Witaj na Forum Węgierskim!

Forum Węgierskie to miejsce spotkań i wymiany poglądów osób zainteresowanych wszystkim, co węgierskie. Na forum znajdziesz przydatne informacje dotyczące poruszania się po

Budapeszcie

, noclegów w okolicy

Balatonu

, a także najlepszych

węgierskich kąpielisk termalnych

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i życzymy miłego pobytu na forum!

usmiech

Zaloguj się, aby uzyskać
pełny dostęp do forum i ukryć ten komunikat!

Teatr
Ribizli Niedostępny
Użytkownik
Życzliwy użytkownik. Od 100 punktów reputacji.
Liczba postów:1,159
Dołączył:02.09.2012
Płeć:Kobieta
Skąd:Warszawa
Węgierski:Tak
Post: #1
Teatr
Na deski Teatru Studio w Warszawie wchodzi sztuka "Sąd Ostateczny" w rez.Agnieszki Glinskiej. Premiera 31-go grudnia. Autorem tej sztuki jest Ödön von Horváth.
22-12-2012 7:39
Aattaa Offline
Użytkownik
Liczba postów:581
Dołączył:24.05.2012
Płeć:Kobieta
Skąd:Małopolska
Węgierski:Nie
Post: #2
RE: Teatr
12 kwietnia 2015 w niedzielę o godz. 18 w Służewskim Domu Kultury w Warszawie Węgierski Teatr Maladype zaprezentuje spektakl muzyczno-taneczny - współczesną sztukę w ponadnarodowym języku gestów, tańca i ruchu.

"Teatr Maladype, założony i nieprzerwanie od 2002 r. prowadzony przez Zoltana Balázsa stał się jednym z najbardziej cenionych niezależnych teatrów na Węgrzech. Słowo „maladype”, w języku węgierskich Cyganów Lovari, oznacza „spotkania”. Trudno się zatem dziwić, że teatr ten od początku swojego istnienia otwarty jest na wielokulturowość, etniczność, poszukiwanie nowych języków ekspresji. Zespół wypracował unikalny styl, oparty na niezwykle intensywnej i energetycznej scenicznej obecności aktorów oraz ich bezpośrednim kontakcie z widownią. Przedstawienia Maladype są jednocześnie perfekcyjnie dopracowane i otwarte na improwizację, uzależnione od chwilowej kondycji publiczności."
03-04-2015 18:07
Teatr
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości