Termy Szaflary
#1
Jadąc Zakopianką do "zimowej stolicy" możemy zauważyć w odległości jakichś 200 metrów po lewej stronie duży budynek zawsze spowity w kłębach mgły.

[Obrazek: 486f015e8f03ac78.jpg]

Długo oczekiwane kąpielisko w Szaflarach zostało otwarte kilka lat temu i od początku cieszy się ogromną popularnością. W ferie, zwłaszcza, gdy pogoda taka, jak w tym roku, trzeba nieraz stać w 40-minutowej kolejce do wejścia. Podobno ten niewielki obiekt mieści 400 osób (ta liczba nie mieści Szeroki uśmiech mi się w głowie) - komputer wyświetla, ile osób jest na obiekcie i ilu jeszcze gości można wpuścić. Ceny lepiej przemilczmy - można je znaleźć w Internecie.
A po wejściu:

[Obrazek: 20370dde6b313142.jpg]

ciepłe maczajki z wyjściem na zewnątrz

[Obrazek: bae5e56601dc9d97.jpg]

i strefa dla dzieci - syn zdołał tam sobie rozbić podbródek. Ale to dlatego, że zjeżdżał po poręczy, zamiast zjeżdżalnią. Fachowej pomocy udzielili ratownicy GOPRu Szeroki uśmiech dyżurujący na basenie.

[Obrazek: 81dbc75c608e886d.jpg]

Twórca tej mozaiki inspirował się niewątpliwie motywami, które zapamiętał z Ziemi Świętej (Tabgha). Szeroki uśmiech

[Obrazek: 0a7667b47f72f614.jpg]

Basen zewnętrzny, na drugim planie - Geotermia Podhalańska, na trzecim - Zakopianka.
Obiekt jest w stanie technicznym bdb, z minusów zwrócę uwagę na idiotyczny system przydzielania szafek: wchodząc do szatni należy przyłożyć zegarek do czytnika i okazuje się, że tato ma szafkę nr 87, mama - 316, a dzieci - 303 i 154. Zegarki oczywiście zaraz się pomieszają i przy każdym wyjściu do szatni trzeba sprawdzać, który należy do kogo. Drugie niedorzeczne rozwiązanie to obowiązek zdjęcia butów jeszcze przed progiem szatni.
Jeżdżę od lat do Białego Dunajca na ferie, mogę polecić fajny pensjonat - na priv. Oczko
Odpowiedz
#2
[Obrazek: dzien-kobiet-2014.jpg]
Odpowiedz
#3
eplus,
w Popradzie drogo i w Szaflarach Sylwester 2014/2015 też nie wygląda zachęcająco:
5 noclegów w przytulnych apartamentach, nieograniczony dostęp do strefy basenowej oraz saunarium (w godzinach otwarcia obiektu)
5 śniadań w formie bufetu szwedzkiego wino musujące do pokoju w dniu przyjazdu mini przedszkole:
gry i zabawy w wodzie, aquaaerobic i dla najmłodszychanimacje dla dzieci - seanse bajkowe, zajęcia plastyczne itp. (28,29,30.12)
zabawy i konkursy zakończone pokazem sztucznych ogni ok. godz. 20:00 (31.12.2014)
bezprzewodowy dostęp do intemetu
parking monitorowany całodobowo
Pakiet Spa " dla Pań: relaksacyjny masaż twarzy z intensywnie regenerującym zabiegiem na okolice oczu
dla Panów: aromatyczny masaż pleców

[Obrazek: thumb_d7ce81e7676a2cf816f701dc39cce660.png]
Odpowiedz
#4
Aattaa - termy na sylwestra 2014/15 to chyba niedobry pomysł... chyba lepiej we własnym zakresie?
Odpowiedz
#5
Ja jestem małym wyrobnikiem w wielkiej korporacji, która "nigdy nie śpi" (jak Citi), ale czasem się zdrzemnie i takie okresy muszę wykorzystywać na wypoczynek - właśnie długie weekendy, święta kościelne i Nowy Rok. Sylwester pod palmą wypadł jednak dość tanio, rzekłbym nawet - nawet śmiesznie tanio.
Odpowiedz
#6
Posadzili bacę na brzegu Dunajca, za pomocą kosy obcięli mu ... włosy. Szeroki uśmiech
Ten głupi wierszyk ze szkoły przypomniał mi się z tej okazji, ze w Szaflarach powstał jakiś konkurencyjny ośrodek na 1100 osób z możliwością dostawki 500 ! Właśnie na brzegu Dunajca, o czym pisze Interia. Wstęp pełnopłatny - 35zł/150min. Mam nadzieję, że wkrótce rozpocznie się ostra konkurencja ze starym kąpieliskiem i będzie mnie stać na relaksujące popołudnie. Szeroki uśmiech
Artykuł
Odpowiedz
#7
Nie jest tak źle. Wybraliśmy się na weekend czerwcowy do Zakopanego.Nie jesteśmy piechurami, a naszym głównym celem były baseny termalne.
Znajomi polecili nam pensjonat w Poroninie. Właściciele pensjonatu są jakoś tam powiązani z termami w Szaflarach [podobno są współwłaścicielami, ale nie wiem czy tak jest]
Za nocleg ze śniadaniem , obiadokolacją i CAŁODNIOWYM wejściem na baseny zapłaciliśmy 100zł.
Można powiedzieć, że drogo, ale gdybyśmy na te kilka dni pojechali na Węgry, to samo paliwo kosztowałoby dużo drożej.
Same termy oceniamy bdb. Tłoku mimo weekendu nie ma. Obok jest inny kompleks basenów "Gorący potok" odrobinę tańszy, ale ma gorszą opinię. Nie byliśmy tam gdyż mieliśmy opłaconą wejściówkę do "szaflar"
Dla nas jedynym minusem jest brak jakiegokolwiek cienia na terenie basenów.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szaflary - "Gorący Potok" marekmak 15 15,568 19-02-2024, 16:57
Ostatni post: KlaudiaOpach
  Termy Chochołowskie bartoszb 6 5,376 30-10-2023, 13:19
Ostatni post: eplus
  Termy Gorce Mamut 7 4,561 12-02-2022, 16:35
Ostatni post: Pompa@



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości