Trencin (SK) - Jajce (BiH)
#1
Zapytałem gugla o powyższą trasę i zapodał mi, że najszybciej to będzie przez Wegry jakimiś bocznymi drogami.
No może nie całkiem bo od Bratysławy M15-M86-86-8-74-M7, ale wyszło szybciej niż Komarom-Szekesfehervar-M7 czy M15-M6
Możliwe to?
Odpowiedz
#2
(04-09-2016, 21:31)Slavekk napisał(a): Zapytałem gugla o powyższą trasę i zapodał mi, że najszybciej to będzie przez Wegry jakimiś bocznymi drogami.
No może nie całkiem bo od Bratysławy M15-M86-86-8-74-M7, ale wyszło szybciej niż Komarom-Szekesfehervar-M7 czy M15-M6
Możliwe to?

Ta pierwsza trasa (Trenczyn, Bratysława, Győr, Székesfehérvár, Nagykanizsa, Letenye, Zagrzeb, do rozjazdu Okucani) to większość jazdy po autostradach. Przez Słowację, Węgry (wyjątek kawałek od Győr do Székesfehérvár) i Chorwację jedziesz po autostradach... tylko przed granicą bośniacką jest kawałek dojazdu po krajowej.
Druga trasa jest też dobra, dłuższa bo masz po drodze Budapeszt z objazdem, po M6 dojedziesz do Mohács, kawałek od Mohács`a do Osijeka jedziesz po krajowych, dalej masz autostradę do węzła Okucani. Obie trasy przejechałem tylko do tego węzła.
Jest też rozjazd w kierunku granicy Bośni przed miastem Slavonski Brod ... tam byłem ponad 20-lat temu Smutek .
Drogi do Jajce nie znam.
Odpowiedz
#3
(05-09-2016, 7:08)Sztasek napisał(a):
(04-09-2016, 21:31)Slavekk napisał(a): Zapytałem gugla o powyższą trasę i zapodał mi, że najszybciej to będzie przez Wegry jakimiś bocznymi drogami.
No może nie całkiem bo od Bratysławy M15-M86-86-8-74-M7, ale wyszło szybciej niż Komarom-Szekesfehervar-M7 czy M15-M6
Możliwe to?

Ta pierwsza trasa (Trenczyn, Bratysława, Győr, Székesfehérvár, Nagykanizsa, Letenye, Zagrzeb, do rozjazdu Okucani) to większość jazdy po autostradach.

Ale ta pierwsza trasa nie wiedzie przez Székesfehérvár. To było M15-M86 (Csorna) - Droga 86/8/74 Sarvar-Vasvar - Zalagerszeg i dopiero na końcu wpada na M7.
Dlatego mnie to zdziwiło, że autostrad niewiele, a trasa ponoć szybka...

Przez Slavonski Brod jechałem w zeszłym roku. Jest OK, ale do Jajce nie będzie pasował.
Odpowiedz
#4
(05-09-2016, 8:35)Slavekk napisał(a): ...Ale ta pierwsza trasa nie wiedzie przez Székesfehérvár. To było M15-M86 (Csorna) - Droga 86/8/74 Sarvar-Vasvar - Zalagerszeg i dopiero na końcu wpada na M7.
Dlatego mnie to zdziwiło, że autostrad niewiele, a trasa ponoć szybka...

Przez Slavonski Brod jechałem w zeszłym roku. Jest OK, ale do Jajce nie będzie pasował.

Ta pierwsza trasa ... odległości pomiędzy autostradami: od Csorna do autostrady M7 masz ok.160 km, natomiast od Győr do M7 jest ok. 80 km.
Jeśli do Jajce jedziesz od Rajka po węgierskich autostradach M15, M1, M0, M6, granica HU/HR to Udvar, wówczas od Osijeka masz autostradę do rozjazdu Slavonski Brod, to ok.330 km ... te drogi nie są tak zapakowane tirami, jak "ta pierwsza trasa".
Odpowiedz
#5
jechalismy w lipcu ubieglego roku z Jajcow (Jajec?) do BP wlasnie przez Slavonski Brod, dokladnie tak: https://www.google.pl/maps/dir/Budapeszt...m1!1b1!3e0 [tylko w druga strone]; trasa calkiem fajna i dosc malo znana (oczywiscie zalezy, co lubisz)

Bezplatne wegierskie krajowki [drogi o nrach dwucyfrowych] sa chyba najlepszymi drogami na Flaga węgierska, wtedy tez sama droga jest atrakcja, a nie pedzi sie tylko autostrada

PS. Serbska czesc trasy oczywiscie mozna ominac; z Trenczyna google mapy pokazuja tak: https://www.google.pl/maps/dir/Trenczyn,...m1!1b1!3e0 i odbijanie do SRB jest troche naokolo
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kraków - Poprad (SK) furgon 3 3,204 17-07-2013, 10:02
Ostatni post: furgon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości