TRASA Katowice - Heviz
#1
Witajcie.

Pierwszy raz w życiu jadę autem za granicę Uśmiech
Moje miejsce docelowe to Węgry a miejscowość Heviz.
Jakieś rady odnośnie trasy?
Szybko, bezpiecznie (5 osób - 3 dzieci).
Nie muszę omijać płatnych dróg.
Wolę zapłacić byle by była "wygodna" trasa' Uśmiech
Gdzie kupować winiety no i gdzie trzeba je mieć.

Podobno autostrada na Brno jest remontowana i jest tam obecnie kiepsko.
Potwierdzi ktoś to?

Dziękuję, za każdą uwagę i pomoc.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(16-07-2014, 12:09)LYJO napisał(a): Moje miejsce docelowe to Węgry a miejscowość Heviz.

Podobno autostrada na Brno jest remontowana i jest tam obecnie kiepsko.
Temat wałkowany na forum w "Jak dojechać"
Czechy: odpuść sobie czeskie autostrady... czeskiej winietki nie kupuj, zbądna. Natomiast kup winietkę na Słowacji i na Węgrzech. Propozycja trasy: Katowice, Tychy, Skoczów, Trinec (omijasz Cieszyn, dobry skrót, nie ma ciężkich pojazdów), Cadca, Zilina - autostrada do: Bratysławy, Rusowce-Rajka. Na odcinku węgierskim M15 nie potrzeba winietki, ale na M1 i M7 tak. Mosonmagyaróvár, Győr, dalej po M1 do zjazdu nr.85 na krajową 13 w kierunku Kisbér, dalej Székesfehérvár droga nr. 81. Od Székesfehérvár masz autostradę M7 do zjazdu nr.170 na Zalaegerszeg-Balatonkeresztúr, na drogę nr.68 do ronda (uważaj na rondzie, niebezpieczeństwo, wypadki) potem prosto po drodze 76 aż do mostu na rzece Zala, tuż za mostem masz tablicę ze wskazówką na Heviz w prawo, za przejazdem kolejowym to droga nr.71. Tablica o winietkach na tej drodze dotyczy pojazdów powyżej 3,5 T.
Odpowiedz
#3
W Czechach wcale winieta nie potrzebna? Tylko Słowacja i Węgry?
Odpowiedz
#4
(16-07-2014, 13:53)LYJO napisał(a): W Czechach wcale winieta nie potrzebna? Tylko Słowacja i Węgry?

Podróżujesz szybko i bezpiecznie...
w Czechach winieta nie potrzebna, na podanej przez mnie trasie nie ma autostrad, tylko na Słowacji, i na Węgrzech.
Odpowiedz
#5
Jeśli nie chcesz po autostradzie, to od Győr do Hévíz jest skrót - taki o którym mówi się "pomiędzy ogródkami". Trochę kręci, trochę wzniesień, małe możliwości parkingu. Z dziećmi trochę niewygodnie, ale po drodze sporo mmożna zobaczyć.
Odpowiedz
#6
Na Węgrzech to już raczej bym nei kombinował.
Zaoszczedze w Czechach to tam polece normalnie, bo dzieciaki będą już pewnie nerwowe a zwiedzanie to sobier na razie podarujemy Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
LYJO - w Czechach nie oszczędzasz, natomiast jadąc od Cieszyna do Brna i płacąc za autostrady do granicy ze Słowacją w Kutach... tracisz i kasę i dokładasz kilometrów. Znam wszystkie skróty na tej trasie, dlatego podałem najlepszą według mnie. Przy autostradzie (na Słowacji i na Węgrzech) masz zawsze możliwość odpoczynku, dla dzieci w kilku miejscach są placyki zabaw, można też dobrze zjeść i odpocząć. Już na miejscu, z Hévíz, możecie organizować wycieczki po okolicy - jest co zobaczyć. Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#8
Sztasek a taka trasa jest OK?
Ostrave i Brno jednak odpuszczam. Trasa trochę zmodyfikowana.
Zerknij proszę. Omijam autostrady w Czechach więc zaoszczędzę na winietach.

TRASA NA HEVIZ
Odpowiedz
#9
Właśnie ze względu na te roboty drogowe należy odpuścić. Jedziesz od Katowic, znasz okolice. Ostatnio jakieś rok temu jechałem wcześniej podaną przeze mnie trasą, tylko do Fonyód.
Podana przez ciebie, przedstawia na Węgrzech ten skrót o którym wspomniałem.
Odpowiedz
#10
Czyli po Twoich radach dobrze sobie ją ustawiłem i mogę śmiało śmigać tą trasą Szeroki uśmiech
A gdzie najlepiej kupić na tej trasie winiety na Słowację i Węgry?
Kupić na Słowacji od razu na Węgry czy dopiero u Madziarów?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katowice - Szeged Rufik2001 21 6,960 05-08-2021, 19:46
Ostatni post: Rafał
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,816 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,325 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,130 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,980 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości