Węgierska nutka na dziś
#21
Dzisiaj - za ciosem. Przyszedłem do pracy i pomyślałem, że jednak lekką mam tę robotę, inni mają gorzej - Magna Cum Laude.
Odpowiedz
#22
(04-10-2013, 6:14)moziba napisał(a): Dzisiaj - za ciosem. Przyszedłem do pracy i pomyślałem, że jednak lekką mam tę robotę, inni mają gorzej - Magna Cum Laude.
moziba - Miejmy nadzieję, że w pracy nie nabawisz się kontuzji... Oczko
Magna Cum Laude "Lehet, hogy eltört" (Może się złamała) - fajnie się tego słucha
Odpowiedz
#23
Mieliśmy z kolei już drugi przymrozek, będzie robota w ogródku: zbieranie orzechów, zrywanie jabłek.
Przypomniał mi się stary wgierski szlagier ...  
Magay Klementina - "Almát eszem ... Jem jabłka"   Oczko
Odpowiedz
#24
Niedziala... była fajna pogoda, o szarlotce z orzechami nic nie powiem Bomba .
Po obiedzie wybrałem sie na ryby... wynik: 3 karpiki, razem 6,48 kg. Jeszcze nigdy w pazdzierniku nie udało mi sie złowic na raz 3 karpi. Dzisiaj zapowiada sie słonecznie, czyli na działce gotujemy w bograczu "halászlé"... do tego piosenka: A Nagy Ho-Ho-Ho Horgász "Wielki Wę-Wę-Wę Wędkarz"
Odpowiedz
#25
Od kilku dni cisza na całym froncie Forum... pobudka... i niech ten dzien dobrym nam bedzie.
Odpowiedz
#26
Uśmiech na wesoło, dla pokrzepienia...
Odpowiedz
#27
Nie było nutki na dziś? Proponuję coś na wieczór... Kodály Zoltán "Esti dal" - śpiewa Ferencz Orsolya



Erdő mellett estvéledtem
Subám fejem alá tettem.
Összetettem két kezemet,
Úgy kértem jó Istenemet:

Én Istenem adjál szállást ,
Már meguntam a járkálást,
A járkálást, a bujdosást,
Az idegen földön lakást.

Adjon Isten jó éjszakát,
Küldje hozzánk szent angyalát,
Bátorítsa szívünk álmát,
Adjon Isten jó éjszakát!

Ahány csillag van az égen,
Ahány fűszál van a földön,
Jézus annyiszor áldassék,
Szűz Mária tiszteltessék.
Odpowiedz
#28
I... mamy piątek... "Piątek to mój dzień"  Uśmiech  Somló Tamás - "Péntek az én napom"
Odpowiedz
#29
Na dziś coś z przedszkola, warto znać dni tygodnia... Oczko
Odpowiedz
#30
Miało być w nurcie i Vasárnap délután Zorána ale i do popołudnia daleko, i Boldog idő jakieś takie weselsze...
PS Kiedyś ją przetłumaczyłem na polski w wersji do śpiewania i chyba nawet umieściłem na forum, ale znaleźć nie mogę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 106 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,416 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,695 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,483 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,002 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości