Szentendre
#31
W Szentendre polecam restaurację, którą zobaczyłem w programie Makłowicza. Sprawdzaliśmy - ma swój klimat, smaczne jedzenie, ceny przystępne. Rab Raby Vendeglo, przy Kucsera Ferenc.
Fajne menu, ponieważ obok nazw potraw są zdjęcia.. Łatwiej (a może i trudniej...Oczko ) coś wybrać.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/image...esmwCgYG4w

Klimatyczne i ciekawe wnętrze:
http://www.rabraby.hu/Hu_Termeink_Frameset.html

Chciałem wrzucić własne zdjęcia, ale coś mi nie wychodzi... Zmieszany
Korzystałem z wątku "Jak wstawić obrazek na forum".. i ... nie dałem rady. Może dlatego, że nie jestem cierpliwy...
Odpowiedz
#32
gbodek i Sztasek bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi Uśmiech


Ps. jeszcze pytanko: jeśli będę mieć wykupiony bloczek na 10 przejazdów (jeszcze nie wiem czy na tydzień będę potrzebować tygodniowego karnetu czy więcej będę chodzić pieszo), to jadąc do/z Szentendre kupić cały bilet na pociąg, czy też skasować taki z bloczka i dokupić bilet na odcinek od granic Budapesztu do Szentendre?
Odpowiedz
#33
(08-05-2017, 13:24)lizard napisał(a): gbodek i Sztasek bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi Uśmiech


Ps. jeszcze pytanko: jeśli będę mieć wykupiony bloczek na 10 przejazdów (jeszcze nie wiem czy na tydzień będę potrzebować tygodniowego karnetu czy więcej będę chodzić pieszo), to jadąc do/z Szentendre kupić cały bilet na pociąg, czy też skasować taki z bloczka i dokupić bilet na odcinek od granic Budapesztu do Szentendre?

Jadąc koleją podmiejską HÉV zawsze należy kasować bilet podstawowy (bilet komunikacji miejskiej) na terenie aglomeracji Budapeszt. Jeśli wyjeżdżasz poza teren administracyjny, wówczas do tego biletu niezbędnym jest bilet uzupełniający, w zależności od trasy przejazdu - np. jadąc po tej trasie od Békásmegyer do Pomáz taki bilet uzupełniający kosztuje 250 Ft, natomiast od Békásmegyer do Szentendre dopłata wynosi 310 Ft. W razie kontroli, należy pokazać oba bilety, gdyż bilet uzupełniający ważny jest razem z biletem komunikacji miejskiej.
Można nabyć bilet w kasie, też otrzymasz dwa bilety... które należy skasować.
Uśmiech
Wycieczka z Budapesztu do Szntendre (w moim przypadku) wyglądała tak:
- przyjechałen pociągiem na dworzec Keleti Pályaudvar
- metrem dojechałem do placu Batthyány tér
- kolejką HÉV jechałem do Szentendre
Na przejazd od dworca Keleti do granicy administracyjnej miasta potrzebowałem przesiadkowego biletu na metro + kolejka HÉV (Átszállójegy) > tak jechałem do przystanku Békásmegyer. Bilet przesiadkowy (Átszállójegy) kosztuje 550 Ft i składa się z dwóch oddzielnych biletów stanowiących całość i oba są ważne łącznie. Do tego przesiadkowego dokupiłem za 310 Ft bilet uzupełniający (Kiegészítőjegy) ważny od Békásmegyer do Szentendre. Całkowity koszt przejazdu to 860 Ft.
PS. Nie kupuję bloczku z biletami, korzystniej jest z biletem dziennym (Budapest 24 órás jegy) za 1650 Ft ... lub innym wielodniowym.
Odpowiedz
#34
Dziękuję bardzo Uśmiech
Odpowiedz
#35
lizard - wycieczka do Szentendre (jak dla mnie) to był program na cały dzień.
To przesympatyczne miasteczko z własnym urokiem i wdziękiem Uśmiech .
Ta restauracja - Rab Raby Étterem (Szentendre Kucsera Ferenc u. 1/a) - którą polecił schibcia jest OK.
- mój przysmak to "Jókai bableves füstölt csülökkel ... Zupa fasolowa a`la Jókai na wędzonej golonce" ...
Odpowiedz
#36
To jeden z niewielu 100% punktów mojej tygodniowej wyprawy Uśmiech
Oby tylko wiosna tam dotarła Oczko
Odpowiedz
#37
W centrum miasteczka polecam langosza : może nie jest najlepszy , ale ma miejsce ma swój klimat i mozna oderwać sie od wypełnionego centrum turystów.

lokalizacja

https://www.google.pl/maps/place/%C3%81l...19.0760728

a tu zdjecie wejścia

[Obrazek: IMG_0202_zpsvpjvkyv4.jpg]

wchodzi sie po schodkach na górę, póżniej można się wyżej spiąć i będziemy na dziedzińcu kościoła z kąd można podziwiac miasto troszkę z góry.

jeśli ktoś tam będzie to nich mi powie czy nadlaj jest tam taki kotek

[Obrazek: IMG_0232_zpsmqwk11op.jpg]
Odpowiedz
#38
No to wróciłam Oczko Kotków widziałam kilka, nie wiem, czy tego konkretnie, przyjrzę się na zdjęciach Oczko

Szentendre to naprawdę urocze miasteczko. Można spotkać się z opiniami, że przereklamowane, a takie opinię wydaję często, jednak nie o tym mieście.
Warto przejść większość uliczek, nie tylko te w samym centrum.
Trafiliśmy też na dzieci bawiące się na przerwie pod kościołem.
Jest klimat!

Co do podróży statkiem - jeśli ktoś ma wykupiony bilet np. 7 dniowy w Budapeszcie i napływa się promami po Dunaju, podróż statkiem do Szentendre nie zrobi większego wrażenia Oczko

Dworzec nie jest daleko od centrum miasteczka, wystarczy w automacie dokupić bilet za 310ft. Nam akurat pomogła miła miejscowa dziewczyna, bo można pogubić się w wyborze biletów Język
Odpowiedz
#39
Za chwilę zacznie się trzeci miesiąc jak siedzę w Budapeszcie, a do Szentendre nie zawitałem. Trzeba nadrobić. Tym bardziej, że dojazd w obie strony to tylko 620 ft z miesięcznym biletem BKK.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości