Túró Rudi w Polsce
#11
Być może Túró Rudi nie przypomina milkywaya, ale Crispy Milky to ewidentnie ten sam rodzaj produktu - batonik serowy w kształcie loda (w miękkim waflu).
Odpowiedz
#12
Poszukiwania większej ilości rożków Crispy Milky zostały uwieńczone powodzeniem Uśmiech. Czy na tym "bezTúróRudowiu" satysfakcjonuje mnie to? Tak, jak najbardziej. Mam jednak wrażenie, że ten produkt będzie coraz trudniej dostępny (o ile w ogóle go nie wycofają, jak poprzedników) i w bardzo niewielkiej ilości sklepów. Nie jest reklamowany, podobnie jak oryginał nie jest duży (choć pożywny), cena do niskich nie należy - ok. 2,20 zł.
Ja kupiłem w "klasycznym" sklepie, tu adres wirtualny: http://ezakupy.tesco.pl
Odpowiedz
#13
Jeżeli ktoś nie zna Túró Rudi, a zastanawia się, czy polubiłby ten produkt - moim zdaniem: jeśli lubisz sernik na zimno, to będzie ci smakować.
Spróbowałem dwukrotnie zrobić produkt w domu (wg przepisu ze strony ugotowani.tvn.pl). Za pierwszym razem użyłem półtłustego twarogu, za drugim - jak należy - tłustego. Jednak pierwsza próba była, o dziwo, bardziej udana. Nie jestem przekonany o niezbędności łyżki mleka i śmietanki, natomiast cytryna jest absolutnie niezbędna. cdn
Odpowiedz
#14
krzysztof73, jak już rozgryziesz przepis, to się koniecznie podziel Uśmiech Powodzenia!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
Przepis, jaki znalazłem na stronie ugotowani.tvn.pl, zawiera następujące składniki:
- 25dkg tłustego twarogu, 1 żółtko, 2 łyżki cukru pudru, łyżka słodkiej śmietanki, sok z połowy cytryny,
- polewa: 70 g czekolady gorzkiej, 50 g masła, 2 łyżki kakao, 1 łyżka mleka.
Zmiany, jakie wprowadziłem:
1) zamiast mleka - też śmietanka,
2) nie formuję kulek z masy serowej, składniki polewy rozgrzewam na parze, a potem mieszam z masą serową - wcześniej trzymałem się zasad i masę serową uformowaną na paluszki dawałem do zamrażarki, by po ok. godzinie polać ją polewą - nie wyszło za dobrze. Teraz mam jednolitą masę - i każdy kawałek smakuje tak samo - Mistrzowie z Mateszalka mogą robić wspaniałe batoniki, ja jako amator pozostanę przy mojej wersji. I tak jest szybciej - nie trzeba dawać do zamrażarki, wystarczy lodówka.
Jo etvagyat!
Odpowiedz
#16
Jak powstanie Túró Rudi? Materiał z fabryki do zobaczenia tutaj. Niestety - tylko po węgiersku.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
(24-06-2013, 13:38)fvg napisał(a): Jak powstanie Túró Rudi? (...)

Zwróćcie uwagę na napisy na cysternie z czekoladą, która pojawia się w 2 minucie i 57 sekundzie.

Túró rudi zostało opracowane przez 3 specjalistów węgierskich. Podstawą ich prac był produkt w ZSSR, który zobaczyli w 1954 roku.
Produkcja túró rudi na Węgrzech rozpoczęła się w 1968 roku.
Aktualnie rocznie produkuje się na Węgrzech 330 000 000 szt túró rudi.

Krótki film o produkcji w innym zakładzie (Sole-Mizo Zrt w Marcali) można obejrzeć tutaj
Odpowiedz
#18
[Obrazek: 2nibpr5.jpg]

Mniam! Uśmiech
Odpowiedz
#19
dla poszukiwaczy: kiedyś widziałam też w Kuchniach Świata, ale nie wiem, czy mają na stale w swojej ofercie, czy tylko wtedy trafiłam
Odpowiedz
#20
W tym roku dopiero po raz pierwszy (choć na Węgrzech byłem już kilka razy) spróbowałem Turó Rudi w wersji klasycznej. Od razu dołączyłem do zagorzałych miłośników.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,006 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  hungarika spożywcze w Polsce varpho 41 36,376 26-07-2014, 19:19
Ostatni post: gon178
  Paprika Gourmet - węgierskie delikatesy w Polsce andrasz 6 6,388 11-07-2012, 15:52
Ostatni post: Ranyjulek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości