Wędkowanie nad Balatonem
#1
A jak to wygląda z wędkowaniem, wie ktoś? Dużo formalności do załatwiania żeby wykupić kartę, jaki koszt? Z tego co wiem, jezioro jest bogate w ryby, szczególnie w szczupaki, sandacze, bolenie, no i leszcza jest w bród, chociaż tą rybę akurat najmniej cenię.
Odpowiedz
#2
Z formalności: trzeba mieć pozwolenie na połów ( coś takiego jak u nas karta wędkarska) oraz pozwolenie na zbiornik , gdzie chcemy łowić. Taką kartę wykupujemy tam w zależności gdzie chcemy łowić, na którym zbiorniku. Karta jest ważna przez rok. Kolejna formalność to egzamin!! Ale jak mamy swoją kartę z Polski to wystarczy ja pokazać i nie trzeba zdawać egzaminu Oczko
Odpowiedz
#3
(01-02-2012, 0:02)Ovidiu napisał(a): a jak to wygląda z wędkowaniem, wie ktoś? Dużo formalności do załatwiania żeby wykupić kartę, jaki koszt? Z tego co wiem, jezioro jest bogate w ryby

polecam artykuly w naszym magazynie:

Pozwolenia na polow ryb na Balatonie 2011

(jestesmy w trakcie aktualizacji cennikow, ale nie powinno byc duzych roznic)

Jakie ryby zlowimy w Balatonie?
Odpowiedz
#4
Gdzie mogę znaleźć listę punktów, w których można zakupić pozwolenie na połów?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
(19-02-2012, 22:26)fvg napisał(a): Gdzie mogę znaleźć listę punktów, w których można zakupić pozwolenie na połów?

Nie znajdziesz (przepraszam za bezposredniosc, ze mowie po imieniu, ale mam nadzieje, ze sie nie gniewasz - tak sie latwiej koresponduje - Kasia jestem).

W praktyce to wyglada tak, ze w kazdej miejscowosci mozna bez problemu wykupic takie pozwolenie. Najprosciej zapytac wlasciciela noclegu, gdzie bedzie najblizej. Jakby sie migal (w co watpie), moje propozycje brzmia:

- udanie sie do najblizszego punktu informacji turystycznej (infotour)
- pytanie w sklepie wedkarskim, a tych nad Balatonem nie brakuje (horgászbolt)
- pytanie w sklepie spozywczym ABC (to sa male sklepiki spozywcze, gdzie glowy nie dam, ze kazdy z nich sprzedaje takie pozwolenia, ale ich wlasciciele sa przewaznie bardzo zorientowani, gdzie co mozna uzyskac w danej miejscowosci)
- telefon do mnie (+36 30 288 49 52) - mowie po polsku i po wegiersku
Odpowiedz
#6
Garść informacji odnośnie pozwoleń na wędkowanie:

Ceny karnetów wędkarskich nad Balatonem:
KARNET ROCZNY: ca. 40 000 Ft
KARNET 10-DNIOWY: ca. 12 000 Ft
KARNET 72 h: ca. 4800 Ft
KARNET 1-DNIOWY: ca. 2400 Ft
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Aktualne ceny niestety są wyższe

[Obrazek: 2w71nxj.jpg]


Źródło: http://www.balatonihalgazdalkodas.hu/teruletiegedelyek
Miejsca zakupu pozwoleń są w plikach pdf lub excel na stronie: http://www.balatonihalgazdalkodas.hu/ertekesitesihelyek . Niestety zamieszczona w internecie lista nie jest pełna gdyż niektórzy sprzedawcy nie
pozwalają na umieszczenie ich danych w zestawieniu w internecie.
Odpowiedz
#8
Witam wszystkich na forum.
Chcialbym w tym roku pojechac na wakacje nad Balaton.
Chemy jechac we 4 doroslych i jedno dziecko (14m-cy).
Z tego co sie zorientowalem to brzeg poludniowy jest dla malyxh dzieci bardziej przystepny.
Chcialbym jednak wziasc ze soba wedkiOczko I tu moje pytanie. Czy brzeg poludniowy (ze wzgledu na plytka wode) nadaje sie do wedkowania?
Jak ktos z forumowiczow orientuje sie w temacie prosze o odpowiedz. Chcialbym takie troche 2 w 1 Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#9
Rzeczywiście południowy brzeg jest znacznie płytszy. Na pewno jest to lepszy pomysł w przypadku, gdy zabieracie dzieci.

Nie jest jestnak tak, że każde miejsce jest płytke, także wędkować można spokojnie. W miejscach, gdzie poziom wody jest niski przygotowano specjalne ławeczki dla wędkarzy. Jak na zdjęciu poniżej:

[Obrazek: 2jfc5rk.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
No to sa dobre wiadomosciUśmiech
Czytalem, ze Balaton jest bardzo rybny i szczeze mowiac ostrze sobie zeby na to wedkowanieUśmiech A ktora miejscowosc bylaby pod tym wzgledem optymalna? Dziekuje za szybka odpowiedz i pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,588 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości