowy odpływa z przystani Budapest, Vigadó tér o godz.10.30. Pordóż trwa 90 minut.
Powrót do Budapesztu: Szentendre 17.00 > Budapeszt 18.00.
Cena biletu w jedną stronę 2200 Ft, bilet w obie strony 3300 Ft.
2. Trasą Budapeszt-Szentendre kursuje podmiejska kolejka (HÉV). Odjazd z Budapesztu z placu "Batthányi tér".
W granicach administracyjnych Budapesztu, czyli od Batthányi tér do przystanku Békásmegyer obowiązuje bilet komunikacji miejskiej (350 Ft). Od przystanku Békásmegyer do Szentendre należy wykupić bilet uzupełniający (Kiegészítő hév-menetjegy 15 km) za 310 Ft, kupisz przy wejściu w kasie - można też u konduktora, tylko należy zgłosić chęć kupna. Kolejka HEV kursuje co 20 minut, podróż z Szentendre trwa 40 minut.
Sprostuję: w Budapeszcie nie ma "placu Moskwy" ! teraz to "Széll Kálmán tér".
3. Problem z nabyciem biletu na statek wycieczkowy do Szntendre w sezonie letnim występuje z reguły pod koniec tygodnia. W maju kupisz w kasie na nabrzeżu, nie powinno być tłoku.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości