Tekst na t-shirt
#1
Cześć wszystkim!

Postanowiłem wybrać się po raz trzeci do Węgier. Byłem dwa razy w przepięknym Budapeszcie. Tym razem postanowiłem odpocząć nad Balatonem.

Mam przy okazji do Was następujące pytanie. Bardzo jestem zafascynowany wielką kilkusetletnią przyjaźnią pomiędzy naszymi bratnimi narodami. Dużo się fajnych rzeczy działo pomiędzy nami i chciałbym sobie zaprojektować t-shirt na ten wyjazd, który pokaże, że tę przyjaźń doceniamy i pielęgnujemy w Polsce. Czy macie jakieś propozycje krótkiego tekstu po węgiersku, który mógłbym umieścić na koszulce? Proszę o propozycje wraz z tłumaczeniem na polski. Uśmiech

PS. Polak-Węgier dwa bratanki znam. Uśmiech

Dzięki

Ramirez
Odpowiedz
#2
Popieram Twój pomysł przyłączam się do prośby czekam na propozycje Flaga polskaFlaga węgierska
jedną już posiadam także kolejna też się przyda na tegoroczny wyjazd Uśmiech
Odpowiedz
#3
Ramirez, Pablo79 - Ewangelia według św. Mateusza (Mt 7,7)
"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie;"
Odpowiedz
#4
A jak to będzie po węgiersku? OczkoWinoWino
Odpowiedz
#5
(04-02-2017, 17:48)eplus napisał(a): A jak to będzie po węgiersku? OczkoWinoWino

Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok;
Odpowiedz
#6
Sztasek, właśnie poprosiłem. Nie chcesz pomóc, albo nie masz pomysłu, to się może po prostu nie wypowiadaj.
Odpowiedz
#7
(04-02-2017, 23:34)Ramirez napisał(a): Sztasek, właśnie poprosiłem. Nie chcesz pomóc, albo nie masz pomysłu, to się może po prostu nie wypowiadaj.

Sprecyzuj tekst, chętnie przetłumaczę ...
Odpowiedz
#8
Może nowy kolega mało religijny i przez to tak się wzburzył, nie podeszła mu Ewangelia Mateusza.Oczko Wino A kol. Sztasek cierpliwie tłumaczy z polskiego na polski i pisma nam objaśnia, Oczko Mam nadzieję, że odpowiednia sentencja w końcu znajdzie się i tostanie wydrukowana na koszulce. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#9
Cześć wszystkim!

Postanowiłem wybrać się (...) Proszę o propozycje wraz z tłumaczeniem na polski. Uśmiech

PS. Polak-Węgier dwa bratanki znam. Uśmiech

Może o Pál'u Teleki'm?, Coś takiego:

"Prędzej wysadzę nasze linie kolejowe, niż wezmę udział w inwazji na Polskę. Ze strony Węgier jest sprawą honoru narodowego nie brać udziału w jakiejkolwiek akcji zbrojnej przeciw Polsce"

Pál Teleki, Węgierski bohater, wielki przyjaciel Polski
Odpowiedz
#10
Dobre, tylko za długie na koszulę z krótkim rękawem. A na szlafrok nie bardzo wypada.
A ci dwaj goście, co przemycali ludzi w czasie IIWW, Sławik i Antall? Zdjęcia i podpis?
Antall oczywiście, nie Attlia!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurs podstawowego słownictwa na Memrise Dragonboliero 4 5,109 23-10-2017, 14:13
Ostatni post: Sylwiaa
  Hiszpański na Węgrzech Simon 3 4,010 22-02-2016, 14:18
Ostatni post: miskaa4
  Tekst piosenki modeno 2 3,450 14-12-2015, 8:36
Ostatni post: Sztasek
  pytanie na początek nauki emilyana 2 4,605 31-03-2015, 17:55
Ostatni post: poimandres
  jaki język używany jest na Węgrzech oprócz węgierskiego kasia8811 14 40,528 10-01-2015, 21:09
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości