Tanie rozmowy telefoniczne na Węgrzech
#1
Jak tanio telefonować z Węgier za granicę?

Najprostszym sposobem jest zakup jednej z pre-paid'owych kart telefonicznych. Oferują one znacznie niższe stawki, niż tradycyjni operatorzy. Karty tego typu dostępne są w zasadzie w każdym sklepie spożywczym czy kiosku, także z ich kupieniem nie ma większego problemu.

Jednym z przykładów takich kart jest Touristfon.

Jak dzwonić?

1. Dzwonimy pod numer podany na karcie,
2. Podajemy kod PIN z karty,
3. Wybieramy język menu (dostępny także polski),
4. Wybieramy numer telefonu, z którym chcemy się połączyć poprzedzając go kodem podanym przez system.
5. Gadamy Uśmiech


Szczegółowy wykaz cen do wglądu tutaj. Przy każdym połączeniu z numerem operatora jesteśmy informowani o stanie środków na koncie.

Jeśli chcemy dzwonić za granicę z polskiego numeru na Węgrzech jest to chyba najlepsze rozwiązanie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Ja dzwonie z europejczycy.net mają ceny na połowe skype, można dzwonić z komputera, przez numer dostępowy, lub wpisujesz swój numer i numer teojego rozmówcy i zestawia połączenie dzwoniąc na oba numery. Naprawde super serwis!!!
Odpowiedz
#3
rzeczywiście jest to najtańszy sposób, ale ciągle na Węgrzech płaci się kolosalne sumy za wykonanie połączenia! Potwierdzam, karty są najlepsze, dostępne właściwie w każdym kiosku albo sklepie spożywczym
Odpowiedz
#4
(podbijam)
Teraz za poł. wychodzące 0,97/min, a za przychodzące - 0,25/min (tak jest w T-Mobile). SMSy to lepszy pomysł - 0,31 zł/SMS wychodzący, odebranie bezpłatne Uśmiech
Odpowiedz
#5
To są ceny maksymalne narzucone przez Unię i we wszystkich sieciach są jednakowe. Doszło do paradoksu, że z polskiego telefonu dzwoniąc z Polski do Anglii płacimy 2 zł/min, a z Węgier do Anglii - 0,97zł/min, bo unijny limit obowiązuje tylko w tym drugim przypadku (roaming). Miałem telefon w mBanku, gdzie za pomocą kodów SMS-owych wychodzące w Unii miałem po cenie przychodzących. Niestety ta sieć jest w likwidacji. Czy jakaś inna polska sieć udostępnia tę usługę w standardzie, bez przedpłat i kartek-zdrapek, bo muszę zmienić operatora?
Odpowiedz
#6
Od 1 lipca 2014 ceny roaming są regulowane na terenie UE.
Na połączenie telefoniczne z polskim abonentem z Węgier ceny w forintach/minuta ! :
- rozmowy zainicjowane: 74,40 Ft
- rozmowy odbierane: 19,58 Ft
- SMS: 23,50 Ft
Odpowiedz
#7
(31-10-2014, 7:44)Sztasek napisał(a): Od 1 lipca 2014 ceny roaming są regulowane na terenie UE.
Na połączenie telefoniczne z polskim abonentem z Węgier ceny w forintach/minuta ! :
Nieprawda.
Polski abonent korzystający z roamingu na Węgrzech nie zapłaci takich cen. On będzie rozliczany przez polskiego operatora i obciążany w złotówkach wg polskiego cennika. Nigdzie mu się forinty na fakturze nie pojawią.
Ale jeśli chodzi o węgierskiego abonenta w Polsce, to i owszem. Pewnie i ceny się zgadzają, nie sprawdzałem.
Język
Odpowiedz
#8
Analizując oferty na kartę doszedłem do wniosku, że Plus (czyli de facto "host" mojego mBanku i jego pajęczyny Aspiro) w podstawowej ofercie na kartę także oferuje dzwonienie z prefiksem *111*48...#, czyli oddzwanianie - po cenie roamingu przychodzącego (25gr/min). Jeśli ktoś to testował w praktyce, to będę wdzięczny za potwierdzenie.

Przy okazji kolejny paradoks - dzwoniąc z Węgier do kolegi w Polsce przez te śmieszne kody z gwiazdkami i krzyżykiem płacę 25gr/min, a wg tego samego cennika Plusa, gdy obaj jesteśmy w Polsce, to minuta do niego kosztuje mnie 29gr.

cennik Plusa na kartę bez limitu
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,285 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,767 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości